Pozytywne Picie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-482-7
Autor: Kevin Laye
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Pozytywne picie

   Jest to książka dla każdego, kto chce zacząć kontrolować alkohol, zanim to alkohol zacznie kontrolować jego życie. Oznacza to, że nie jest ona przeznaczona dla osób, u których już zdiagnozowano alkoholizm. Skoro już zostało to powiedziane (przy czym sam sobie na swój sposób za chwilę zaprzeczę), powinienem zaznaczyć, że pewne techniki zawarte w tej książce mogą posłużyć do uwolnienia się od alkoholu i sam wielu z nich użyłem do leczenia osób uzależnionych od alkoholu, czyli w rzeczywistości do leczenia zdiagnozowanych alkoholików.
    Książka ta zawiera opisy technik, które pozwolą czytelnikowi uzyskać większą kontrolę nad alkoholem i, w wielu przypadkach, nad innymi substancjami mogącymi nas uzależnić, takimi jak choćby legalne narkotyki, np. czekolada czy papierosy, czy też nad nielegalnymi i znacznie groźniejszymi dla nas narkotykami. Techniki te są proste w zastosowaniu i przynoszą szybkie efekty. Pomogą ci one pozbyć się dawnych przyzwyczajeń i zastąpić je nowymi, lepszymi i bardziej produktywnymi zwyczajami. Widzisz, dla mnie wygląda to nieco dziwnie, żeby nie powiedzieć przekornie, że czujemy się pozbawieni kontroli, często wskutek odczuwanego stresu, do tego stopnia, że wypełniamy swe ciała substancjami uzależniającymi (w tym przypadku alkoholem) i w rezultacie sami siebie pozbawiamy jakiejkolwiek kontroli. Ta książka nie powstała, by ci doradzać, współczuć lub, co by było najgorsze, analizować, lecz zamiast tego, by ci zaoferować kilka prostych i sprawdzonych technik, które pozwolą ci zachować pełną kontrolę nad sobą w wielu różnych sytuacjach, nie tylko tych, w których alkohol jest twoim szybkim lekiem na całe zło bądź kartą wstępu do chemicznej „strefy komfortu".
   Aby techniki te zadziałały w twoim przypadku, musisz je zastosować. Nie może dojść do sytuacji takiej, jak w przypadku, gdy oferujemy komuś karnet na siłownię. Po roku możemy się dziwić, że ta osoba zupełnie się fizycznie nie zmieniła. Problemem mogło być to, że dana osoba nigdy się na tej siłowni nie pokazała. Identycznie jest z tymi technikami. Chcesz, żeby zadziałały - użyj ich.
    Skomponowałem te techniki, by były jak najprostsze i zabierały nam jak najmniej czasu. Wiem, że bardzo często nie dzieje się to, co powinno, ponieważ nie mamy czasu, żeby nad tym pracować. Dziwna sprawa, jak często znajdujemy czas na czynności, które nas krzywdzą, takie jak przejadanie się czy upijanie itd. Skończmy z takim myśleniem!
   Nie napisałem tej książki także z pozycji wielkiego autorytetu moralnego. Sam piję, lecz sprawuję nad tym pełną kontrolę. Wiem, ile piję i jak często (aby się nie upić). Mogę przetrwać tygodnie bądź miesiące bez alkoholu, lecz czasem zdarza mi się spotkać z grupą ludzi, którym nieograniczenie ufam i których dawno nie widziałem, i wtedy może mi się zdarzyć napić alkoholu. Zdarza się to, choć okazjonalnie, i czasami jest źródłem zabawy, a czasami muszę płacić za to cenę (taką, jak choćby lekki mętlik w głowie) dzień po zabawie. Jeśli zachodzi druga z wymienionych ewentualności, jest ona jednak efektem świadomego wyboru i od początku zdaję sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania.
   Podstawową prawdą jest to, że alkohol sam w sobie nie jest zły, lecz jego niewłaściwe zastosowanie i niewłaściwe zachowania, jakie może wyzwolić, są już złe. Zwykła logika mówi - jeśli ty nie potrafisz zapanować nad swoim życiem, to kto lub co jest w stanie tego dokonać? Mówiąc prościej - pragnę zaoferować ci wybory i opcje i tylko od ciebie zależy, czy z nich skorzystasz, czy też nie. Masz tu równie wielkie prawo wyboru, jak w przypadku wyboru, czy chcesz sprawować nad sobą kontrolę, czy też nie.

Co takiego stracisz, jeśli będziesz sprawował nad sobą większą kontrolę?
Zatem, jeśli pragniesz przejąć nad sobą większą kontrolę... czytaj dalej.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kevin Laye

 • Tytuł oryginału: 

  Positive drinking : control the alcohol before it controls you

 • Liczba stron: 

  172

 • Wymiary: 

  148x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-482-7

 • Tłumacz: 

  Mariusz Warda

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...