Wczytuję dane...
KOD: 978-83-245-1868-5
Autor: Robb Wolf
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788324518685
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Publicat

Wprowadzenie do książki

Paleo Dieta Zrzuć kilogramy, zbuduj formę, pokonaj choroby

   Nigdy nie sądziłem, że będę śmiał się na głos, czytając książkę poświęconą odżywianiu w okresie paleolitu, chorobom autoimmunologicznym czy metabolizmowi lipidów, ale tak się właśnie stało, kiedy otrzymałem tę pozycję do recenzji. Robb należy do grona moich studentów, dlatego szczególnie cieszyły mnie jego postępy nie tylko w rozumieniu paleodiety pod kątem własnych potrzeb zdrowotnych, lecz także w przezwyciężaniu przeciwności losu i zamienianiu je w pasję, dzięki czemu dotarł do tak wielu ludzi z przekazem mogącym zmienić ich życie.
   Kto może odnieść korzyści z lektury PALEOdiety? Mówiąc krótko — każdy z n a s. Poradnik jest wciągający, napisany z ikrą i pełen optymizmu, a jednocześnie w jasny sposób przekazuje podstawy naukowe oraz cel diety paleolitycznej. Robb wykonał nadzwyczajną pracę, integrując różnorodne, często bardzo odległe dziedziny w tym przystępnym, ciekawym i przede wszystkim praktycznym dziele. Jego książka na pewno znajdzie się wśród waszych ulubionych lektur!
    Dzięki niej przekonacie się, jak niewiarygodnie dobrym stanem zdrowia cieszyli się nasi przodkowie z paleolitu; dowiecie się też, w jakim stopniu zmieniła się kondycja człowieka, kiedy przerzucił się na rolnictwo, a jego dietę zdominował „miecz obosieczny” ludzkości - ziarna zbóż. Następnie odkryjecie, w jaki sposób złożona interakcja między przyjmowanymi przez nas pokarmami a naszym układem hormonalnym może dać w rezultacie doskonałe zdrowie albo przeciwnie... spowodować wiele problemów związanych z zaburzeniami gospodarki insulinowej, co oznacza cukrzycę typu 2, choroby układu krążenia, chorobę Alzheimera oraz różne formy raka. Jakby tego było mało, Robb wyjaśnia, dlaczego ziarna zbóż stanowią przyczynę wielu chorób autoimmunologicznych, i opowiada, w jaki sposób mogą niszczyć organizm poprzez zwiększanie stanu zapalnego. Dowiecie się również sporo o tłuszczach w diecie - jak zmieniły się proporcje i ilość różnych spożywanych kwasów tłuszczowych, odkąd ustalił się nasz genom myśliwego zbieracza, i co to oznacza dla naszego zdrowia.
    Prawdopodobnie jednym z najciekawszych i najbardziej pouczających rozdziałów jest ten zajmujący się hormonem stresu o nazwie kortyzol. Jeśli jesteście podobni do mnie, z pewnością po przeczytaniu tego fragmentu z ogromną uwagą przyjrzycie się waszej pracy, ilości snu oraz innym składnikom waszego stylu życia. Nawet jeżeli nigdy wcześniej nie uprawialiście gimnastyki, odkryjecie, że rozdział Fitness w stylu przodków jest ciekawy i motywujący. Zrozumiecie rolę ćwiczeń w utrzymywaniu dobrego stanu zdrowia i odpowiedniej jakości życia. Końcowe rozdziały są poświęcone praktycznym aspektom paleodiety: jak robić zakupy, jak karmić dzieci, jak wprowadzić w życie 30-dniowy plan, jak korzystać z systemu monitorowania postępów, obejmującego wykonywanie badania krwi. W tej części książki Robb tłumaczy również, co wyniki takich badań będą dla was oznaczać.
   Miałem to szczęście, że udało mi się odnieść pewne sukcesy, przede wszystkim dzięki analizom sposobu odżywiania ludzi z okresu paleolitu. PALEOdieta jest niejako spadkobierczynią tych osiągnięć. Jestem przekonany, że dzięki zawartym w tej książce informacjom oraz sporej dawce humoru będzie to dla was lektura zarówno rewolucyjna, jak i pomocna w życiu.

Szczegóły

 • Autor: 

  Robb Wolf

 • Tytuł oryginału: 

  The Paleo Solution: The Original Human Diet

 • Objętość: 

  320

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  150x220

 • ISBN: 

  978-83-245-1868-5

 • Tłumacz: 

  Roman Ociepa

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...