Dieta Czekoladowa
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7778-051-0
Autor: Ruth Moschner
EAN: 9788377780510
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Burda

Wprowadzenie do książki

Dieta czekoladowa

   Chudnięcie z czekoladą — brzmi w pierwszej chwili absurdalnie. A jest to takie proste! Zadaję sobie pytanie, jak to się stało, że dotychczas nikt nie wpadł na ten pomysł. Obecnie jestem w 19. miesiącu — tak, tak... tylko proszę bez żartów na temat ciąży słonia, mam na myśli dziewiętnasty miesiąc stosowania diety - i czuję się znakomicie.
   Jak to działa? Całkiem prosto. Kakao w odpowiednich ilościach wpływa hamująco na apetyt. Podobnie jak słynną szklankę wody, należy je pić przed jedzeniem. Mózg i przemiana materii mogą wówczas w porę zareagować. Poza tym kakao jako „nagroda przed” uwalnia od przymusu opróżnienia talerza, aby na końcu dostać „to, co najlepsze". Ponieważ to najlepsze już otrzymaliśmy. Przyjemność jedzenia, umiejętność czynienia czegoś świadomie i z uczuciem radości powoduje dodatkowo uwalnianie hormonów, co pozytywnie wpływa na przemianę materii. Oczywiście nie musimy się codziennie żywić czekoladą, jeśli chcemy schudnąć. Ale pozytywne właściwości czekolady, szczególnie kakao, w dużej mierze ułatwiają związaną z dietą zmianę sposobu odżywiania.
   W książce są liczne porady, jak na trwałe i zdrowo zmieniać swoje przyzwyczajenia życiowe. Zwłaszcza na początku trudno odrzucić stare sposoby zachowania. Za dużo podjadania? Brak chęci na sport? Lepiej oglądać telewizję niż zrobić porządek w szafie? Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla takich zachowań. Oczywiście to bardzo wygodne zasiadać każdego wieczoru na kanapie i pakować do ust rozmaite słodkie świństwa. I oglądać średniej jakości program telewizyjny. Zanim się człowiek obejrzy, na biodrach odkładają się niezmierzone warstwy tłuszczu. Jest to praktyczne, kiedy trzeba przebrnąć przez trudny okres.    Wtedy nie odczuwa się tak szybko głodu. Gorzej, kiedy złe czasy każą na siebie czekać - a my, uspokajając się, pragniemy wierzyć, że tak się naprawdę stanie — a zamiast tego nasze ciało staje się coraz grubsze.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ruth Moschner

 • Tytuł oryginału: 

  Die Schoko-Diät

 • Liczba stron: 

  237

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7778-051-0

 • Tłumacz: 

  Barbara Tarnas

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...