Pomóż Swojemu Szczęściu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7141-734-4
Autor: Keith Were
EAN: 9788371417344
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Rea

Wprowadzenie do książki

Pomóż Swojemu Szczęściu

  Szczęście zależy od tego, jak reagujemy na różne doświadczenia życiowe. Jest wiele książek, kaset z nagraniami i wielu duchowych guru, którzy podpowiedzą, co zrobić, aby osiągnąć szczęście. Trudność polega na tym, że życie jest równie bogate i różnorodne jak nasze odczucia i wyobrażenia o nim - jednostronne podejście nie uwzględni całego spektrum spraw.
   Człowiek powinien nauczyć się znajdować szczęście lub odkrywać je na nowo w codziennym życiu - piorąc, malując płot, ciesząc hę z uzyskanego awansu, radząc sobie z utratą ukochanej osoby - podobnie jak w tym, co się powszechnie uznaje i ogłasza jako warunek szczęścia, czyli w udanych związkach z innymi ludźmi i sukcesach osobistych. Książkę tę napisałem, mając w pamięci całą gamę życiowych doświadczeń.
   Pomóż swojemu szczęściu zachęca do zastanowienia się nad tym, co jest dla nas ważne w życiu - w tym sensie ta książka dotyczy kwestii społecznych, moralnych i duchowych. Zawiera wskazówki . strategie, które można wykorzystać, by wieść życie w zgodzie z własnymi pragnieniami i tym, co uważamy za ważne - w tym sensie ta książka jest poradnikiem.
  Ta książka wymaga aktywnego udziału czytelnika. Mimo iż zawiera porady, które zapewne można by uzyskać od profesjonalisty, do którego zwrócimy się po pomoc - na przykład dotyczące walki z bezsennością, metod efektywniejszego myślenia i działania - nie jest przeznaczona wyłącznie do czytania. Ta książka poradzi ci, co zrobić, by jak najwięcej osiągnąć w życiu.

Układ książki

   W części pierwszej zastanawiamy się nad tym, czym jest szczęście i jakiego szczęścia pragniemy. W części drugiej odkrywamy osiem zasad szczęścia i możliwości ich zastosowania w życiu. W ostatniej części przedstawiamy sposoby, które pozwolą nam pójść o krok dalej.
Szczególną uwagę zwracamy na trzy rodzaje działań:

 • ćwiczenia mają pomóc w przyswojeniu sobie określonej koncepcji czy umiejętności; 
 • punkty do zastanowienia się (i przykłady) mają przeważnie na celu zilustrowanie jakiegoś zagadnienia; 
 • wskazówki mają pomóc w radzeniu sobie w określonej sytuacji życiowej.

   Życiowe historie, zaczerpnięte z mojej pracy terapeutycznej i doświadczeń innych osób, zostały w tekście wykorzystane po to, by pokazać możliwości zastosowania zasad dotyczących szczęścia. Szczegóły sytuacyjne i nazwiska bohaterów zostały zmienione w celu uszanowania ich prywatności.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Keith Were

 • Tytuł oryginału: 

  Help Yourself to Happiness

 • Liczba stron: 

  243

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7141-734-4

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Grzybek

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...