Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64394-01-0
Autor: Robert Krakowiak
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Afirmacje Sukcesywne. Jak wyafirmować sobie szczęście

Nie raz na pewno słyszałeś z ust ludzi sukcesu, że aby odnieść sukces należy w niego uwierzyć, uwierzyć w siebie, w swoje możliwości. Z jednej strony pomyślałeś: „Na pewno jest jakiś sekret, którego nie chcą zdradzić” albo „Oni się już ludźmi sukcesu urodzili”. Ale nawet, jeśli przyjąłeś wersję, że wystarczy w siebie uwierzyć, by odnosić sukcesy, to i tak poddałeś się, myśląc: „Jak mam myśleć o sobie pozytywnie, skoro tyle razy utwierdzano mnie w niskiej wartości?” I tutaj trzeba przyznać rację. Jeśli nie mamy własnego zdania na swój temat, to wielokrotne potwierdzanie konkretnej opinii, twierdzenia skierowanego w naszą stronę, utwierdza nas w tym przekonaniu. Takie przekonanie zapisuje się mocno w naszej podświadomości i poprzez nie patrzymy na nasze życie i życiowe plany.
Jednak, skoro ktoś systematycznie nam coś wmawiając utwierdził nas w tym i ukierunkował nasze życie, to czemu by teraz takiej praktyki nie odwrócić na swoją korzyść, systematycznie powtarzając sobie pozytywne treści otwierające nas na sukces?

Nie ma ludzi lepszych lub gorszych, są tylko ludzie w jednym lub w drugim przekonaniu bardziej utwierdzeni.

Mówi się, że wiara przenosi góry. Afirmacje są tylko narzędziem, dzięki któremu tą moc, moc tej wiary możemy uruchomić. Wiele osób jednak szybko się zniechęca, twierdząc, że próbowali pracować z afirmacjami i na nich nie zadziałało. Prawda jest taka, że tyle samo energii ile zostało włożone w utwierdzenie się w ograniczających przekonaniach należy teraz poświęcić na zmianę swoich przekonań. Jednak dobrze ułożone afirmacje i umiejętna praca z nimi działają w sposób sprecyzowany, co znacznie skraca czas pracy nad zmianą swoich podświadomych przekonań.
W praktyce opisanej w tej książce nie tyle chodzi o „programowanie się” afirmacjami, a bardziej o pracę z afirmacjami, które nakierowują nas, na nasz najlepszy dla nas cel i torują nam drogę do niego. W afirmacjach tych nie chodzi o to, by były automatycznie powtarzane. Należy je powtarzać świadomie, przekonywać się do nich i analizować, jak podświadomość reaguje na ich treść, po to, by następnie podsunąć jej trafne antidotum na otrzymaną reakcję.

Praca z afirmacjami polega na konfrontowaniu pozytywnych treści z naszymi lękami i ograniczającymi nas przekonaniami. Mają one być umiejętnie ułożone, by skutecznie odbierały atuty naszym lękom i ograniczeniom.

Dziecko nauczy się skutecznie czytać, pisać czy grać na instrumencie, jeśli będzie systematycznie ćwiczyć. Tak samo jest z afirmacjami. Systematyka i świadome dostrajanie się do treści afirmacji, krok po kroku daje trwałe efekty. Na pewno nie zadziałają dopóki się nie spróbuje.

Często używam sformułowania „podświadomość”. Nazywam tak tutaj sferę, która zawiaduje naszymi emocjami, odczuciami, skojarzeniami, wspomnieniami i wyuczonymi odruchami, nawykami. Dlatego to do niej mają być skierowane afirmacje, którymi chcemy wpłynąć na nasze emocje, nasz charakter i nasze życie.
O tym, jak to wszystko rozpoznać, ułożyć i uzupełnić wyjaśni i poprowadzi Cię dalsza część książki.

Jest to poradnik, uczący jak poprawnie i samodzielnie układać osobiste afirmacje.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robert Krakowiak

 • Liczba stron: 

  493

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64394-01-0

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...