Wczytuję dane...
KOD: 978-83-66200-04-3
Autor: Richard I. Horowitz
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Borelioza i koinfekcje Co można zrobić by poczuć się lepiej

Leczenie opornych postaci boreliozy i chorób przewlekłych

Krętki boreliozy i koinfekcje przenoszone są przez kleszcze, które z reguły znajdują się na myszach, jeleniach, lisach, szopach praczach, ptakach śpiewających, pręgowcach i wiewiórkach. Są one włączone do cyklu odzwierzęcego, co oznacza, że kleszcze najpierw żywią się na zakażonym gospodarzu (na przykład gryzoniu albo jeleniu), a potem przenoszą chorobę na ludzi. Jednym z ważnych wyjątków od tej reguły jest Borrelia miyamotoi, związana z grupą krętków wywołujących dur powrotny. W tym przypadku kleszcze nie zawsze muszą żywić się na zakażonym gospodarzu i mogą przenosić zakażenie bezpośrednio na swoje potomstwo. Jest to szczególnie niepokojące zjawisko, ponieważ zwiększa ono ryzyko przeniesienia tego rodzaju krętków, a standardowe testy diagnostyczne nie wykrywają B. miyamotoi, która gwałtownie zwiększa swój zasięg.

Badania i leczenie dolegliwości, które opiszę na kartach niniejszej książki, sprawdziło tysiące pacjentów, u których nie wystąpiły żadne skutki uboczne, a uzyskane przez nich korzyści znacznie przewyższyły podjęte ryzyko. Ponadto każda część protokołu MSIDS, opisana w niniejszej pracy, opiera się na opublikowanej i zweryfikowanej literaturze medycznej. Mam nadzieję, że cała książka i każdy jej rozdział posłuży jako drogowskaz diagnostyczny dla wszystkich dostawców usług medycznych oraz pacjentów, którzy nie znaleźli jeszcze odpowiedzi w podejściu, z którego często korzysta nowoczesna medycyna, diagnozując i lecząc chroniczne dolegliwości.

Sześć znaków wskazujących, że chorujesz na boreliozę i jej koinfekcje

1. Cierpisz na więcej niż jedną dolegliwość - choroba z Lyme dotyka licznych układów w organizmie. Wielu moich pacjentów przychodzi do gabinetu, uskarżając się na cały szereg zazębiających się symptomów, wśród których najczęściej wymieniane są przemęczenie, ból, sztywność, mrowienie, drętwienie i/lub palenie w różnych kończynach, kłopoty z pamięcią i koncentracją, zaburzenia nastroju. Jeżeli w teście HMQ otrzymałeś wynik wyższy niż 63, wskazuje on, że istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia boreliozą, wynik 45-62 mówi o prawdopodobieństwie.

2. Twoje objawy pojawiają się i znikają w zależności od dnia (bez oczywistego powodu).

3. Bóle migrują po całym organizmie. Bóle stawów, mięśni i nerwobóle, które przychodzą niespodziewanie, ustępują nagle i migrują, są typowe dla przewlekłej choroby z Lyme i nie są spotykane

spotykane w przypadku innych schorzeń, takich jak zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgia czy większość chorób autoimmunologicznych. Wyjątkiem są choroby zapalne jelit w których krótkotrwałe, migrujące stany zapalne mogą sta. nowić część obrazu klinicznego, chociaż wtedy należałoby się spodziewać przewagi objawów jelitowo-żołądkowych.

4. U kobiet objawy nasilają się zaraz przed, w trakcie i tuż po menstruacji (zmiany hormonalne, niski poziom estrogenu, często wpływają na symptomy).

5. Objawy najczęściej ustępują lub nasilają się po skończonej terapii antybiotykowej (w przypadku przewlekłej choroby z Lyme albo niezwiązanych z nią infekcji takich jak zapalenie układu moczowego lub zakażenie górnych dróg oddechowych). Jeżeli zdiagnozowano u ciebie zespół przewlekłego zmęczenia, choroby układu mięśniowo-szkieletowego i czujesz się lepiej po kuracji antybiotykowej oznacza to, że wpływa ona na prawdziwe źródło twojej choroby. Do pogorszenia po podaniu antybiotyków może dojść z powodu występowania reakcji Jarischa-Herxheimera (JH reaction), związanej z procesem zapalnym, dzięki któremu organizm może zabijać krętki (zob. rozdział 3). W tym przypadku problem rozwiązuje się po podaniu antybiotyków, pod warunkiem że antybiotykoterapia przebiega prawidłowo. Jeśli tak nie jest, bakterie, które zostały „wyrwane z uśpienia”, nasilają objawy.

6. Badania krwi pod kątem boreliozy i innych chorób odkleszczowych dały dodatni wynik. Jak wspominaliśmy (testy takie jak ELISA czy Western Biot) nie są w 100% wiarygodne, co jest spowodowane różnymi szczepami bakterii Borrelia występującymi w całych Stanach Zjednoczonych i w Europie, których to bakterii standardowe testy nie wykrywają.

Jedyny sposób, żeby ustalić, czy miałeś kontakt z którymś ze szczepów bakterii Borrelia, to badanie Western Biot, w którym jest pięć białek typowych dla boreliozy: 23 (Osp C)> 31 (Osp A), 34 (Osp B), 39 i 83-93 kdA. |H

Jeżeli dotyczy cię większość omawianych powyżej objawow, ponadto uzyskałeś wysoki wynik w teście HMQ i wyszła ci obecność chociaż jednego białka w teście Western Biot, dowodzi to, że mogłeś zostać ugryziony przez kleszcza, a twoje objawy mogą być związane z boreliozą, zwłaszcza jeżeli wykluczyła inne choroby o podobnych objawach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Richard I. Horowitz

 • Tytuł oryginału: 

  How Can I Get Better?: An Action Plan for Treating Resistant Lyme & Chronic Disease

 • Liczba stron: 

  552

 • Wymiary: 

  155x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-66200-04-3

 • Tłumacz: 

  Justyna Sarna, Emilia Skowrońska

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...