Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65274-03-8
Autor: Gesze Michael Roach
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Czerwony Słoń

Wprowadzenie do książki

Diamentowe ostrze

   W książce opisuję, jak zbudowałem Oddział Diamentów w firmie Andin International, używając zasad zaczerpniętych z pradawnej mądrości buddyzmu; jak startując od zera zmieniłem go w przedsiębiorstwo o światowym zasięgu, generujące milionowe zyski. Nie dokonałem tego sam i nie tylko moje pomysły były wykorzystywane, ale mogę powiedzieć, że większość decyzji i zasad stosowanych w naszym oddziale za mojej kadencji jako wiceprezesa były zasadami, które znajdziecie w tej książce.
  Czym, w największym skrócie, są te zasady? Możemy tutaj wyróżnić trzy podstawowe:
   Pierwsza zasada mówi, że biznes powinien być udany i przynosić wymierne zyski. W Ameryce i w krajach Zachodu rozpowszechniony jest pogląd, że bycie człowiekiem sukcesu, zarabianie dużych pieniędzy jest czymś w pewnym sensie niewłaściwym dla osoby, która próbuje prowadzić uduchowione życie. W buddyzmie jednak utrzymuje się, że to nie pieniądze same w sobie są złe; w rzeczy samej osoba dysponująca większymi zasobami może zrobić o wiele więcej dobrego dla innych. Pytanie brzmi raczej jak, czyli w jaki sposób zdobywamy pieniądze; czy rozumiemy, skąd one przychodzą jak sprawić, by przychodziły stale; i czy utrzymujemy w stosunku do nich zdrową postawę.
   Tak więc wszystko polega na tym, by zarabiać pieniądze w czysty i uczciwy sposób; jasno rozumieć, skąd one przychodzą, aby nie przestały napływać; by utrzymywać wobec nich zdrowy pogląd w czasie, gdy je posiadamy. Dopóki będziemy tak czynić, zarabianie pieniędzy pozostanie w całkowitej zgodności z życiem duchowym; w rzeczy samej będzie ono częścią duchowej ścieżki w naszym życiu.
   Druga zasada mówi, że powinniśmy umieć cieszyć się pieniędzmi; to znaczy, że powinniśmy nauczyć się, jak utrzymywać nasze umysły i ciała w dobrej kondycji, w czasie gdy „robimy" pieniądze. Aktywne tworzenie bogactwa nie powinno wyczerpywać nas fizycznie i psychicznie do tego stopnia, że nie będziemy w stanie cieszyć się tym bogactwem. Biznesmen, który rujnuje swoje zdrowie, robiąc interesy, zaprzecza samemu celowi uprawiania biznesu.
   Trzecia zasada mówi, że na końcu powinniśmy być w stanie spojrzeć wstecz i móc uczciwie powiedzieć, że lata spędzone na robieniu interesów miały jakieś głębsze znaczenie. Kres każdego przedsięwzięcia, w które się angażujemy, jak również kres życia, nadchodzi bez wyjątku dla każdej osoby. I w tej najważniejszej części przedsięwzięcia - na samym końcu, gdy oglądamy się wstecz na to, co osiągnęliśmy - powinniśmy być w stanie widzieć, że prowadziliśmy swoje życie i interesy w sposób, który miał jakieś trwałe znaczenie, że pozostawiliśmy po sobie godną pamiątkę.
   Podsumowując: celem każdego biznesu, jak i prastarej tybetańskiej mądrości oraz w rzeczy samej wszelkich ludzkich działań, jest wzbogacenie nas samych - osiągnięcie pomyślności i bogactwa, zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Możemy cieszyć się z tego dostatku jedynie wtedy, gdy utrzymamy swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. A u kresu życia musimy poszukać sposobów na uczynienie tego dobrobytu sensownym w szerszym znaczeniu.
  To jest lekcja tego, co osiągnęliśmy w Oddziale Diamentów firmy Andin International. Jest to lekcja, która może być przemyślana, a potem zastosowana przez każdego, bez względu na pochodzenie czy poglądy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gesze Michael Roach

 • Tytuł oryginału: 

  The Diamond Cutter: The Buddha on Managing Your Business and Your Life

 • Liczba stron: 

  304

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65274-03-8

 • Tłumacz: 

  Zbigniew Andruszkiewicz

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...