Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63046-09-5
Autor: Denise Linn
EAN: 9788363046095
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: P&G Editors

'

Soul Coaching czyli coaching duszy

Czym jest Soul Coaching?

   Czy wiesz, kim jesteś i dlaczego tu jesteś? Czy wiesz, jaka jest twoja życiowa misja? Czy jesteś świadomy codziennych podszeptów twojej duszy? Nieważne jak wielki jest twój sukces zewnętrzny, jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, możesz czuć, że czegoś w twoim życiu brakuje. I tu objawia się Soul Coaching.
    Soul Coaching jest pełnym mocy programem, który może ukończyć każdy. Jest to proces, który zabiera cię do twojego duchowego źródła i pomaga odnaleźć ci znaczenie oraz świętość w twoim codziennym życiu. Pozwala z uczciwością spojrzeć na siebie, swoje życie, stawić czoła strachowi, uwolnić negatywne wzorce, obudzić motywacje i z odwagą i radością wkroczyć w przyszłość.
    W momencie, gdy zobowiążesz się do wzięcia udziału w tym programie, twoje życie zacznie układać się w niezwykły, wręcz magiczny sposób. Zadeklaruj, że jesteś gotowy odkryć swoje autentyczne „ja" i chętnie poświęcisz jeden miesiąc ze swojego życia właśnie na to. W rezultacie, wszystkie siły miłości wszechświata połączą się, by pchnąć cię w kierunku twojego przeznaczenia. W twoim życiu pojawi się nagle lawina synchronicznych zdarzeń i pozornych „przypadków."
    Nie do końca wiem, dlaczego tak się dzieje, ale kiedy podejmiesz zobowiązanie uczestniczenia w tym programie, wszechświat, w jakiś sposób, usłyszy twoją deklarację i zaczną pojawiać się w twoim życiu niezwykłe wydarzenia, których celem jest oczyszczenie twojej duszy na głębokim poziomie. Zdarzenia z twojego życia nie są przypadkowe. Jeśli trzymasz tę książkę w ręce, to prawdopodobnie nadszedł czas na detoksykację twojej duszy.
   Celem Soul Coachingu jest zjednoczenie twojego wewnętrznego, duchowego świata z twoim światem zewnętrznym. Ten program pomoże ci oczyścić się z mentalnego i emocjonalnego bałaganu, tak, abyś mógł usłyszeć komunikaty płynące z twojego wnętrza. Ułatwi ci również odkrycie twojej misji, tak, abyś mógł zaprojektować swoje życie w sposób, który będzie ją wspierał.
   Klasyczny life coaching (coaching życia — przyp. tłum.) zazwyczaj skupia się na osiągnięciu pewnego celu czy marzenia. Z kolei celem terapii jest emocjonalne uzdrowienie. Soul coaching tym się odróżnia się od powyższych metod, że jego głównym celem jest oczyszczenie twoich wewnętrznych śmieci tak, abyś mógł połączyć się z mądrością twojej duszy.
    Zrozumienie tego, kim jesteś, nigdy nie nastąpi dzięki słowom drugiego człowieka. Prawda o twojej duszy ukaże ci się sama tylko, gdy ty sam sięgniesz do źródła swojej istoty. I pamiętaj: „Dusza kocha prawdę.".
Istotą 28-dniowego programu jest mówienie sobie prawdy o własnym życiu. Kiedy to robisz, podnosi się poziom twojej energii. Kiedy tego nie robisz, twoja energia się wyczerpuje. Wielu ludzi jest zmęczonych i wypalonych, ponieważ nie są ze sobą naprawcie szczerzy. Twoja dusza rozkwita, kiedy jesteś prawdziwy.
    Mówienie prawdy samemu sobie nie jest tym samym, co mówienie prawdy innym. Innymi słowy, jeśli na ulicy spotykasz znajomego, który pozdrawia cię słowami: „Jak się masz?", a ty właśnie pokłóciłaś się z mężem, dowiedziałaś się, że twoje dziecko bierze narkotyki i złapałaś przeziębienie, to odpowiedź: „Dziękuję, w porządku." jest jak najbardziej na miejscu. Ale, jeśli mówisz sobie, że wszystko jest ok, choć głęboko w środku czujesz, że to nieprawda, wtedy twoja dusza cierpi.

Czym jest Dusza?

   Dusza to słowo odnoszące się do centralnej lub integralnej części czy głównego trzonu. W najgłębszym tego słowa znaczeniu opisuje ono esencję istoty ludzkiej. Odnosi się do tego miejsca wewnątrz każdego z nas, które jest nieskończone, wieczne i uniwersalne.
   Dusza jest źródłem, które, choć nadaje kształt wszystkiemu, jest niepoznawalne. Pomimo tego, że jej natura jest trudna do uchwycenia, należy o nią dbać i odżywiać. Możemy intuicyjnie rozumieć jej potrzeby, jednak nigdy nie zbadamy jej głębi. To substancja, która jednoczy nasze ciało i ducha z większymi siłami wszechświata.

Czym jest program Soul Coachingu?

   Soul Coaching to duchowa podróż podzielona na cztery tygodniowe etapy. Każdy tydzień jest poświęcony jednemu żywiołowi: Powietrzu, Wodzie, Ogniu i Ziemi, ponieważ wierzę, że nasze wspomnienia, przekonania i emocje, są w jakiś tajemniczy i organiczny sposób powiązane z żywiołami natury. Aktywacja żywiołów wewnątrz nas uruchamia kwadranty naszej duszy.
   Przez wiele lat pracowałam jako terapeutka, używając systemu opartego o cztery żywioły. Uczyłam tej metody innych terapeutów, aby mogli ją stosować w swojej praktyce. System został oparty na założeniu, że każdy z żywiołów ma wpływ na ludzką psychikę. Odkryłam, że kiedy klienci zanurzali się w obrazach żywiołów, każdy żywioł wywoływał inne emocjonalne reakcje i aktywował inne wspomnienia. Niezwykłym aspektem takiego podejścia do terapii jest sposób, w jaki każdy z żywiołów wywiera na nas emocjonalny wpływ.

   Przysłowie z Indii głosi, że każdy z nas jest domem z czterema pokojami: mentalnym, emocjonalnym, fizycznym i duchowym. Jeśli codziennie nie odwiedzimy każdego z nich, nie jesteśmy całością. Żywioły są pełnymi mocy narzędziami, które umożliwiają nam wejście do każdego z tych pokoi.
   Poprzez wieki żywioły były utożsamiane z równowagą natury i filozofią holistyczną. Starożytne ludy wiedziały, że w każdym z żywiołów istnieją wzorce energii, które przenikają cały wszechświat. To zrozumienie pomogło im rozwinąć kosmologiczne modele, na bazie których tworzyli harmonię w swoim życiu.
   Już dla Indian Północnoamerykańskich, starożytnych Greków, Egipcjan, Majów, Azteków, Persów, Celtów i Hindusów tajemnicza panorama natury została podzielona na części, przeznaczone czterem żywiołom. Egipscy mędrcy głęboko wierzyli, że medytowanie z czterema żywiołami, umożliwia dogłębne zrozumienie życia.
   W tajemniczych szkołach Mezopotamii adepci poddawani byli rygorystycznym rytuałom Powietrza,Wody, Ognia i ''Ziemi, w celu przetestowania poszczególnych aspektów ich charakterów. Hipokrates, uznany za ojca medycyny, twierdził, że zdrowie pacjenta zależy od równowagi czterech żywiołów. A wspaniały poeta suficki, Rumi, pisał, że cztery żywioły stanowią fundament życia i wywierają silny wpływ na ludzkiego ducha.
    Dla wszystkich tych ludów symbolizm czterech żywiołów łączył oddzielne kawałki rzeczywistości w spójną całość. Każdy z nich wnosił dar, zapewniający życiu równowagę. Duch Powietrza obdarowywał wiatrem, z ochładzającą bryzą w lecie. Duch Wody przynosił odświeżające deszcze. Duch Ognia ogrzewał ciepłem słońca. Duch Ziemi dawał naszej planecie w darze wzgórza, góry, drzewa i rośliny. Stwórca, źródło wszelkiego życia, stanowił fundamentalną energię każdego z żywiołów.
    Natura jest zespoleniem wszystkich żywiołów, głębokim kotłem pełnym Powietrza, Wody, Ognia i Ziemi, które nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Użycie poszczególnych żywiołów, które reprezentują warunki życia, pozwala na to, by w twoim życiu wydarzyła się głęboka integracja. Kiedy rozpoczniesz ten duchowo-oczyszczający program, niezwykle ważne jest powiązanie go z cyklami natury, ponieważ jej energia pomoże ci nawiązać ponowny kontakt z twoimi duchowymi korzeniami.

Przegląd 28-dniowego Programu Soul Coachingu

• Dni l-7 5ą poświęcone właściwościom Powietrza i oczyszczaniu z mentalnych śmieci.
• Dni 8-14 są poświęcone właściwościom Wody i mają na celu połączenie z twoim emocjonalnym „ja .
• Dni 15-21 są poświęcone właściwościom Ognia i oczyszczaniu twojego duchowego „ja" z cienia.
• Dni 22-28 są poświęcone właściwościom Ziemi i mają na celu wzmocnienie twojej strony fizycznej.

   Dodatkowo, po przejściu 28 dni, zachęcam cię do wyruszenia w wewnętrzną podróż, podobną do „Vision Quest" (poszukiwania wizji), która może zająć ci od paru godzin do kilku dni. Po procesie oczyszczania, któremu się poddasz, będzie to czas bezruchu dla twojej duszy. W tym czasie ujawni ci ona swoje święte przesłania.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Denise Linn

 • Tytuł oryginału: 

  Soul Coaching: 28 Days to Discover Your Authentic Self

 • Liczba stron: 

  227

 • Wymiary: 

  130x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63046-09-5

 • Tłumacz: 

  Celsetyna Osiak

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...