Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-065-8
Autor: Perry Foster
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Fioletowy las

   Przez ostatnie pięć lat podróżowałem po świecie i zapisywałem poprzez ducha i z głębokim uczuciem wydarzenia tutaj zrelacjonowane. Niewidzialna ręka z wielką czułością prowadziła mnie poprzez wiele trudnych przejść. „Fioletowy las" jest mitologiczno-poetyckim świadectwem tych podróży; jest moją próbą zrozumienia duchowej ręki, która nas prowadzi kiedy wkraczamy w nieznane i zmuszeni jesteśmy do poświęcenia starych nawyków myślenia i życia. Zewnętrzna podróż poprzez amazońską dżunglę opisana w tej książce jest w swym znaczeniu wewnętrznym poszukiwaniem, by znaleźć miejsce w świecie, by znaleźć dom. Nic nie przygotowało mnie na dzikość Amazonii, peruwiańskie podróże ayahuasca, namiętność Brazylii czy wszechogarniającą naturę mojego własnego oczyszczenia przez Ducha. Chciałem, by moja inicjacja dokonała się poprzez podróż, po to bym zrozumiał dlaczego przez dwa tysiące lat pielgrzymi przybywali do Eleusis w Grecji, by przejść inicjację. Stawić czoło moim wewnętrznym demonom i doświadczyć co pamiętała ta starożytna grecka dusza, było integralną częścią moich poszukiwań.
   Od dzieciństwa ciemność lasu była moim sanktuarium. Tylko poprzez stawienie czoła moim lękom, samemu, w cieniu drzew, poczułem w sobie moc i gotowość do zmierzenia się z trudnościami życia. Fioletowy Las jest światem wyobraźni i miejscem powołania i uzdrawiania. W tej interpretacji las jest fioletowy, ponieważ poprzez posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia w życiu na własność stajemy się wyniesieni. Po każdym doświadczeniu stajemy się inni. Kolor fioletowy jest szlachetny, introwersyjny, a przy tym odważny w komunikowaniu wychwalania tego co niewidzialne, tej czułej boskiej ręki, która prowadzi nas byśmy ujrzeli nasze doświadczenia oczyma duszy.
   W świadectwie tym poszukuję piękna i cichej mądrości, która żyje w naturalnym świecie. Chcę, by duch lasu rozmawiał przeze mnie i prowadził wszystkich do głębszego zrozumienia wyzwań, którym stawiamy czoło w życiu i temu jak zaczynamy służyć ludzkości. Od początku uczestniczyliśmy w życiu drzew. Drzewa troszczyły się o nas i uczyły nas mądrości. Dla dzieci drzewo jest innym światem, w którym wszystkie marzenia stają się realne. Dzieci wspinają się, chowają, siedzą na nich, z nich zwisają i budują domki na drzewach. Tu uwalnia się wyobraźnia, a dzieci mogą uleczyć samotność bądź ból.
  Mocna obecność drzewa pozwala dziecku poczuć prawdziwe odosobnienie. Pamiętam jak pozwalałem drzewu przejąć dowodzenie, obserwując jak dawało schronienie światu wiewiórek, ptaków i owadów. Czułem się bezpieczny spoczywając na zakrzywieniu drzewa, wdychając zapach żywicy i odkrywając związaną z nim tajemnicę. Musiałem powrócić do lasu, by odebrać piękno jabłek, śliwek, gruszek, szyszek, orzechów laskowych i migdałów. Zrozumiałem greckiego pisarza Nikosa Kazantzakisa, gdy powiedział: „Zobaczyłem świat jako drzewo, gigantyczną topolę i siebie jako zielony liść przywierający do gałęzi na cienkiej szypułce." Moja dusza była jak żołądź, nasienie, które wyrośnie, dojrzeje, umrze i odrodzi się na nowo.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Perry Foster

 • Tytuł oryginału: 

  The Violet Forest: Shamanic Journeys in the Amazon

 • Liczba stron: 

  212

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7377-065-8

 • Tłumacz: 

  Beata Mioduńska

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...