Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63773-32-8
Autor: Dale Carnegie
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Emka

Wprowadzenie do książki

Jak być prawdziwym przywódcą i w pełni człowiekiem

   Czy odnoszący sukcesy menedżerowie bardziej przejmują się dążeniem do obranych celów czy kierowaniem ludźmi, którzy im podlegają? Efektywni menedżerowie wiedzą, że aby osiągnąć owe cele, muszą być prawdziwymi przywódcami, którzy przewodzą, motywują, instruują i troszczą się o swoich współpracowników. Wszyscy ci, którzy dążą do sukcesu w pracy, powinni równomiernie dzielić swoje umiejętności pomiędzy kierowanie a zarządzanie.
   Ważne jest, aby znaleźć równowagę pomiędzy tym, co sami robimy, a tym, do czego nakłaniamy innych. Jak możemy określić i spożytkować indywidualny styl przywództwa, tak żeby dać L siebie wszystko, dążąc do jak najlepszych efektów zarówno dla siebie, jak i dla firmy?
   Sposób, w jaki postrzegamy innych, oraz poglądy, jakie wyrabiamy sobie na temat ludzi i otaczającego świata, kształtują naszą rzeczywistość oraz środowisko, w którym pracujemy. Książka ta pozwoli nam przemyśleć to, czego nauczyliśmy się na temat zarządzania, oraz zweryfikować przekonania, które ukształtowaliśmy na bazie doświadczeń.

Zmieniająca się rola menedżera - lidera

   Świat ulega dynamicznym przeobrażeniom i wymaga od osób zajmujących stanowiska kierownicze, aby dostosowywały się do ról i obowiązków, które ciągle się zmieniają. Czy jesteśmy w Europie, Afryce, Ameryce, czy na wybrzeżu Pacyfiku, konkurencja nieustannie zmusza nas, abyśmy znajdowali lepsze, bardziej produktywne i przynoszące większy zysk metody wytwarzania towarów i świadczenia usług. Wymagania te nie ograniczają się tylko do konkurencji. Rosną także oczekiwania naszych pracowników, wewnętrznych i zewnętrznych klientów, dostawców, dystrybutorów i partnerów biznesowych. Jeśli chcemy pozostać konkurencyjni w dzisiejszym świecie błyskawicznych zmian, musimy wprowadzić swoją firmę w XXI wiek.

  W książce tej zmierzymy się z problemami, jakim stawiają czoła liderzy, i poszukamy rozwiązań, które pozwolą nam oraz naszym współpracownikom poprawić wydajność, a jednocześnie pielęgnować umiejętności oraz postawy niezbędne dla rozwoju zawodowego.
  Chcąc jak najlepiej skorzystać z tej książki, przeczytajcie ją najpierw w całości, aby przyswoić jej ogólną koncepcję radzenia Mihic z rolą przywódcy. Następnie przeczytajcie ponownie każdy rozdział i zacznijcie stosować wskazówki, które pomogą wam odnieść sukces w każdej z omawianych dziedzin.

dr Arthur R. Pell

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dale Carnegie

 • Tytuł oryginału: 

  Enhance Your Life by Becoming an Effective Leader

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63773-32-8

 • Tłumacz: 

  Radosław Madejski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...