Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-2417-1
Autor: Jude Reignier
EAN: 9788324624171
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Septem

Wprowadzenie do książki

Joga na co dzień

   Od dziesięciu lat prowadzę zajęcia jogi, zarówno grupowe, jak i indywidualne. Pracowałam z bardzo zróżnicowanymi ludźmi, między innymi z dziećmi, kobietami w ciąży oraz osobami o szczególnych potrzebach. Ponieważ większość z nich dysponowała ograniczonym czasem na ćwiczenia, narodziła się potrzeba krótkich i prostych, lecz jednocześnie efektywnych treningów. Ta książka powstała z myślą o takich ludziach — a także o wszystkich innych osobach, które nie są w stanie wygospodarować od półtorej do dwóch godzin dziennie na treningi, a chciałyby skorzystać z dobrodziejstw, jakie płyną z uprawiania jogi.

   Jogę można trenować w niemal dowolnym miejscu — ważne, by było spokojne, by nic Cię tam nie rozpraszało. Wyłącz telewizor i komputer i zadbaj o miękkie światło. Jeśli na podłodze nie ma dywanu, rozłóż na niej duży ręcznik lub matę do jogi, którą można nabyć w większości dobrych sklepów sportowych. Twój strój powinien być luźny i wygodny, a stopy bose, ponieważ dzięki temu stabilniej opierają się o podłoże.

Jak korzystać z książki Joga na co dzień
   Książka Joga na co dzień zawiera jeden 45-minutowy trening, dwa 20-minutowe oraz dwa 10-minutowe. Pozycje w 45-minutowym treningu oddziałują na całe ciało, masują i stymulują organy wewnętrzne oraz delikatnie rozciągają i wzmacniają mięśnie i więzadła. Krótsze serie ćwiczeń służą do zwiększenia energii lub rozluźnienia, w zależności od tego, którą z nich wybierzesz. Każda z nich składa się z dwunastu lub sześciu pozycji wybranych z pierwszego treningu.

   Gdy już przyswoisz sobie wskazówki zawarte książce Joga na co dzień, zapragniesz zapewne ćwiczyć bez konieczności przerywania treningu, by zajrzeć do książki. Możesz wtedy skorzystać z podręcznej ściągi zamieszczonej na wewnętrznej części obwoluty. Niezależnie od wybranego treningu, wykonuj pozycje we wskazanej kolejności.

   Jeśli to możliwe, dwa razy w tygodniu znajdź czas na 45-minutowy trening. Już po kilku tygodniach zaczniesz dostrzegać pozytywne efekty. Jeżeli chcesz, możesz wykonywać ten trening codziennie, lecz raz w tygodniu zrób sobie przerwę, aby ciało odpoczęło. Serie 20- i 10-minutowe mogą być ćwiczone codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Im częściej będziesz trenować, tym szybciej pojawią się rezultaty. Po każdym z krótszych treningów relaksuj się przez co najmniej pięć minut (trening 20-minutowy) lub dwie minuty (trening 10-minutowy), leżąc lub siedząc spokojnie z zamkniętymi oczami.

   Nigdy nie przekraczaj naturalnych ograniczeń swojego ciała. Każdą pozycję wykonuj na tyle, na ile pozwala Ci Twoje ciało. Gdy nauczysz się poszczególnych sekwencji, będziesz zmieniać pozycje płynnie, niemal bez zastanowienia. A kiedy zyskasz większą pewność ruchów, będziesz w stanie uwolnić swoje ciało i umysł, a przez to maksymalnie korzystać z ćwiczeń.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jude Reignier

 • Tytuł oryginału: 

  Easy Yoga

 • Liczba stron: 

  128

 • Wymiary: 

  125x160

 • Oprawa: 

  Miękka z obwolutą

 • ISBN: 

  978-83-246-2417-1

 • Tłumacz: 

  Marcin Machnik

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...