Karma I Reinkarnacja
Wczytuję dane...
KOD: 83-89375-36-2
Autor: Philippe Morando
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Karma i reinkarnacja

   Wiedza nauki duchowej, tak jak i nauki materialnej, znajduje się w stanie ciągłej ewolucji. Istnieje postęp duchowy, podobnie jak istnieje postęp materialny. Prawda bezustannie się wysubtelnia, staje się coraz bardziej doskonała. Wiedza objawiana przez wielkich mistrzów przeszłości rozwija się, ażeby zawsze zbliżyć się trochę więcej do głębszej prawdy. Droga, która prowadzi do większej światłości, przebiega przez obszary, w których kwestionuje się bardzo rozpowszechnione prawdy, nawet te przekazywane przez mędrców i najwybitniejszych myślicieli ludzkości. Taki postęp, takie przeobrażenia mogą przeszkadzać wielu ludziom. Tymczasem, ażeby człowiek mógł osiągnąć wyższy poziom świadomości i rozwinąć mądrość, nieodzowne jest odsunięcie się na zawsze od sektarianizmu, zachowawczości, zaślepienia, fanatyzmu, uporu oraz egoizmu.

   Moje wizje dotyczące zjawiska karmicznego i reinkarnacji w niektórych punktach bardzo różnią się od powszechnie przyjętych do tej pory poglądów. Być może zdziwią one niektórych czytelników. Postęp prawdy odbywa się również poprzez starania i wysiłki podejmowane w kierunku jej udoskonalenia, a także zmianę, o ile jest to konieczne, jej treści.

   Każde odkrycie, każda teoria jest słuszna tylko wówczas, jeśli zgadza się z rzeczywistością, jeśli sprawdza się w faktach. Ażeby jakiekolwiek odkrycia lub teorie były możliwe do przyjęcia, niezbędne jest upewnienie się, że nie zawierają w sobie przeciwieństw. Mało ważną rzeczą jest to, że są one powszechnie znane, jeśli nie są w stanie wyjaśnić zachodzących zdarzeń w spójny sposób. Jeśli odkrycie albo teoria nie są potwierdzone przez doświadczenie, ich wartość może być podana w wątpliwość, są one wówczas niedoskonałe. Należy je zatem udoskonalić. Każda teoria, każde odkrycie w konfrontacji z faktami musi się sprawdzać.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Philippe Morando

 • Tytuł oryginału: 

  Karma et réincarnation

 • Liczba stron: 

  112

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-89375-36-2

 • Tłumacz: 

  Krzysztof Muszyński

 • Rok wydania: 

  2004

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...