Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61987-07-9
Autor: Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz, Janet Mills
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361987079
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

'

   Cztery Umowy zostały opublikowane wiele lat temu. Jeśli przeczytałeś tę książkę, wiesz zapewne, co te umowy mogą zdziałać/Dzięki nim możesz przemienić swe życie, zrywając z tysiącem ograniczających umów, jakie zawarłeś sam ze sobą, z innymi ludźmi i z samym ŻYCIEM.
   Gdy po raz pierwszy przeczytasz Cztery Umowy, od razu zaczynasz odczuwać magiczne działanie tej książki, głębsze niż tylko na poziomie słów, które czytasz. Masz wrażenie, jakbyś już znał każde jej słowo. Czujesz to, lecz być może nigdy nie znalazłeś odpowiednich słów, żeby wyrazić owo uczucie. Kiedy po raz pierwszy ją czytasz, książka poddaje cię próbie wiary i prowadzi ku krańcom pojmowania. Zrywasz z wieloma ograniczającymi umowami i pokonujesz liczne wyzwania, lecz za nimi pojawiają się następne. Za drugim razem wydaje ci się, jakbyś miał do czynienia z całkiem inną lekturą - dzieje się tak, gdyż granice twojego rozumienia znacznie się poszerzyły. Ponownie doświadczasz głębszej świadomości siebie samego i dochodzisz do granicy pojmowania, którą jesteś zdolny w danej chwili osiągnąć. A gdy powracasz do lektury Czterech Umów po raz trzeci, znów odnosisz wrażenie, że czytasz zupełnie inną książkę.
   Niczym magiczne zasady - gdyż w istocie SĄ one magiczne - Cztery Umowy stopniowo pomagają ci odzyskać prawdziwą tożsamość. Dzięki praktyce te cztery proste umowy prowadzą cię ku twojemu prawdziwemu JA, a nie ku osobie, która udaje, że jest tobą. Tym przecież pragniesz być: sobą.
  Zasady zawarte w Czterech Umowach przemawiają do serc wszystkich ludzi, zarówno młodych, jak i starych. Potrafią dotrzeć do osób wywodzących się z różnych kultur całego świata, mówiących odmiennymi językami, o zupełnie różnych przekonaniach religijnych i filozoficznych. Do ludzi, którzy chodzili do różnych szkół, od szkoły podstawowej, przez średnią, aż po wyższą uczelnię. Zasady ukazane w Czterech Umowach przemawiają do wszystkich, gdyż po prostu opierają się na zdrowym-rozsądku.
   Teraz nadszedł czas, by ofiarować kolejny dar: Piątą umowę. Piąta umowa nie została uwzględniona w mojej pierwszej książce, ponieważ w tamtym okresie już pierwsze cztery umowy były dla mnie wystarczająco wielkim wyzwaniem. Oczywiście piąta umowa jest wyrażona słowami, jednak jej znaczenie i intencja wykraczają poza poziom słów. Piąta umowa w najwyższym stopniu dotyczy postrzegania całości twego świata oczami prawdy, BEZ słów. Dzięki praktykowaniu piątej umowy zaczynasz w pełni akceptować siebie takim, jaki jesteś, i odczuwasz tę pełnię akceptaq''i również wobec wszystkich innych ludzi. Nagrodą jest wieczne szczęście.
   Wiele lat temu zacząłem przekazywać swoim uczniom niektóre idee zawarte w tej książce, jednak wkrótce przestałem, gdyż zdawali się nie rozumieć tego, co chciałem powiedzieć. Podzieliłem się piątą umową z uczniami, lecz pojąłem, że nikt nie jest gotowy, by przyjąć nauki leżące u jej podstaw. Wiele lat później mój syn, don Jose, zaczął nauczać dokładnie tego samego i osiągnął upragniony rezultat tam, gdzie mnie się to nie udało. Być może powód, dla którego don Jose odniósł sukces, kryje się w niewzruszonej wierze, z jaką dzielił się owym przekazem. Całym sobą wyrażał prawdę i podważył przekonania ludzi uczęszczających na jego zajęcia. Zdołał dokonać wielkich zmian w ich życiu.
    Don Jose Ruiz był moim uczniem od dziecka, od chwili gdy nauczył się mówić. Mam zaszczyt przedstawić w tej książce mojego syna i zaprezentować istotę mądrości, której wspólnie nauczaliśmy przez ponad siedem lat.
    Aby wyrazić przesłanie Piątej umowy w jak najbardziej osobisty sposób, postanowiliśmy zachować tu formę wypowiedzi w pierwszej osobie liczby pojedynczej, którą znamy z poprzednich książek poświęconych mądrości Tolteków. W tej książce przemawiamy do Czytelnika jednym głosem i jednym sercem.

Don Miguel Ruiz

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz, Janet Mills

 • Tytuł oryginału: 

  The Fifth Agreement

 • Liczba stron: 

  220

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61987-07-9

 • Tłumacz: 

  Mikołaj Krawczyk

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...