Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7758-578-8
Autor: Andrzej Bubrowiecki
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Muza

Wprowadzenie do książki

Liczy się efekt. Jak pobudzić swoją produktywność

   Wychowywany byłem w przekonaniu, że muszę dużo i ciężko pracować, żeby mi było w życiu lepiej. Ciężka praca miała dawać lekkie życie. Prawdziwy paradoks. Potem, w życiu dorosłym, dowiedziałem się, że o wszystkim decyduje statystyka; że liczba wykonanych telefonów, umówionych i odbytych spotkań, wysłanych ofert, wykonanych raportów sprzedaży, musi przełożyć się na sukces. „Musisz więcej pracować!” - to jedna z powtarzających się rad, jakie słyszałem w kolejnych miejscach zatrudnienia. Z takim nastawieniem rozpoczynałem także swoją fascynującą przygodę trenerską. Brian Trący uczył przecież: „przyjdź wcześniej do pracy”, „pracuj w czasie lunchu”, „później wychodź z pracy”, „pracuj szybciej”. Przez kilka lat robiłem wszystko, co tylko pojawiło się na horyzoncie, z rozpędu - właściwie bez jakiejkolwiek głębszej refleksji: dziesiątki prezentacji, darmowe warsztaty, wystąpienia na wszelkich możliwych konferencjach, jeździłem na spotkania, które od samego początku nie rokowały dobrze, i to wszystko miało przełożyć się na profity. Owszem, nabywałem doświadczenia i pewności siebie, pogłębiałem wiedzę, ale czy to były produktywne działania? Czy warto było poświęcać na nie ten cały czas? O tym, na ile te moje początkowe poczynania były wartościowe, przekonałem się, gdy dopadł mnie pierwszy kryzys znużenia i przede wszystkim fizycznego zmęczenia. Postanowiłem, a właściwie musiałem, zwolnić tempo. Zacząłem robić mniej. Pamiętny nauk, jakie przyswoiłem wcześniej, zacząłem niepokoić się o dalszy los w branży prowadzenia szkoleń, no bo „bez pracy nie ma kołaczy”. I mocno się zdziwiłem, gdy okazało się, że niewiele się zmieniło. Robiłem połowę tego, co wcześniej, a efekty były bardzo podobne. Następne lata potwierdziły tę prawdę, że nie ma bezpośredniego, mechanicznego przełożenia ilości pracy na jej efekty. Kiedy poznałem zasadę Pareta, zrozumiałem, że aby osiągnąć mniejszy czy większy sukces, wysiłek jest konieczny, trzeba poświęcić czas i energię, ale zadziała to pod jednym warunkiem, że robię rzeczy sensowne, wartościowe, przynoszące konkretne korzyści. Przy nastawieniu się tylko na ilość prawie cała para idzie w gwizdek (około 80%).
   W 2008 roku przeczytałem książkę 4-godzinny tydzień pracy, której autorem jest Timothy Ferriss, i tam trafiłem na następujący fragment: „Mniej nie oznacza leniwiej. Jeśli wykonuje się mniej mało znaczącej pracy, można skoncentrować się na rzeczach mających dla nas osobiście większe znaczenie - i to NIE jest lenistwo. Większości ludzi trudno to zaakceptować, ponieważ nasza kultura skłania się ku nagradzaniu osobistych poświęceń, a nie osobistej produktywności. Niewielu ludzi chce (lub może) mierzyć wyniki swoich działań, a tym samym mierzyć sposób wykorzystania swojego czasu. Więcej czasu to więcej własnej wartości. W ten sposób możemy mieć więcej od innych - tych nad nami i tych wokół nas [...] Koncentruj się na tym, by być produktywnym, a nie zajętym”.
    Postanowiłem dogłębnie poznać temat „produktywności i zarządzania czasem”. Zacząłem więc czytać wszystko, co było na rynku na ten temat, uczestniczyć w szkoleniach, słuchać programów edukacyjnych i wystąpień specjalistów, eksperymentować z poznawanymi strategiami i technikami. Dzięki temu poznałem idee prezentowane i propagowane przez wielu specjalistów w obszarze szeroko rozumianej produktywności, przede wszystkim takich ekspertów jak: Eben Pagan, Timothy Ferriss, Dan Kennedy, Steve Chandler, Mike Clayton, T. Harv Eker, Steven Covey, David Allen.
   Temat wciągnął mnie na tyle, że wkrótce powstał mój autorski program treningowy Produktywność osobista. Zarządzanie sobą w czasie, który realizuję z powodzeniem od sześciu lat. Ma on bardzo dobre oceny i wiem, że zmienił życie wielu osób; takie bowiem informacje otrzymuję, ku ogromnej mojej radości, od wielu uczestników szkoleń.
    Książka Liczy się efekt jest rozbudowaną wersją tego programu. Zawarłem w niej to wszystko, co wiem o produktywności, zarządzaniu czasem, osiąganiu celów, planowaniu i motywacji, a co jest efektem zebranych doświadczeń osobistych i aktualnego stanu wiedzy - wniosków wynikających z wielu różnych badań, których opis czytelnik znajdzie w tej pozycji.
   Życzę inspirującej lektury. Pozdrawiam serdecznie.

Andrzej Bubrowiecki

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andrzej Bubrowiecki

 • Liczba stron: 

  238

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7758-578-8

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...