Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-019-5
Autor: Leszek Matela, Sakowska Otylia
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Moc twoich dłoni

   Ręce należą do najważniejszych pod względem energetycznym części ciała. Mogą stać się antenami przyciągającymi korzystne energie Ziemi i Kosmosu. W Indiach stworzono przed wiekami rozbudowane układy rąk i palców zwane mudrami. Sanskryckie słowo mudra w dosłownym tłumaczeniu oznacza to, co przynosi radość. Składa się ono z dwóch części, a mianowicie mud, co znaczy radość ale też gesty w celu zadowolenia bogów oraz Ra, co znaczy to co daje. Właśnie dzięki mudrom można osiągnąć stan pełen radości, harmonii.
    Obok mudr, rozumianych jako środek komunikacji z tym, co boskie i duchowe, stworzono cały szereg pozycji dłoni i palców, mających oddziaływać terapeutycznie i leczniczo. Terapia wykorzystująca mudry opiera się na Ayurvedzie, tradycyjnej medycynie indyjskiej, według której zdrowie to stan równowagi i harmonii.
    Sięgające kilku tysiącleci doświadczenia w stosowaniu mudr wskazują, iż metoda ta jest prosta i bezpieczna. Nie ma żadnych przeciwwskazań w ich używaniu. Nawet niewłaściwie wykonany układ rąk nie może zaszkodzić. Naukę o mudrach na użytek terapeutyczny współczesnych ludzi opracował Keshav Dev, 68-letni jogin i nauczyciel jogi z New Delhi. Stworzył on w tym mieście centrum terapeutyczne Vivekananda Yoga Ashram, w którym to leczy, wykorzystując mudry i przyrodolecznictwo. Początkowo, gdy Keshav Dev polecał swoim pacjentom leczenie różnych dolegliwości jedynie poprzez lekkie przyciskanie palców i wykonywanie układów rąk, wielu z nich podchodziło do tego sceptycznie. Wkrótce jednak przekonano się, że stosowanie mudr może dać znakomite rezultaty.
    Mudry działają na poziomie energetycznym. Ich pozytywny wpływ na nasze ciało polega na kierowaniu przepływem energii, likwidowaniu blokad energetycznych. Najlepiej jest wykonywać mudry obiema rękami jednocześnie. Istotne jest, aby przed wykonywaniem mudr rozluźnić nadgarstki i zrelaksować mięśnie dłoni tak, abyśmy mogli ćwiczyć bez wysiłku. Podczas wykonywania mudr, w których łączymy opuszki palców, należy pamiętać, aby palce stykały się ze sobą lekko. Keshav Dev poleca wykonywanie danej mudry kilka razy dziennie. Ćwiczenia można wykonywać nie tylko w domu, ale i podczas spaceru, wypoczynku, podróży, a nawet w pracy. Należy wybrać mudrę właściwą na odpowiednie schorzenie. Można też oddziaływać na kilka dolegliwości jednocześnie, wykonując w ciągu dnia więcej, niż jedną mudrę. Ważne jest odpowiednie nastawienie wewnętrzne i świadomość, gdyż dopiero wówczas gesty, układy palców stają się mudrami. Mudry mają często charakter symboliczny, ale w symbolach też tkwi potęga.
    Ponownie odkryjmy dla siebie proste, ale jakże użyteczne, metody energetycznej stymulacji organizmu, stosowane przez naszych przodków. Wykonujmy je świadomie, gdyż połączenie myśli i gestu przynosi najlepsze rezultaty. Energia przecież podąża za myślą.
   Wybierzmy coś dla siebie spośród mudr podstawowych, pomocniczych, pobudzających czakramy czy też wywodzących się z rytualnych tańców indyjskich.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Leszek Matela, Sakowska Otylia

 • Liczba stron: 

  194

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-019-5

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...