Wczytuję dane...
KOD: 978-83-08-05077-4
Autor: Barton Schmitt
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Literackie

Fragment książki Moje dziecko zawsze zdrowe

Niezbędnik każdego rodzica

Jak postępować w najczęstszych infekcjach i groźnych wypadkach?

   Wyobraź sobie, że twoje dziecko przez większość czasu czuje się dobrze — jest głodne w porach posiłków, zdrowo śpi. Dni szybko mijają, maluch rośnie, a wy, jego rodzice, jesteście szczęśliwi.
   Ale nagle, bez żadnego ostrzeżenia, zaczyna chorować albo doznaje jakiegoś urazu. Nie wiesz, co robić. Zadzwonić do lekarza? Jechać na izbę przyjęć? Czy może leczyć dziecko w domu? Co najlepszego można zrobić, by złagodzić objawy jego choroby?
   To właśnie dlatego trzymasz w ręku książkę Moje dziecko zawsze zdrowe.
   Książka Moje dziecko zawsze zdrowe po pierwsze ma pomóc ci ustalić, jak bardzo chore jest twoje dziecko i czy trzeba zadzwonić do lekarza. I po drugie, ma pomóc leczyć dziecko w domu, gdy jest to bezpieczne.

Oto co zawiera:

• Opisy najczęstszych chorób i urazów zdarzających się w dzieciństwie. Prędzej czy później u twojego dziecka wystąpi większość z nich. Wówczas nie będziesz musiał przeszukiwać niekończących się zasobów Internetu na temat rzadkich chorób, by znaleźć to, czego potrzebujesz.
• Schematy podejmowania decyzji, które pomogą ci ustalić, kiedy należy zadzwonić do lekarza dziecka, a kiedy możesz bezpiecznie leczyć je w domu. Dzięki tej książce dowiesz się, które objawy są normalne w przebiegu choroby lub w okresie powrotu do zdrowia. Sprawdzisz także, które objawy powinny zwrócić twoją szczególną uwagę i po jakim czasie od ich wystąpienia należy zadzwonić do lekarza. W blisko połowie przypadków możesz bezpiecznie zająć się dzieckiem w domu.
• Konkretne, szczegółowe porady dotyczące opieki (leczenia) w domu w przypadku każdego z objawów. Nie będziesz już musiał zgadywać, jak sprawić, by twoje dziecko poczuło się lepiej. Przedstawione tu porady są identyczne z tymi, jakich udzielają przez telefon pielęgniarki w większości poradni pediatrycznych oraz na pogotowiu.
• Tabele dawkowania większości najczęściej stosowanych leków dostępnych bez recepty.
• Konkretne objaśnienia, które pomogą ci uporać się z mniej poważnymi objawami.
Powinieneś też pamiętać, że ty również jesteś ważnym członkiem zespołu dbającego o zdrowie twojego dziecka. Zaufaj swoim rodzicielskim instynktom — stanowią one szczególne zabezpieczenie, dzięki któremu możesz lepiej chronić pociechę, a bywa i tak, że najważniejszy okazuje się po prostu zdrowy rozsądek. Ta książka daje ci możliwość zapewnienia dziecku optymalnej opieki. Dzięki niej dowiesz się więcej o najczęstszych chorobach i urazach.

JAK KORZYSTAĆ Z KSIĄŻKI MOJE DZIECKO ZAWSZE ZDROWE

Wybierz rozdział

Wybierz rozdział, który najlepiej odpowiada objawom występującym u twojego dziecka.
• Jeśli u twojego dziecka występuje więcej objawów niż tylko jeden, najpierw zajmij się objawem najpoważniejszym. Czyli tym, który potencjalnie może najbardziej zaszkodzić twojemu dziecku (np. jeśli krwawienie z nosa i uraz głowy występują razem, skorzystaj z rozdziału 2: Urazy głowy). Jeśli nie masz pewności, z którego rozdziału skorzystać, zajrzyj do kilku.
• Nie korzystaj z rozdziału 49: Gorączka, jeśli gorączka nie jest jedynym objawem występującym u twojego dziecka. Jeśli pojawiły się jakieś inne objawy, skorzystaj z takiego rozdziału zamiast z rozdziału poświęconego gorączce.
• Wybór odpowiedniego objawu jest bardzo ważny, ponieważ skieruje cię do rozdziału, w którym znajdziesz najlepsze informacje na temat choroby lub urazu twojego dziecka.

Przeczytaj wybrany rozdział
Każdy rozdział składa się z trzech części, takich jak: „Opis stanu dziecka", „Kiedy zadzwonić do lekarza" oraz „Porady dotyczące opieki w domu".

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barton D. Schmitt

 • Tytuł oryginału: 

  My Child Is Sick!: Expert Advice for Managing Common Illnesses and Injuries

 • Liczba stron: 

  348

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-08-05077-4

 • Tłumacz: 

  Robert Kędzierski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...