Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-250-8
Autor: Amy McCready
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Laurum

Amy McCready, ekspertka ds. wychowania, jest założycielką Positive Parenting Solutions, firmy, która pomogła tysiącom rodziców wyeliminować na stałe niepożądane zachowania u swoich dzieci bez nieustannego powtarzania tego samego, przypominania lub krzyku. Autorka występowała w telewizyjnym show Today, a także w takich programach jak Rachel Ray czy Fox&Friends emitowanych przez MSNBC, CNN i inne stacje. Regularnie udziela się na blogu Today. Mieszka w Raleigh w Północnej Karolinie z mężem i dwoma synami.

Gdy już myślałeś, że nie potrzebujesz kolejnej książki na temat wychowywania, pojawia się znakomita pozycja Amy McCready, ucząca, jak sprawić, by twoje dzieci były odpowiedzialne, kochające i posłuszne. Jeśli chodzi o pomoc dla rodziców w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z wychowywaniem, takimi jak zażegnywanie sporów czy nakłanianie dzieci do wykonywania uciążliwych obowiązków, niewiele pozycji może konkurować z „Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?". Książka ta pełna jest praktycznych, jasnych i mądrych porad.
Annie Pleshette Murphy, ekspert
w dziedzinie wychowania stacji ABC, autorka
The 7 Stages of Motherhood

Może nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę, lecz dzisiejsi rodzice są mądrzejsi i mają do dyspozycji lepsze narzędzia niż kiedykolwiek wcześniej. Z chęcią dyskutujemy o zaletach tłuszczu omega-3, rozmawiamy z pediatrami i nauczycielami wychowania przedszkolnego, a nawet podgrzewamy ściereczki, by delikatne pupki naszych pociech nie doznały szoku termicznego. Nie ma problemu, którego nie moglibyśmy rozwiązać przy pomocy Internetu - od naturalnych sposobów łagodzenia oparzeń słonecznych, po metody przemycania szpinaku do pizzy. Jesteśmy ekspertami od szybkich i pomysłowych rozwiązań. Schody zaczynają się wtedy, gdy chcemy skłonić dziesięciolatka, by opróżnił zmywarkę.
Mógłbyś pomyśleć, że rozwiązane są również wszelkie kwestie dotyczące wychowania. Jednak gdy zwrócisz uwagę na to, jaki jest poziom frustracji przeciętnego rodzica, bez względu na to, czy spowodowany jest on nieustannymi kłótniami między rodzeństwem, czy uporem przedszkolaka, który rano nie chce się ubrać, dojdziesz do wniosku, że większość rodziców potrzebuje pomocy i to szybko.
Jak jest w twoim przypadku? Biorąc pod uwagę, że czytasz tę książkę, zakładam, iż stosunki między tobą a twoimi dziećmi mogłyby być lepsze. Może codziennie doświadczasz marudzenia, napadów złości lub staczasz boje, by twoje dziecko odrobiło pracę domową. Chociaż kochasz swoje dzieci nad życie, są całe dnie, w których nie odczuwasz radości z bycia rodzicem. Czasem czujesz się tak, jakbyś tracił zmysły. Co gorsza, dajesz z siebie wszystko, by w domu panował porządek i by twoje dzieci wyrosły na odpowiedzialnych, pełnych szacunku ludzi. Jednak jak dotychczas ciężka praca nie przynosi pożądanych efektów. Dzieci są niegrzeczne, mimo twoich usilnych starań.
Pomyślna wiadomość jest taka, że zdarza się to nie tylko tobie. Prawdopodobnie poczujesz ulgę, gdy dowiesz się, że większość rodziców ma podobne problemy. Jeszcze lepsze jest to, że można temu zaradzić. Istnieje wiele powodów nieposłuszeństwa dzieci - począwszy od zmian społecznych, po fundamentalne luki w metodach, jakie wykorzystujesz. Na szczęście, posługując się sposobami opisanymi w tej książce, możesz znaleźć rozwiązanie ich problemów, a twoje życie rodzinne szybko i w znaczącym stopniu pniu się poprawi.
Będziesz mógł efektywniej zastosować opisane tu techniki, jęli najpierw zrozumiesz ich podstawy. Zacznę więc od wyjaśnienia różnicy między dwoma podstawowymi terminami związanymi chowaniem, co będzie wstępem do przedstawienia związanych z nimi technik.

Znakomita książka: Amy McCready pokazuje, jak uniknąć frustracji podczas skłaniania dzieci do wykonywania nudnych, lecz niezbędnych czynności. Uczy, jak bez nieustannego powtarzania, łajania lub karania zainspirować je do dokonywania pozytywnych wyborów. Wskazując jasno kierunek działania, przekazując praktyczne wskazówki i proste metody postępowania, autorka mówi, jak położyć kres sytuacjom pełnym nerwów, irytacji, walki. Ta książka jest wybawieniem dla rodziców, którzy chcą ze swoich dzieci wydobyć to, co jest w nich najlepsze.
dr Christine Carter, autorka Raising
Happines: 10 Simple Steps for Morę Joyful
Kids and Happier Parents

Książka „Dziecko, czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać?" Amy McCready jest znakomitym przewodnikiem dla rodziców chcących wyeliminować niepożądane zachowania u dzieci. Mówiąc jak prawdziwa matka, autorka proponuje znakomite narzędzia, pozwalające rozwiązać każdy problem rodzicielski... ze spokojem.
Hal E. Runkel. M.S., MMFT, LMFT,
autor bestsellera Scream Free Parenting
i współautor Scream Free Marriage

Jeśli kiedykolwiek krzycząc na dzieci, zadałeś sobie pytanie „Jak mogłem dać się wytrącić z równowagi?", to ta książka jest dla ciebie. Amy McCready pokazuje w niej, jak utrzymać kontrolę i nie stracić jednocześnie kontaktu z dzieckiem. "
Lisa Earle McLeod, autorka książki
The Triangle of Truth, która znalazła się
na liście 5 bestsellerów biznesowych Washington Post

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Amy McCready

 • Tytuł oryginału: 

  If I Have to Tell You One More Time...: The Revolutionary Program That Gets Your Kids To Listen Without Nagging, Reminding, or Yelling

 • Liczba stron: 

  292

 • Wymiary: 

  145x215

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-250-8

 • Tłumacz: 

  Konrad Pawłowski

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...