Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-245-4
Autor: Barbara Berger
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Przebudzenie istoty ludzkiej

Czego szukasz?

   Czy jest coś, czego pragniesz najbardziej na świecie? Zadaj sobie to pytanie i szczerze na nie odpowiedz. Odpowiedz tak, jakbyś znowu był dzieckiem i mógł prosić o wszystko, czego tylko zapragnąłeś z okazji Bożego Narodzenia. Zapisz na kartce swoją szczerą odpowiedź.   Nie musisz jej nikomu pokazywać -jest tylko dla ciebie - dla twojego własnego oświecenia.
Dobrze.
Jaką odpowiedź zapisałeś?
Zadaję ci to pytanie, ponieważ wspólnie z moim synem Timem Ra-yem prowadziliśmy wykłady i warsztaty w wielu krajach... i najczęściej zaczynamy od zadania publiczności właśnie tego pytania.
Odpowiedzi zawsze są bardzo interesujące.
Gdy każdy już zapisze na kartce to, o czym marzy, prosimy ludzi o podzielenie się swoimi odpowiedziami. Oto najczęstsze z nich. Ktoś mówi: „Chcę mieć udany związek". Pytamy wtedy: „Dlaczego pragniesz udanego związku?"
Zwykle pada wtedy odpowiedź: „Bo chcę przeżyć miłość" albo „Bo pragnę poczucia bezpieczeństwa". Pytamy więc: „Ale dlaczego chcesz doświadczyć miłości lub czuć się bezpiecznie?"
Odpowiedź brzmi: „Bo dzięki temu poczuję się dobrze". Pytamy dalej: „Ale dlaczego chcesz poczuć się dobrze?" Pytany odpowiada na to: „Bo wówczas będę szczęśliwy".
Następnie pytamy kolejną osobę, która napisała: „Chcę mieć pracę, w której będę mógł wykorzystać swój talent i kreatywność". Pytamy: „Dlaczego pragniesz pracy, w której będziesz mógł wykorzystać swój talent i kreatywność? Co ci to da?"
Zwykle pada odpowiedź: „Ponieważ wykorzystanie moich zdolności da mi poczucie spełnienia". No to pytamy: „Dlaczego chcesz się czuć spełniony?" Pytany odpowiada: „Bo wtedy będę szczęśliwy".
Następnie pytamy kolejną osobę, która napisała: „Bardziej niż czegokolwiek na świecie pragnę dobrego zdrowia. Chcę być silny i zdrowy". Pytamy więc: „Dlaczego chcesz być silny i zdrowy?" Pytany odpowiada: „Bo wtedy będę mógł robić, co chcę". Pytamy wtedy: „Ale dlaczego chcesz móc robić to, co chcesz?" Na to pada końcowa odpowiedź: „Bo to uczyni mnie szczęśliwym".
I tak dalej... To bardzo ciekawy eksperyment (spróbuj, a sam się przekonasz, co odkryjesz). Ustaliliśmy, że niezależnie od tego, czego ludzie pragną, gdy zapytasz ich, dlaczego chcą właśnie tej określonej rzeczy, czy będzie to zdrowie, pieniądze, wspaniały związek, udany seks, utrata wagi, zdrowe dzieci, kreatywność, pokój na świecie - czy cokolwiek innego - okaże się, że jest tak, bo zawsze wierzą, że te rzeczy ich uszczęśliwią. I taka jest prawda; każdy chce być szczęśliwy. Wszyscy szukamy szczęścia. Każdy człowiek, w każdym kraju, w każdym wieku, o każdej wadze, wzroście, płci, w każdych warunkach życiowych, pragnie być szczęśliwy.
Można powiedzieć, że szczęście jest uniwersalnym napędem. Obejmuje wszystkich - wszyscy go poszukujemy. Zależy nam na tych rzeczach, których pragniemy - czymkolwiek są - ponieważ wierzymy, że kiedy je zdobędziemy, będziemy szczęśliwi.
Jeśli w to nie wierzysz, zapytaj swoich znajomych. Zapytaj, o czym tak naprawdę marzą (w głębi serca), a następnie dociekaj, dlaczego pragną akurat tych rzeczy. Jeśli będziesz pytał odpowiednio długo, okaże się, że każdy, bez wyjątków, chce określonych rzeczy, ponieważ wierzy, że te uczynią go szczęśliwym. Nawet jeśli szukamy oświecenia - albo wyjścia z cierpienia - robimy tak, bo wierzymy, że przyniesie nam to szczęście.

  Tylko jak?

Najważniejszym pytaniem jest oczywiście sposób osiągnięcia szczęścia, którego poszukujemy. Dlaczego nie jesteśmy szczęśliwi w tym momencie? Dlaczego wierzymy, że musimy zdobyć rzeczy z zewnątrz, żeby być szczęśliwym? Dlaczego sądzimy, że właściwy partner, dobra praca, utrata wagi, ładne dzieci, zdrowie, pieniądze w banku, czy światowy pokój dadzą nam szczęście?
Oto największe, odwieczne pytanie. Jak osiągnąć szczęście?
Innym sposobem na jego ujęcie jest -jak zakończyć cierpienie obecne w naszym życiu i w życiu innych ludzi?
Tego dotyczyły odwieczne ludzkie poszukiwania.
Jak znaleźć wyjście z cierpienia?
Jak znaleźć drogę do szczęścia?

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barbara Berger

 • Tytuł oryginału: 

  The Awakening Human Being: A Guide to the Power of the Mind

 • Liczba stron: 

  204

 • Wymiary: 

  140x220

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-245-4

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Dumińska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...