Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-978-7
Autor: Swami Rama, Rudolpf Ballentine, Alan Hymes
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788371919787
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Sztuka oddychania. Jogiczny klucz do zdrowia i wyższych stanów świadomości

  Książka ta poświęcona została oddychaniu, jego sposobom integracji różnych poziomów naszego istnienia, tworzących funkcjonalną całość, typom zachodzącym na różnych poziomach interakcji i pewnym praktycznym metodom, za pomocą których można je zmieniać. Zakres tego tematu jest ogromny. Rozciąga się on od fizycznych ruchów klatki piersiowej i brzucha, poprzez sposoby działania organów wewnętrznych, aż do subtelnej roli odgrywanej przez przepływ energii, oraz tego w jaki sposób wpływa ona na umysł. Ponieważ oddech wywiera wpływ na tak wiele ludzkich działań, gruntowne jego zrozumienie dostarcza potężnego narzędzia, pozwalającego na rozszerzanie naszej świadomości na różnorodne płaszczyzny działania ciała i umysłu. Można również wykorzystać go jako metodę terapeutyczną.

   Celem Sztuki oddychania jest przedstawienie wiedzy teoretycznej dotyczącej oddychania w taki sposób, aby mogła zostać ona wykorzystana jako narzędzie służące do osobistego rozwoju. W tym celu, zostały tu szczegółowo opisane praktyczne ćwiczenia i techniki, służące systematycznej pracy z oddechem i kontrolowania przepływu prany. Pomagają one w rozszerzeniu świadomości oddechu, gdyż jeśli zaczniemy zwracać uwagę na sposób, w jaki oddychamy, uda nam się zidentyfikować różnorodne podświadome nawyki oddechowe i zastąpić je bardziej korzystnymi. Tak jak dziecko, stając się świadome swojego ciała, opanowuje niezdarność i uczy się chodzić, tak samo świadomość oddechu stopniowo wprowadza go pod coraz silniejszą świadomą kontrolę.
   Ze względu na to, iż oddech jest ogniwem łączącym ciało i umysł, może on ingerować w działanie któregokolwiek z ich poziomów. Wraz ze zwiększającą się świadomością i kontrolą subtelnych aspektów oddychania, może wyzwolić głębokie zmiany psychologiczne i fizjologiczne. Sztuka oddychania otwiera więc dla świadomego umysłu nowe możliwości istnienia, dostarczając potężnego narzędzia w pościgu za rzeczywistym zdrowiem holistycznym i rozwojem osobistym.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Swami Rama, Rudolpf Ballentine, Alan Hymes

 • Tytuł oryginału: 

  Science of Breath: A Practical Guide

 • Liczba stron: 

  136

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-978-7

 • Tłumacz: 

  Beata Hołtyń

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...