Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62185-05-4
Autor: Vadim Zeland
EAN: 9788362185054
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Hartigrama

Ze wstępu do książki Transerfing rzeczywistości Sprawca rzeczywistości Tom VI

Szanowny Czytelniku!

   Książka niniejsza, mimo swojej nazwy, wcale nie należy do literatury fantastycznej. Codzienna rzeczywistość jawi się w niej w nowej, nieznanej postaci, przez co staje się znacznie bardziej zadziwiająca niż jakakolwiek mistyka. Przekonasz się, że otaczający Cię świat jest nie całkiem taki, jakim zwykłeś go postrzegać.
   Rzeczywistość, przy całej jej różnorodności, cechuje wyraźnie określona zwierciadlana symetria. Dualna natura naszego świata występuje na każdym kroku: jest lewa i prawa strona, góra i dół, dusza i umysł, żywe i martwe, czarne i białe, namacalne i iluzoryczne. Dualizm jest przyczyną odwiecznego ścierania się dwóch światopoglądów - idealizmu i materializmu.
   Czym jednak naprawdę jest nasz świat: układem mechanistycznym czy wirtualną iluzją? Jeżeli odpowiedzi będziemy szukać tylko w jednym ze światopoglądów, powstanie masa sprzeczności i paradoksów. Nie istnieje również tak zwany złoty środek - byłby on rozmyty. Gdzie w takim razie leży prawda?
   W poszukiwaniu odpowiedzi podążymy nieco niezwykłą drogą. W charakterze odpowiedzi na wszelkie pytanie typu „czym jest rzeczywistość: tym czy tym?" - przyjmiemy jeden nietrywialny postulat: „jednym i drugim". Prawda nie leży pośrodku, a właśnie na przecięciu krawędzi wielopostaciowej rzeczywistości. Na równi z materialnym wszechświatem istnieje jego zwierciadlane odbicie - nienamacalny i niewidzialny, lecz tak samo rzeczywisty świat, obecność którego przejawia się w niewytłumaczalnych zjawiskach. W punkcie zetknięcia się tych dwóch światów rzeczywistość staje się nie tylko zrozumiała, lecz również, co zadziwia, możliwa do pokierowania.
   Człowieka jednak cechuje skłonność do popadania w skrajności, ponieważ - w zależności od światopoglądu - próbuje szukać rozwiązania swoich problemów w ramach materialnej rzeczywistości albo w dziedzinie metafizyki. Lecz ani jedna, ani druga droga nie przynosi zadowalających rezultatów. Człowiek znajduje się w mocy okoliczności - życie mu się „przydarza" jak sen, na który nie jest w stanie wpłynąć.
    A jednak istnieje pewien zasadniczo odmienny sposób współdziałania z otaczającym światem - Transerfing - o którym mowa w tej książce. Sedno w tym, że jeżeli będziesz brać pod uwagę obie strony dualnego świata i przestrzegać określonych zasad, to zdołasz uzyskać dostęp do kierowania biegiem zdarzeń. Rzeczywistość przestaje istnieć jak coś zewnętrznego i niezależnego od człowieka, a ten zyskuje zdolność podporządkowania go swojej woli.
    Na pewno słyszałeś już o tym, że energia myśli nie ginie bez śladu - bez wątpienia wywiera ona określony wpływ na otaczającą rzeczywistość. Lecz jak wykorzystać tę energię? Dlaczego nasze pragnienia się nie spełniają, a najgorsze obawy, przeciwnie, ziszczają się? Dlaczego znane metody wizualizacji tego, co upragnione w jednym wypadku działają, a w innych nie?
Chodzi o to, że istnieje jedno brakujące ogniwo, bez którego wszelkie praktyki ezoteryczne stają się bezużyteczną stratą czasu. A tymczasem tajemnica jest ogólnodostępna i tak niewiarygodnie prosta, że trudno w nią uwierzyć. W książce tej znajdziesz odpowiedź na pytanie, czym jest owo brakujące ogniwo. Otrzymawszy klucz do dającej się pokierować rzeczywistości, odkryjesz świat, w którym to, co niemożliwe, staje się możliwym.
    Książka ta zrodziła się z korespondencji z czytelnikami - tymi, którzy wypróbowali Transerfing na sobie. Wszyscy oni z autentycznym zdziwieniem opowiadają o nieprawdopodobnych zmianach, które zaszły w ich życiu. Zazwyczaj sprawiające przykrość problemy gdzieś znikają; drzwi, które wcześniej wydawały się zamknięte na cztery spusty, otwierają się; otoczenie z niezrozumiałych względów zaczyna odnosić się do transerfera z większą sympatią; rzeczywistość dosłownie na jego oczach zmienia swój wygląd. Okazuje się, że myśli w absolutnie niepojęty sposób oblekają się w rzeczywistość.
    Jeżeli ta książka jest Twoim pierwszym zetknięciem się z Transerfingiem, to w tekście możesz spotkać nieznane pojęcia - ich wytłumaczenie znajduje się w słowniku pojęć. Bardziej szczegółowe wyjaśnienie zasad kierowania rzeczywistością można znaleźć w książkach z serii Transerfing rzeczywistości: Przestrzeń wariantów, Szelest porannych gwiazd, Naprzód w przeszłość, Zarządzanie rzeczywistością i Jabłka spadają ku niebu. Mimo to, że wiele z tego, o czym się dowiesz, wyda Ci się bardzo niecodzienne, pamiętaj: nie ma w tym żadnej fikcji wszystko jest autentyczne.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Vadim Zeland

 • Tytuł oryginału: 

  Трансерфинг реальности Вершитель реальности

 • Liczba stron: 

  230

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62185-05-4

 • Tłumacz: 

  Marcin Pracki

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...