Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62185-08-5
Autor: Vadim Zeland
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362185085
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★
Wydawca: Hartigrama

Wprowadzenie do książki

Transerfing Rzeczywistości. Tom IX

   Wszystkim bliska jest idea pokoju. A jednak wojny się nie kończą. Idea jednego Boga jest oczywista. Idea dobra, sprawiedliwości i równości - można jeszcze długo wyliczać. Wszyscy wszystko rozumieją, a jednak zdrowy rozsądek nie działa i zwycięża zło. Skąd się ono bierze?
   Otóż uniwersalnym źródłem zła są wahadła. Wystarczy trochę poobserwować, a staje się absolutnie jasne, że niezależnie od tego, co się dzieje w każdym starciu czegokolwiek z czymkolwiek - wszystko zmierza do zwiększenia energii konfliktu. Nawet jeśli walka przygasa, to nie na długo, po to, by następnie rozgorzeć z nową siłą.
  Oczywiście wahadła mogą być różne i o różnym stopniu destrukcyjności. Wiele z nich jest całkiem nieszkodliwych. Wahadło Transerfingu na przykład jest niezbędne do tego, aby jak największa liczba ludzi zastanowiła się nad tym, co rzeczywiście się dzieje.
   Mowa nie o tym, aby całkowicie uwolnić się od wszystkich wahadeł - raczej wątpliwe, czy coś takiego jest możliwe. Najważniejsze, aby nie być marionetką i działać świadomie, aby wykorzystać te struktury dla swoich interesów. Ale jak uwolnić się od tego wpływu?
  Przebudzić się i uświadomić sobie, w jaki sposób wahadło usiłuje Tobą manipulować. Rozumieć, co się dzieje - to już połowa sukcesu. Siła wpływu wahadła jest odwrotnie proporcjonalna do świadomości. Ma ono władzę nad Tobą, dopóki śpisz na jawie.
  Przede wszystkim nie należy uczestniczyć w niszczycielskich walkach wahadeł, jeśli nie jest to Tobie potrzebne osobiście. Jeśli znajdujesz się w tłumie, koniecznie zejdź ze sceny działań na widownię, rozejrzyj się i przebudź: „Co tu robię? Czy zdaję sobie z tego sprawę? Po co mi to?”.
   Przebudzenie ze snu na jawie musi być całkiem wyraźne, jak ukazano wyżej: „W danej chwili nie śpię i jasno uświadamiam sobie, co robię, po co i dlaczego właśnie tak”. Jeśli zdajesz sobie właśnie w ten sposób sprawę - to w porządku. Jeśli zaś nie, to znaczy, że w każdej, nawet bardzo małej sytuacji konfliktowej, jesteś marionetką.
  Sprawa ma się gorzej, jeśli ktoś Cię denerwuje. W takim wypadku pajac będzie podskakiwał, dopóki utrzymuje się Twój nerwowy stan. Zazwyczaj znaczy to, że wahadło pochwyciło Twą uwagę w pętlę przechwytu. Aby uwolnić się od wahadła, trzeba wpaść w obojętność. Ale trudno to zrobić.
   Na przykład sąsiedzi dokuczają Ci swoją muzyką, która okropnie Ci się nie podoba. Twoje zadanie polega na tym, by w jakiś sposób „odczepić się” od wahadła. Ale zmusić się, by nie reagować, to praktycznie niemożliwe. Nie ma sensu tłumić emocji. Zamiast tego należy zwrócić uwagę na coś innego.
   Spróbuj słuchać swojej muzyki, ale nie głośno, tylko tak, by zagłuszyć muzykę płynącą od sąsiadów. Wymyśl jeszcze jakieś sposoby odwrócenia swojej uwagi. Jeśli uda Ci się zająć myśli czymś innym, to sąsiedzi stopniowo się uspokoją.
   Dokładnie tak samo dzieje się w innych wypadkach. Jeśli „pajac podskakuje”, to znaczy, że Twoja uwaga wpadła w jakąś pętlę przechwytu. Wciągnięto Cię do gry wahadła, której cel to zwiększenie energii konfliktu.   Aby uwolnić się od pętli przechwytu, trzeba przekierować uwagę.
   W sumie nie jest aż tak źle. Nie będzie się działo „na złość", jeśli nie będziesz spał na jawie. Chociaż można pomyśleć, że wszystko, co powiedziałem, to po prostu jakiś potworny nonsens. Oczywiście nie łatwo jest oswoić się z myślą, że jakieś byty mogą Tobą kierować. Zaakceptować tę wiedzę czy nie - to kwestia osobistego wyboru. Nie należy wierzyć. Obserwuj i wyciągaj wnioski sam.
   Oto krótkie streszczenie koncepcji Transerfingu. Jeśli w trakcie pracy z zasadami nie będziesz czegoś rozumiał, kieruj się do źródła - do książek z serii „Transerfing rzeczywistości", na które składa się pięć głównych stopni:

Tom 1 - Przestrzeń wariantów
Tom 2 - Szelest porannych gwiazd
Tom 3 - Naprzód w przeszłość!
Tom 4 - Zarządzanie rzeczywistością
Tom 5 - Jabłka padają w niebo.

  Uzupełnieniem serii jest tom 6 - Sprawca rzeczywistości.
  Tom 7 i 8 noszą odpowiednio tytuły „Forum snów” i „Forum marzeń sennych". Są to zapisy rozmów uczestników rosyjskiego forum miłośników Transerfingu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Vadim Zeland

 • Tytuł oryginału: 

  Практический курс трансерфинга за 78 дней

 • Liczba stron: 

  204

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-62185-08-5

 • Tłumacz: 

  Marcin Pracki

 • Rok wydania: 

  2023

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...