KOD: 978-83-233-4212-0
Autor: Christine A.Padesky, Dennis Greenberger
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny

Wprowadzenie do książki

Umysł ponad nastrojem Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia

   Terapeuci mogą być pewni, że umiejętności, które pacjenci doskonalą za pomocą tego podręcznika, od kilkudziesięciu lat dają najlepsze wyniki w badaniach nad terapią depresji, zaburzeń lękowych i innych problemów emocjonalnych. Badacze sugerują, że pacjenci, którzy poznają opisane tu umiejętności i potrafią stosować je samodzielnie, bez pomocy terapeuty, nie tylko lepiej się czują, lecz także doświadczają długotrwałej poprawy.
    Drugie wydanie podręcznika zostało w znacznym stopniu poprawione, z uwzględnieniem 20 lat postępu zarówno w zakresie badań naukowych, jak i terapii. W proponowaną tu wizję terapii włączyliśmy nowe metody poparte dowodami empirycznymi: techniki wyobrażeniowe, akceptację i trening uważności, drabiny strachu i techniki ekspozycyjne stosowane w terapii zaburzeń lękowych, tolerowanie trudnych emocji i niejednoznaczności oraz psychologię pozytywną. Uaktualniliśmy opis technik aktywizacji behawioralnej, technik relaksacyjnych oraz metod restrukturyzacji poznawczej w kontroli nastroju. Jednocześnie staraliśmy się zachować pierwotny format podręcznika, dzięki któremu pierwsze wydanie Umysłu ponad nastrojem okazało się tak popularne i przydatne wśród czytelników i terapeutów.
    Przez te wszystkie lata byliśmy niejednokrotnie zaskoczeni i zafascynowani twórczymi zastosowaniami opisanych tu metod. W formalnych programach kształcenia studentów psychologii i stażystów na oddziałach psychiatrycznych na całym świecie Umysł ponad nastrojem wykorzystuje się jako podręcznik do nauki terapii poznawczo-behawioralnej. Przetłumaczono go na ponad 20 języków; okazało się, że opisane tu strategie sprawdzają się w różnych kulturach i warunkach ekonomicznych.

  Pierwszemu wydaniu Umysłu ponad nastrojem towarzyszył podręcznik dla terapeuty, w którym zawarliśmy szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jak skutecznie wykorzystać zawarte w nim treści w terapii różnych problemów i w różnych kontekstach klinicznych. Uaktualniona wersja podręcznika terapeuty ukaże się w wersji angielskiej w roku 2016.
   Mamy nadzieję, że drugie wydanie Umysłu ponad nastrojem będzie nadal wspierać czytelników w dążeniu do poprawy nastroju i jakości życia. Opisywane tu strategie i umiejętności możemy ćwiczyć i patykiem na pasku, i na komputerze - narzędzia nie mają znaczenia. Istotą procesu jest nauka umiejętności, których używanie prowadzi do poczucia szczęścia i zadowolenia z życia.

Szczegóły

 • Autor: 

  Christine A.Padesky, Dennis Greenberger

 • Tytuł oryginału: 

  Mind Over Mood: Change How You Feel by Changing the Way You Think

 • Objętość: 

  260

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  210x280

 • ISBN: 

  978-83-233-4212-0

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Cierpisz

 • Rok wydania: 

  2017

 • Wydanie: 

  1

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...