Wczytuję dane...
KOD: 978-83-902338-3-3
Autor: Leszek Magiera
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788390233833
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Klasyczny masaż leczniczy

   Wychodząc naprzeciw olbrzymiemu zainteresowaniu w ostatnim czasie problematyką masażu klasycznego, postanowiłem przedstawić jego teorię i praktykę w najbardziej przystępny sposób. Jako długoletni masażysta oddziału rehabilitacji leczniczej zdaję sobie sprawę z tego, że prawidłowo wykonany masaż leczniczy polega nie tylko na umiejętności praktycznego stosowania poszczególnych technik, ale również na znajomości wskazań i przeciwwskazań do tego zabiegu. Ponadto przed przystąpieniem do masażu konieczne jest zapoznanie się z zasadami obowiązującymi podczas jego wykonywania. Należy również znać działanie poszczególnych technik oraz wpływ masażu klasycznego na organizm człowieka.
    Mam świadomość, że adresuję książkę do szerokiego grona Czytelników, niejednokrotnie posiadających niewielkie wiadomości z zakresu podstaw medycyny, dlatego poruszyłem w niej również główne zagadnienia anatomii ciała ludzkiego oraz fizjologii układów mięśniowego i nerwowego. Starałem się także przedstawić wiadomości w sposób zrozumiały, a techniki wykonywania masażu opisałem bardzo szczegółowo. W trakcie lektury niniejszego opracowania Czytelnik będzie mógł się zapoznać z praktycznymi wskazówkami jak powinien wyglądać prawidłowy masaż klasyczny w poszczególnych jednostkach chorobowych, występujących najczęściej. Dobre opanowanie wiadomości z anatomii i fizjologii człowieka oraz teorii i praktyki masażu klasycznego pozwoli na skuteczną pomoc najbliższym.
   Końcową część książki stanowi nauka automasażu całego ciała. Mam nadzieję, że zapoznanie się z tajnikami masażu klasycznego i automasażu będzie pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji ciała oraz w polepszeniu samopoczucia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Leszek Magiera

 • Liczba stron: 

  189

 • Wymiary: 

  160x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-902338-3-3

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...