Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7301-761-0
Autor: Inge Dougans
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Refleksologia Nowe podejście 5 elementów i 12 meridianów

   Książka przedstawia teorię i praktykę refleksologiczną w sposób wszechstronny, przejrzysty i logiczny. Zawiera wszystkie elementy racjonalnie prowadzonej terapii: diagnozę, leczenie i monitorowanie wyników.   Gruntowne przyswojenie przez czytelnika zawartej tu wiedzy teoretycznej z zakresu podstaw anatomii człowieka, budowy stopy, jej patologii, mapy refleksorycznej stóp oraz praktyczne zapoznanie się z manualnymi technikami masażu receptorów pozwoli mu samodzielnie wykonywać zabiegi i uzyskiwać rzeczywiste efekty terapeutyczne.
   Autorka adresuje tę książkę do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami zdrowotnymi. Z jednej strony mogą to być osoby, które nie miały do tej pory kontaktu z technikami leczniczymi, z drugiej zaś — specjaliści zaangażowani w sztukę leczenia, pragnący wzbogacić swój repertuar terapeutycznych oddziaływań na pacjenta. Publikacja może więc być pomocna w pracy lekarza, fizjoterapeuty, naturoterapeuty, masażysty, pielęgniarki lub kosmetyczki.
   Z Inge Dougans łączy mnie kilkuletnia współpraca. Jako młody fizjoterapeuta po studiach na wydziale rehabilitacji poszukiwałem nowych skutecznych form terapii. W ten sposób trafiłem do szkoły w Jo-hannesburgu. Byłem studentem Inge Dougans, obecnie mam zaszczyt prowadzić polski oddział jej szkoły. Podczas szkoleń pod okiem autorki, dyskusji i wielu naszych rozmów zawsze fascynuje mnie jej wiedza o człowieku, którą... wyczytuje ze stóp. Jestem jej wdzięczny za to, czego mogę się od niej uczyć. Wraz z upływem lat stosowania refleksologii wciąż rośnie moje zaufanie do tej terapii. Jest to efektywny, świetnie przemyślany system, który „w rękach” doświadczonego refleksologa staje się doskonałym narzędziem, służącym poprawie kondycji psychofizycznej człowieka.
   Mam nadzieję, że niniejsza książka pomoże czytelnikowi lepiej poznać pacjenta i własny organizm oraz przyczyni się do tego, że zdołamy dostrzec wewnętrzne nieprawidłowości, zanim przekształcą się w złe samopoczucie i chorobę. Byłby to pierwszy krok w kierunku rzeczywistego zapobiegania chorobom i uczynienia refleksologii metodą profilaktyki zdrowotnej.

Dariusz Ruder mgr rehabilitacji refleksolog

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Inge Dougans

 • Tytuł oryginału: 

  Reflexology: The 5 Elements and their 12 Meridians: A Unique Approach

 • Liczba stron: 

  315

 • Wymiary: 

  150x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7301-761-0

 • Tłumacz: 

  Joanna Grabiak

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...