Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-575-6
Autor: Nicholls Graham
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373775756
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Przedmowa do książki Doświadczenia poza ciałem

   Wyniki niektórych ankiet badawczych wskazują, że jedna osoba na cztery na pewnym etapie życia ma do czynienia z doświadczeniami poza ciałem i podróżami w duchowej postaci. Naturalnie nie chodzi tutaj o zmarłych. Doświadczenia te mogą być niezwykle ekscytujące lub przerażające, najczęściej jednak są fascynujące i niemal zawsze niespodziewane. Dla większości ludzi są również całkowicie niepowtarzalne.
   I na tym polega problem z tym istotnym fenomenem. Badania naukowe nie lubią niepowtarzalnych doświadczeń, które nie nadają się do dogłębnej analizy ani eksperymentów laboratoryjnych. W rezultacie dowody na istnienie doświadczeń poza ciałem są zwykle ignorowane i uznawane za niepotwierdzone. W ten sposób tracimy wgląd w potencjalnie wartościowe zjawisko.
   Przejdźmy do Grahama Nichollsa. Gdy po raz pierwszy, jako mały chłopiec, przeżył doświadczenie poza ciałem (z ang. out-of-bo-dy experience, w skrócie: OOBE lub OBE), nie potraktował tego jak jednorazowe objawienie, które już więcej się nie powtórzy. Zaczął zgłębiać temat, obserwować i praktykować, dopóki nie nauczył się świadomie opuszczać ciała. Dzięki temu, po przeżyciu kilkuset doświadczeń poza ciałem, mógł znacznie bardziej poznać ten fenomen niż osoby, które doświadczyły tego tylko raz, w sposób spontaniczny.
   Z czasem odkrył, że tak naprawdę niewiele ujawniono dotąd na temat tego zjawiska. Dla wielu ludzi OBE polega jedynie na wyjściu z ciała i podróżowaniu po świecie w swojej duchowej formie, ale doświadczenia poza ciałem mogą także umożliwić dostęp do tak zwanych różnych poziomów rzeczywistości, które w znacznym stopniu pokrywają się z planami astralnymi przedstawianymi w tradycji ezoterycznej. Mogą także prowadzić do zmiany sposobu postrzegania, co z kolei umożliwia rozwinięcie nowego rozumienia świata, a nawet sprzyja uświadomieniu sobie poczucia jedności, którą od wieków opisują mistycy. Co ciekawe, kilka eksperymentów Grahama okazało się spójnych z wynikami moich własnych (niepublikowanych) eksperymentów w tej dziedzinie.
   Wysiłki Grahama doprowadziły go w końcu do napisania pierwszej książki Auenues ofthe Humań Spirit, która przedstawia niektóre jego eksperymenty, a także filozoficzne spekulacje na ich temat. Niniejsza książka Doświadczenia poza ciałem posuwa się znacznie dalej, w jeszcze bardziej fascynującym kierunku, ponieważ Graham przedstawia w niej techniki, które mogą pomóc sterować własnymi doświadczeniami poza ciałem oraz, dzięki systematycznej praktyce, rozwinąć umiejętność świadomego opuszczania ciała.
   Istnieje wiele innych świetnych książek na temat OBE i podróży lub projekcji astralnych (wkrótce poznasz, jakie są między nimi różnice). W Internecie bardzo szybko można odnaleźć wiele technik, które obiecują doświadczenie niesamowitych doznań. Żadne z nich — niestety, łącznie z moimi własnymi — nie umywają się do propozycji, które przedstawia książka Doświadczenia poza ciałem. Oto masz w swoich dłoniach owoc obszernego doświadczenia osobistego, w połączeniu z przenikliwą inteligencją, sumienną obserwacją oraz zaskakująco sceptycznym podejściem naukowym, prezentujący dorobek o niezwykłej wartości - zarówno dla badacza zjawisk paranormalnych, jak i ezoteryka.
   Część ostatnia jest zwieńczeniem tego dorobku. Przedstawia, w sposób jasny i zwięzły, różnorodne metody służące wywoływaniu doświadczeń poza ciałem. Niektóre nich polegają na prostych wizualizacjach, podobnie jak większość technik przedstawianych na łamach innych książek, ale Graham Nicholls bynajmniej na tym nie poprzestał. Bierze on również pod uwagę metody pracy z oddechem i energią, jogę, a nawet techniki deprywacji sensorycznej, takie jak Ganzfeld lub „kołyska czarownic". Jego trójwymiarowe wizualizacje hinduskich tattw są jednym z najbardziej interesujących zastosowań wykorzystujących portale astralne od czasu pierwszego Złotego Świtu.
   Możesz potraktować książkę Doświadczenia poza ciałem jako zaledwie fascynującą relację na temat niezwykłych przygód pewnego człowieka, ale skorzystasz na niej znacznie bardziej, jeśli otworzysz się na przeżycie własnych przygód. Zachęcam do samodzielnego eksperymentowania z metodami Nichollsa i poszukiwania tych, które będą dla ciebie najlepsze.
   Rezultaty, które dzięki temu osiągniesz, z pewnością odmienia i wzbogacą twoje życie.

- J. H. (Herbie) Brennan
Country Carlów, Irlandia, marzec 2011

Graham Nicholls (Londyn, Anglia) ma za sobą setki doświadczeń poza ciałem i jest cenionym na świecie ekspertem w tej dziedzinie. Jako doświadczony mówca w wielu obszarach związanych z duchowością, sztuką i badaniami parapsychologicznymi, prezentował swoje poglądy w takich prestiżowych instytucjach, jak Muzeum Nauki w Londynie, London College of Spirituality oraz na Uniwersytecie w Cambridge. Występował w BBC oraz publikował na łamach The Times, The Independent oraz Telegraph, jak również w wielu czasopismach i na stronach internetowych.

Kontakt z autorem Jeśli chcesz skontaktować się z autorem lub zasięgnąć więcej informacji na temat tej książki, napisz na adres wydawnictwa Llewellyn Worldwide, a my przekażemy mu twoją prośbę. Zarówno autor, jak i jego wydawcy bardzo cenią sobie kontakt z czytelnikiem, pozytywne informacje zwrotne oraz relacje związane z wykorzystaniem zaprezentowanego materiału. Llewellyn Worldwide nie jest w stanie zagwarantować, iż autor odpisze na wszystkie przekazane mu przez wydawnictwo listy. Prosimy o kierowanie ich na adres:
Graham Nicholls
Llewellyn Worldwide
2143 Wooddale Drive
Woodbury, MN 55125-2989

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Nicholls Graham

 • Tytuł oryginału: 

  Navigating the Out-of-Body Experience: Radical New Techniques

 • Liczba stron: 

  276

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-575-6

 • Tłumacz: 

  Mariusz Warda

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...