Ajurweda i Świadomość Ciała
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-923879-0-9
Autor: Donald Van Howten
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Virgo

Wprowadzenie do książki

Nieskończona sieć

   Ajurweda i Świadomość Ciała to wspaniała książka pokazuje nam osobowość autora i jego ogromne zasoby wiedzy w dziedzinie sztuki uzdrawiania. Podobnie, jak autor, jest ona zrozumiała, dogłębna, przemieniająca, wprowadzająca zmiany w życie i mądra. Największą jej zaletą jest klarowność i prostota.

    Czy zauważyłeś że czasem napinasz mięśnie swoich barków bez wyraźnej przyczyny? Gdy je ponownie rozluźniasz, pojawiające się wtedy odczucie ulgi można określić jako stan neutralny, w sensie fizycznego, mentalnego i/lub emocjonalnego spoczynku. W samochodzie luz jest momentem przejściowym, zmniejszającym naprężenie układu i pozwalającym silnikowi odpocząć przed wrzuceniem następnego biegu. Tkanki naszego ciała równie potrzebują podobnej sytuacji pozostawania w stanie neutralnym. Jeżeli często znajdujemy się w stanie stresu i odruchowo napinamy mięśnie barków, wysyłamy do nich komendę: „pozostawać w gotowości”. Wtedy nasze ramiona roszczą sobie prawo do energii naszego ciała i możemy mieć kłopoty z przejściem w fazę odpoczynku lub snu.

    Gdy przed laty podróżowałem z błogosławioną Anandi Ma i jej uczniami, pewnego dnia o świcie wszedłem do rozjaśnionego światłem świec sanktuarium jednej ze świątyń w Himalajach. Siedmiu Braminów intonowało pieśń w Sanskrycie, w powietrzu unosił się zapach kadzidła, a dym owiewał potężny kamienny lingam1 umieszczony w samym centrum pomieszczenia. To była właściwie grota, której skalne ściany przesycone były wibracjami wielu podobnych ceremonii odprawianych w ciągu tysiącleci. Modły wciąż trwały, a w moim umyśle zaczęły pojawiać się wizje symboli Sanskrytu. Już wiele lat temu Dr Lad wprowadził swoich studentów Ajurwedy w ten starożytny, oparty na duchowości język. Ja jednak nie miałem pojęcia, co owe symbole oznaczają.
    Wszedłem na głębszy poziom medytacji i ujrzałem słoniątko kiwające trąbą na prawo i lewo. Im bardziej wyraźna stawała się wizja, tym lepiej się czułem, ale nadal nie wiedziałem, co to oznacza i kogo widzę. Wreszcie zrozumiałem, że jest to postać Ganeshy, wielkiego boga-słonia, o którym Dr Lad często opowiadał na wykładach. W tamtym czasie każdego ranka modliliśmy się do tego bóstwa Hindu, jednak ja wówczas myślałem o Jezusie, ponieważ w takiej wierze zostałem wychowany.
     Przekonany byłem, że mitologia Hindu nie nadaje się dla kogoś kiego jak ja; m°że to i wspaniała historia, ale... Wszystko to przemknęło przez mój umysł w ułamku sekundy i zaraz zniknęło, pozostawiając mnie w stanie wzniosłych wibracji, i zarazem w przekonaniu, że nie jestem godzien odbierania tego typu wizji. Pomimo toczącego się we mnie wewnętrznego dialogu: „Nie ja", „Też coś!" i „To się nie dzieje naprawdę", nie mogłem jednak zaprzeczyć, że miałem poczucie osobistego pobłogosławienia przez bóstwo. Zacząłem sobie przypominać, co Dr Lad opowiadał mi o Ganeshy. Ganesha usuwa wszelkie przeszkody oraz reprezentuje mądrość i wiele innych cech. Idea „usuwania przeszkód" wciąż powraca w moich myślach. I oto jestem, po latach, wciąż przepojony głęboką miłością dla mojego duchowego nauczyciela Yoganandy i jego świątobliwych poprzedników łącznie z Jezusem, Kriszną Babami, Sri Yukte-shwara i Lahiri Mahasaya. Jest jeszcze ktoś, kto towarzyszy mi dosłownie wszędzie, właściwie tkwi we mnie w postaci tatuażu na stopie — bóg-słoń Ganesha. Po cóż mi dodatkowe błogosławieństwo tej niezwykłej istoty, gdy jestem pod wspaniałą opieką tylu nauczycieli? Pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że przez 25 lat poświęcałem się pracy z ciałem i rozwojem osobowości, pomagając ludziom usuwać ich blokady. Jakiż może być lepszy symbol tej działalności niż Ganesha, wielbiony przez tysiąclecia właśnie za to!
     W Indiach, przed rozpoczęciem ważniejszego zadania, prosi się Ganeshę o błogosławieństwo. Z całą miłością mojego serca proszę więc zarówno o jego błogosławieństwo, jak i mojego nauczyciela Yoganandę oraz świętych i mędrców. Moim życzeniem jest, aby zawarte tutaj informacje natchnęły Was wiarą w Wewnętrzną mądrość, obudziły i uduchowiły wasze ciała, umysły i dusze oraz pomogły wam usunąć wasze blokady.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Donald Van Howten

 • Tytuł oryginału: 

  Ayurveda and Life Impressions Bodywork: Seeking Our Healing Memories

 • Liczba stron: 

  298

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-923879-0-9

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...