Wczytuję dane...
KOD: 978-83-85386-77-3
Autor: Joseph Goldstein
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 3.95 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Produkty w zestawie:

Księgarnia Łódź
1x Doświadczenie wglądu
Księgarnia Łódź
1x Medytacja wglądu Praktyka wolności

Pakiet 2 książek Josepha Goldsteina:

 • Doświadczenie wglądu
 • Współczesna klasyka niezwykle jasnych, praktycznych instrukcji praktyki medytacji buddyjskiej: siedzącej i chodzącej – jak odnoszą się do oddechu, uczuć, myśli, percepcji zmysłowej, świadomości i codziennych czynności. W książce omówiono tematy takie jak natura karmy, cztery szlachetne prawdy, czynniki oświecenia oraz zależne powstanie i oddanie.
 • Medytacja wglądu. Praktyka wolności
  Medytacja wglądu to kolejna książka Josepha Goldsteina, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie. Stanowi owoc doświadczeń nabytych w ciągu jego dwudziestoletniej kariery nauczycielskiej, a jednocześnie jest swego rodzaju odpowiedzią na często formułowane przez adeptów medytacji pytania i wątpliwości.
  Podzielona na kilkadziesiąt zwięzłych rozdziałów książka ma charakter przekrojowy. Przedstawia fundamentalne nauki buddyjskie, takie jak Cztery Szlachetne Prawdy, współzależne powstawanie, karma, czy nietrwałość. Wprowadza do praktyk medytacyjnych, omawiając pojawiające się w toku praktyki trudności i przeszkody, głównie natury psychologicznej, i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Osadza też filozofię i praktykę buddyjską w kontekście codziennego życia, dokonywanych w nim wyborów i podejmowanych działań, czy relacji z ludźmi. Wskazuje również na ważną w buddyzmie perspektywę wspólnoty i solidarności ze wszystkimi istotami, ilustrując ją słowami Issy, japońskiego mistrza poezji: „Pod kwitnącą wiśnią nie spotkasz obcego”.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Goldstein

 • Liczba stron: 

  256, 280

 • Wymiary: 

  135x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...