Drugi Krąg Mocy
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-525-4
Autor: Carlos Castaneda
EAN: 9788375105254
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Drugi krąg mocy

   Płaski, pusty szczyt górski w zachodniej części Sierra Mądre w środkowym Meksyku był miejscem mojej ostatniej rozmowy z don Juanem, don Genarem oraz ich dwoma uczniami: Pablitem i Nestorem. Powaga towarzysząca temu spotkaniu nie pozostawiła mi żadnych wątpliwości co do tego, że nasza nauka dobiegła końca i że naprawdę widzę don Juana i don Genara po raz ostatni. Pod koniec powiedzieliśmy sobie do widzenia i razem z Pablitem skoczyłem ze szczytu góry w otchłań.
   Przed skokiem don Juan przedstawił mi podstawową zasadę rządzącą wszystkim, co mi się przydarzy. Według niego poprzez skok w otchłań miałem się stać czystą percepcją i przemieszczać się pomiędzy dwiema nierozłącznymi sferami wszelkiego stworzenia: tonąłem i nagualem.
   Po skoku moja percepcja siedemnaście razy przeniknęła elastyczną granicę rozdzielającą tonala i naguala. Gdy wchodziłem w naguala, widziałem, jak moje ciało ulega dezintegracji. Nie czułem ani nie myślałem spójnie, analitycznie, jak to zwykle robię, jednak w jakiś sposób myślałem i czułem. Kiedy zaś wchodziłem w tonala, stawałem się jednością. Byłem całością. Postrzegałem spójnie. Miałem uporządkowane wizje. Ich nieodparta moc była tak ogromna, ich żywość tak rzeczywista, a złożoność tak wielka, że nie potrafiłem wyjaśnić ich w satysfakcjonujący mnie sposób. Stwierdzenie, że były to wizje, bardzo wyraźne sny albo nawet halucynacje, w żadnym razie nie oddaje ich natury.
   Po jak najdokładniejszym i jak najbardziej szczegółowym przeanalizowaniu uczuć, spostrzeżeń i interpretacji mojego skoku w otchłań doszedłem do punktu, w którym nie mogłem się racjonalnie zgodzić z tym, że wszystko to naprawdę się wydarzyło. Jednocześnie coś we mnie było głęboko przekonane, iż rzeczywiście skoczyłem.
   Nie mogłem się spotkać z don Juanem i don Genarem, a ich nieobecność wywoływała we mnie wielką potrzebę odnalezienia prawdy pośród najwyraźniej nierozwiązywalnych sprzeczności.
   Wróciłem do Meksyku, żeby spotkać się z Pablitem i Nestorem i poprosić ich o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. To jednak, co spotkało mnie podczas tej podróży, mogę określić wyłącznie jako ostateczny atak na mój rozum, zmasowany atak przygotowany przez samego don Juana. Jego uczniowie pod kierunkiem nieobecnego mistrza w sposób wielce metodyczny i skrupulatny zniszczyli ostatni bastion mojego rozumu. W ciągu kilku dni odkryli przede mną jeden z dwóch praktycznych aspektów czarownictwa: sztukę śnienia, która stanowi trzon niniejszej książki.
  Sztuka osaczania, drugi praktyczny aspekt czarownictwa oraz podstawa nauk don Juana i don Genara, została mi objaśniona podczas kolejnych wizyt. Bez wątpienia jest ona najbardziej złożoną stroną ich funkcjonowania w świecie jako czarowników.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Carlos Castaneda

 • Tytuł oryginału: 

  The Second Ring of Power

 • Liczba stron: 

  307

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-525-4

 • Tłumacz: 

  Wojciech Charchalis

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...