Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-971-8
Autor: Mary Ellan Carter, William A. McGarey
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788371919718
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

'

Ze wstępu do Edgar Cayce o uzdrawianiu

   Książka Edgar Cayce o uzdrawianiu traktuje o człowieku obdarzonym uzdolnieniami parapsychicznymi i o jego pracy nad metodami uzdrawiania ciała ludzkiego. Jego sugestie dotyczą głównie medycyny właściwej, zahaczając również o osteopatię, kręgarstwo, terapię ruchową, ziołolecznictwo, dietetykę, terapię duchową, hipnozę, stomatologię i to, co najlepiej określa termin „inne metody". Na co dzień Edgar Cayce często miewał wgląd w przyszłość, postrzegał osobę na podstawie jej aury i komentował jej stan fizyczny i psychiczny, najwyraźniej widząc wydarzenia przeszłe i przyszłe dotyczące całości życia danej osoby.
    Przed Cayce''m w stanie transu jeszcze szerzej rozsuwały się zasłony, które większości z nas zazwyczaj przesłaniają przeszłość, przyszłość i prawdziwą naturę człowieka w plątaninie czasu i przestrzeni. Dostarczał informacji, które określał jako pochodzące z samego Źródła Wiedzy. Opisywał wydarzenia z przyszłości z taką jasnością, z jaką omawiał fizjologiczne funkcjonowanie chorego ciała osoby, która mogła być oddalona o 3 tysiące kilometrów. W tym stanie najwidoczniej komunikował się z podświadomą częścią umysłu osoby, dla której stawiał diagnozę. Wiele już o tym napisano w licznych publikacjach, a on sam został uznany wybitnym parapsychologiem dwudziestego wieku.
    Działalność na poziomie podświadomości w stanie transu nie przeszkadzała mu w śnieniu. Obudziwszy się z transu potrafił opisać swoje sny. Jak twierdził Cayce, sen jest doświadczeniem parapsychicznym, które stanowi część przeszłości i przyszłości, a ludziom uważnie analizującym swoje sny, przepowiadają wszystkie ważne wydarzenia, które są im sądzone w życiu. Wiele istotnych proroctw dotyczących poszczególnych osób, bądź światowych wydarzeń, objawiło się Cayce''owi w snach, zarówno podczas seansów, jak i w trakcie wypoczynku. Podczas seansów zdarzało mu się również poprawiać błędy w zapisie stenograficznym, sporządzanym przez sekretarkę, która siedziała w przeciwległej części pokoju. Cayce posiadał prawdziwie wszechstronny umysł, dlatego też po śmierci stał się obiektem studiów badaczy z różnych dziedzin nauki.
    Jego pogląd na temat podróży jednostki w czasie, prowadził do teorii reinkarnacji zwanej też ciągłością istnienia duszy.
    Praca Cayce''a nad chorobami ciała ludzkiego dostarczyła mi najbardziej fascynujących i najważniejszych informacji. Około 9000 relacji z seansów, poświęconych jest chorobom i ich leczeniu. Cayce opisywał z wielką dokładnością przypadki, o których nie posiadał medycznej wiedzy. Jest to fakt, którego lekarze nie mogą pominąć. Chętnie podejmuję wyzwania, a jako badacz jestem otwarty na wszystko co nieznane. Dlatego też praca nad tymi materiałami stała się dla mnie pasjonującym doświadczeniem, które skłoniło mnie do wysnucia tezy, że przy obecnym stanie wiedzy jesteśmy daleko od pełnego zrozumienia zdumiewających właściwości tego, co nazywamy ludzkim ciałem.
     Zdaję sobie sprawę z faktu, że lekarze niechętnie wypowiadają się publicznie na temat roli parapsychologii w leczeniu. Większość z nich jednak nigdy nie poświęciła zbyt wiele uwagi analizie wydarzeń o charakterze parapsychicznym. My, jako lekarze, mamy tendencje do trzymania się z dala od tego typu wydarzeń i zjawisk, ponieważ są one trudne do sklasyfikowania w sposób naukowy, i prawdę mówiąc, trochę nas przerażają. Gdy dodamy jeszcze do tego reinkarnację i wiążące się z nią pojęcia powtórnych narodzin i karmy — prawa przyczyny i skutku — przepaść oddzielająca lekarza od parapsychologii powiększa się. Jednak, gdy ktoś zainteresuje się materiałami pozostawionymi przez Cayce''a, to musi w którymś momencie zająć stanowisko wobec niezwykłych właściwości przypisywanych umysłowi ludzkiemu przez parapsychologię i wobec pojmowania duszy jako ponadczasowego podróżnika.
     Lekarze pochodzący z krajów Dalekiego Wschodu nie mają tak wielu problemów z pojęciami parapsychologicznymi, jak ci wywodzący się z kultury Zachodu, ponieważ realność podróży duszy poprzez wiele istnień jest częścią ich dziedzictwa. Większość ludzi Wschodu traktuje reinkarnację jako fakt nie podlegający dyskusji i uważa, że przyjęty przez nich sposób widzenia świata odwodzi od materializmu oraz ułatwia akceptację i zrozumienie wydarzeń parapsychicznych i ich implikacji.
    Większość ludzi z kręgu kultury zachodniej została wychowana w tradycji religii judeochrześcijańskiej, dlatego też nie powinna mieć najmniejszych trudności ze zrozumieniem i przyjęciem, przynajmniej do pewnego stopnia zjawisk, które obecnie nazywamy „parapsychicznymi", a które Shafica Karagulla, doktor medycyny, nazwała „percepcją wyższego umysłu". Nauki religijne oparte na starożytnych pismach żydowskich są bogate w wydarzenia o charakterze parapsychicznym. Należą do nich przypowieści, często uznawane za symboliczne — takie jak Adam słyszący słowa Boga rozbrzmiewające w lesie, rozstąpienie się Morza Czerwonego oraz przejście dzieci Izraela prowadzonych przez anioła i słup chmur w dzień, a słup ognia nocą, Eliasz przywracający życie chłopcu na prośbę jego matki, sny Maryi, Józefa i Mędrców, wiodące wydarzenia w życiu dzieciątka Jezus, uzdrowienia dokonane przez Jezusa i jego uczniów, oraz objawienie Św. Jana, który nie był pewien swego powołania, chociaż widział kilka z symboli opisanych już wcześniej przez Ezechiela, Jeremiasza i innych proroków Starego Testamentu.
     Praca Cayce''a stanowi więc pewien problem dla tych z nas, którzy są lekarzami i uważają się za Chrześcijan — zaprzeczając naszej wierze w zjawiska parapsychiczne pozbawiamy się pewnych aspektów naszej religii. Dla Żyda albo Chrześcijanina twierdzenie, że świat parapsychiczny jest mitem, wprowadza zamieszanie w sposobie myślenia i w życiu jako całości. Biblia przedstawia człowieka, jako istotę obdarzoną duchem, stworzoną na podobieństwo Boga. To, że człowiek ma postać fizyczną obdarzoną umysłem zdolnym do twórczego myślenia, a nawet do wyparcia się swego Stwórcy, nie przeczy jego duchowemu pochodzeniu i duchowemu aspektowi jego istnienia.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mary Ellan Carter, William A. McGarey

 • Tytuł oryginału: 

  Edgar Cayce on Healing Foods for Body, Mind, and Soul

 • Liczba stron: 

  215

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-971-8

 • Tłumacz: 

  Edyta Szydłowska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...