Wczytuję dane...
KOD: 83-7377-143-3
Autor: Rafał Seremet
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Głęboka terapia poprzez miłość

   Miłość może być zarówno drogą człowieka, jak i celem naszego przeznaczenia. Ma związek z ludzką drogą, ponieważ kiedy dodamy do naszego codziennego zmagania się z życiem nutkę miłości, wtedy poczujemy się bardziej spójni, pełni i zdrowsi, nasze relacje z innymi ułożą się lepiej, a cele do których zmierzamy osiągniemy nieco łatwiej. Miłość jest właśnie tym światełkiem na codziennej drodze, które sprawia, że wszystko nie idzie jak po grudzie.
   Ma także związek z samym celem drogi, ponieważ - jak podkreślają wszystkie zaawansowane systemy duchowe - jednym z aspektów duchowego przebudzenia (odkrycia swej wewnętrznej tożsamości, duchowego oświecenia, poczucia spełnienia swego najgłębszego sensu i celu życia) jest właśnie miłość. Ta pełnia ducha i życia jest zarówno poczuciem połączenia z ponadczasową mądrością i wiecznością, jak i jest jednocześnie miłością - wyrażającą się w dostrzeganiu we wszystkim piękna, jest współczuciem polegającym na odczuwaniu empatii i zdolności do współpracy z innymi.
   Kiedyś, w latach mojej młodości, rozpocząłem swoje poszukiwania sensu życia zagłębiając się w filozofię, psychologię, religioznawstwo i wykonując szereg ćwiczeń (tak fizycznych - w stylu kung-fu, jak duchowych - w rodzaju medytacji i modlitwy). W poszukiwaniach swoich udałem się m.in. do różnych państw (tak europejskich, jak i azjatyckich), poszukując inspiracji i wskazówek do moich dążeń. Myślę, że dzisiaj w jakimś stopniu czuję i dostrzegam to, czego poszukiwałem.    Gdyby ktoś zapytał mnie: „czym jest to, co odnalazłeś?” - odpowiedziałabym, że ten podstawowy sens wszystkiego przypomina przestrzeń i bardzo trudno jest wyrazić go w słowach. Gdybym jednak miał wskazać na jakieś słowo, które w przybliżeniu naprowadzałoby na ten podstawowy sens, to wskazałbym na dwie jakości: wewnętrzną wolność i miłość.
   Jakiś czas temu opublikowałem w wydawnictwie Studio Astropsychologii książkę poświęconą medytacji. Można powiedzieć, że obecna publikacja jest dopełnieniem tej poprzedniej. Znacznie więcej miejsca poświęca kwestiom psychoterapeutycznym, wpisanym w proces rozwoju wewnętrznego oraz zastosowaniu głębszego samopoznania w życiu codziennym. Mniej natomiast zajmuje się wyjaśnieniami teoretycznymi i filozoficznymi.
   W moim przekonaniu książka Głęboka terapia poprzez miłość może być interesująca i użyteczna zarówno dla osób obeznanych z medytacją, jak i dla takich, które nie mają na tym polu szczególnych doświadczeń, czy wręcz interesują się tym zagadnieniem w znikomym stopniu, a bardziej szukają metod osiągania wewnętrznej integracji i spójności. Oczywiście w celu odniesienia korzyści z tej publikacji nie jest konieczne zaznajomienie się z ćwiczeniami i wyjaśnieniami z poprzedniej (Alchemia i moc medytacji. Od cierpienia do wolności - spełnienie w kulturze Wschodu i Zachodu).
    Obecna pozycja (Głęboka terapia poprzez miłość) prezentuje bardzo wiele różnorodnych ćwiczeń sprzyjających samopoznaniu i autoterapii oraz rozwinięciu biegłości w sztuce życia, jednak wszystkie te ćwiczenia można sprowadzić do jednego ćwiczenia i przesłania - wewnętrznego bycia w stanie miłości i wolności. W miejsce rozproszenia, chaosu i działania przypadkowego, wprowadźmy do swojego życia stan bardziej intensywnej przytomności i obecności. Z tego bardziej pełnego bycia, naturalnie i swobodnie wypłynie do naszego życia więcej miłości i wolności. Nie tracąc energii na ukryte żale i pretensje, w sposób spontaniczny staniemy się bardziej twórczy i kreatywni, a to nie tylko przyniesie nam więcej satysfakcji, ale także pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu i radzeniu sobie w każdej sytuacji.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Rafał Seremet

 • Liczba stron: 

  240

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka.

 • ISBN: 

  83-7377-143-3

 • Rok wydania: 

  2004

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...