Wczytuję dane...
KOD: 978-83-937029-7-8
Autor: Irina Matveikowa
EAN: 9788393702978
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Świadome Życie

Wprowadzenie do książki

Inteligencja trawienna

  Dobrze traktowany układ trawienny wie, jak się o siebie troszczyć. Jeśli będziesz stosować lepszą dietę albo dbać o niego w należyty sposób, w ciągu 15 godzin zacznie okazywać ci wdzięczność. Owszem, to prawda, że ten sam układ może przez długie miesiące i lata bez większych protestów znosić niewłaściwe traktowanie, ale jeśli chcesz się cieszyć życiem o odpowiedniej jakości, musisz też zadbać o dobre trawienie.
   Ta książka nie zastąpi ci lekarza ani profesjonalnego leczenia, jeśli rzeczywiście tego potrzebujesz. Jej zadaniem jest dostarczenie podstawowych, zgodnych z aktualnym stanem wiedzy informacji na temat układu trawiennego, abyś mógł pomóc lekarzowi w zdiagnozowaniu twoich problemów. Jeśli to zrobisz, będzie miał przyjemność obcowania z inteligentnym pacjentem, który precyzyjnie opisuje swoje potrzeby i stosuje podstawowe środki zapobiegawcze w codziennym życiu.
   W swojej praktyce preferuję zintegrowane, holistyczne spojrzenie na medycynę, które łączy zalety współczesnej nauki z niekonwencjonalnymi formami leczenia oraz środkami zapobiegawczymi. Należy leczyć pacjenta, nie chorobę — szukać źródła problemu, a nie tylko likwidować objawy.
   Medycyna holistyczna obejmuje, ogólnie rzecz biorąc, wykorzystanie naturalnych i mniej inwazyjnych metod leczenia w celu poprawy i koordynacji wszystkich funkcji organizmu. Udane leczenie holistyczne od samego początku wymaga zmian w żywieniu i higienie oraz informowania pacjenta o optymalnych warunkach funkcjonowania jego ciała. Jednocześnie zwolennicy tej metody posługują się medycyną konwencjonalną i są na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie, aby w razie potrzeby postawić prawidłową diagnozę i wybrać odpowiednie leczenie alopatyczne, obejmujące również środki farmakologiczne lub skorzystanie z niezbędnych urządzeń. Umiejętne połączenie alopatii oraz metod alternatywnych to właśnie medycyna przyszłości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Irina Matveikowa

 • Tytuł oryginału: 

  Digestive Intelligence A Holistic Vision of Your Second Brain

 • Liczba stron: 

  220

 • Wymiary: 

  150x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-937029-7-8

 • Tłumacz: 

  Janusz Ochab

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...