Wczytuję dane...
KOD: 978-83-283-4256-9
Autor: Dale Carnegie
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Emka

Wprowadzenie do książki

Jak tworzyć doskonałe relacje. Zdobądź zaufanie i wpływaj na ludzi

   Niektórzy mają w sobie prawdziwy magnetyzm - są tak pogodni, radośni i ujmujący, że nigdy nie muszą zabiegać o wejście w nowe towarzystwo. Każde drzwi po prostu stają przed nimi otworem. Już sama ich obecność działa na innych pozytywnie. Niemal bez słowa potrafią do czegoś przekonać. Są powszechnie lubiani, a w pracy szybko pną się po szczeblach kariery.
   W atrakcyjnej osobowości kryje się pewien urok, spod którego bardzo trudno się uwolnić. Niemal niemożliwe jest lekceważenie czy poniżanie kogoś, kto ten wdzięk posiada. Coś nas zawsze przyciąga do takiego człowieka. Nawet jeśli mamy zły humor, jesteśmy czymś zajęci albo nie lubimy, gdy nam się przeszkadza w pracy, z jakiegoś powodu chcemy zamienić z nim kilka słów.
    To właśnie tą nieuchwytną cechą szczycili się niektórzy przywódcy polityczni, tacy jak John F. Kennedy czy Ronald Reagan.
Czy nie chciałbyś znaleźć się w gronie osób o tak pociągającej osobowości? Przecież możesz tego dokonać! Osobisty magnetyzm wcale nie musi być cechą wrodzoną. Każdy, kto pragnie udoskonalić swoją osobowość, aby stać się człowiekiem serdecznym, otwartym i lubianym, może ten cel osiągnąć. Wystarczy tylko opanować techniki, które pomogą popracować nad własnym charakterem. Pewne osoby wydają się intrygujące „z natury". Jednak przyglądając się dokładniej ich cechom charakteru, dostrzeżesz te, które wszyscy instynktownie podziwiamy. Są to: bezinteresowność, serdeczność, otwartość na innych, chęć niesienia pomocy, optymizm. Możesz te cechy w sobie wypracować, jeśli poświęcisz czas i włożysz w to trochę wysiłku. Dale Carnegie & Associates, Inc. już od ponad 90 lat pomaga ludziom z całego świata, w różnym wieku i z różnym wykształceniem, w kształtowaniu wspomnianych cech, nawiązywaniu i utrzymywaniu przyjaźni, osiąganiu sukcesów zawodowych oraz prowadzeniu atrakcyjnego życia. Książka Jak na zaufaniu budować dobre relacje z ludźmi opiera się właśnie na wiedzy prezentowanej podczas tych kursów. Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak:

 • stać się osobą charyzmatyczną;
 • zawierać nowe przyjaźnie i utrzymywać istniejące;
 • wpływać na osoby, z którymi się kontaktujesz, tworzyć atmosferę współpracy i motywować do wspólnego wysiłku;
 • budować zaufanie;
 • oceniać i rozumieć innych, a także ich sposób postępowania w celu skuteczniejszego porozumiewania się;
 • „sprzedawać" swoje pomysły, koncepcje i sugestie w środowisku zawodowym, prywatnym oraz przekonywać do nich każdego, z kim masz do czynienia;
 • uprzejmie i taktownie wyrażać sprzeciw;
 • rozumieć swoje emocje i panować nad nimi, a także trafnie odczytywać uczucia innych.


   Nasza osobowość to coś znacznie więcej niż to, jak wyglądamy i czym się zajmujemy w życiu. Nie zależy od powierzchowności ani poziomu wykształcenia. Z kolejnych rozdziałów książki Jak na zaufaniu budować dobre relacje z ludźmi dowiesz się, jak wydobyć i wykorzystać swoją naturalną zdolność do roztaczania wokół siebie tej tajemniczej, subtelnej aury, która przyciąga ludzi. Poznasz również sposoby na przezwyciężenie zachowań, które mogą zniechęcać innych do ciebie.
   Emerson powiedział: „To, kim jesteś, przemawia tak głośno, że nie słyszę, co mówisz". Nie potrafimy skutecznie ukryć, kim naprawdę jesteśmy ani co czujemy, ponieważ nasza osobowość uwidacznia się w każdym działaniu. Tworzymy wokół siebie atmosferę, która może przyciągać lub odpychać, w zależności od dominujących cech naszego charakteru.
   Cechy, które przyciągają, są pełne pozytywnej energii i świadczą o twoim nastawieniu do drugiego człowieka; te, które odpychają, wyrażają brak otwartości i dowodzą egoizmu. Człowiek pozbawiony magnetyzmu jest skupiony przede wszystkim na tym, co bezpośrednio go dotyczy; daje z siebie niewiele i koncentruje całą uwagę na prywatnych sprawach. Nieustannie czymś zaabsorbowany, pędzi przez życie, nie zwracając uwagi na innych. Zaślepia go chęć osiągnięcia osobistych korzyści, dlatego brakuje mu empatii i otwartości. Przez to bardzo trudno nawiązuje znajomości.
   Każdy z nas potrafi przyciągać ludzi dzięki swojej osobowości. Działamy na zasadzie magnesu. Przyciągamy osoby, które odpowiadają naszemu sposobowi myślenia i wyznawanym ideałom.
   Środowisko, w którym żyjesz, ludzie, którzy cię otaczają i ogólna kondycja, w jakiej się obecnie znajdujesz - wszystko to jest w dużej mierze wynikiem twojego „mentalnego przyciągania". Sprowokowałeś dane okoliczności przez określone podejście do siebie i otaczającej cię rzeczywistości. Konkretne wydarzenia, osoby będą ci towarzyszyć tak długo, jak będziesz przyciągać je swoim nastawieniem i życiową postawą.
   Bez względu na to, czym się zajmujesz, twoja reputacja i twój sukces zależą głównie od wrażenia, jakie wywierasz na innych. Dlatego inspirująca osobowość jest tak ważna.
   Udoskonalenie charakteru nie jest niewykonalne. Każdy z nas może pielęgnować zdolności, które pozwolą mu poczuć, że ma prawdziwy, pozytywny wpływ na otoczenie. Jeśli już rozpoznajesz cechy wyróżniające osoby charyzmatyczne, łatwiej będzie ci je w sobie wypracować. Możesz starać się być bardziej szczodrym, pogodnym i skorym do pomocy, walcząc tym samym z własnym skąpstwem, pesymizmem i zamknięciem na cudze potrzeby. Wykazując zainteresowanie ludźmi, zobaczysz, że wkrótce oni zainteresują się tobą.     Zaczniesz być coraz chętniej przyjmowany w towarzystwie, znajomi będą zabiegać o utrzymanie z tobą dobrych relacji. Innymi słowy, dzięki pielęgnacji cech, które tak bardzo podziwiasz - które przyciągają cię do innych - sam zaczniesz do siebie przyciągać. Im lepiej je w sobie rozwiniesz, tym silniej zaczną cię określać. Twoja osobowość zyska na atrakcyjności i charyzmie.
   Aby osiągnąć ten cel, musisz być pozytywnie nastawiony do życia. Pesymizm, egoizm, zgorzknienie, brak współczucia i entuzjazmu - wszystko to niszczy osobisty urok. Ludzie pełni optymizmu, pogodni, rozsądni i bezinteresowni tworzą wokół siebie niezwykłą, nieuchwytną atmosferę, której otoczenie nie potrafi się oprzeć; aurę, która zwraca uwagę, przyciąga i w pewien sposób usidla osoby wszelkiego typu.
   Lecz, co najważniejsze, jeśli naprawdę zależy ci na posiadaniu atrakcyjnej, magnetycznej osobowości, powinieneś najpierw wyrobić w sobie nawyk bycia serdecznym i empatycznym. Podchodź do drugiego człowieka ze szczerym uśmiechem i otwartością - taka postawa czyni cuda. Z czasem przekonasz się, że niektóre z twoich wad (być może są nimi sztywność, nieśmiałość czy obojętność) stopniowo zanikną. Ludzie z pewnością dostrzegą, że zacząłeś autentycznie się nimi interesować i naprawdę chcesz ich poznać, sprawić im przyjemność, przekonać do siebie. Ćwiczenie takiej postawy zrewolucjonizuje twoje życie towarzyskie. Rozwiniesz w sobie pozytywne cechy, o których posiadaniu nigdy nawet nie marzyłeś. Musisz na oścież otwierać przed innymi drzwi do swojego serca, a nie jedynie lekko je uchylać, jakbyś chciał dać do zrozumienia: „Możesz zajrzeć, ale nie wchodź, dopóki nie sprawdzę, czy twoja obecność jest pożądana".
    Nie bój się otwierać przed innymi. Pozbądź się nadmiernej rezerwy i nie podchodź do drugiego człowieka jak do jeża. Rozpocznij znajomość z przekonaniem, że oto stoi przed tobą potencjalny przyjaciel, ktoś, z kim możesz nawiązać sympatyczną, udaną relację.
Czytając książkę Jak na zaufaniu budować dobre relacje z ludźmi, wykonujesz pierwszy krok ku rozwinięciu w sobie osobistego magnetyzmu. Przeczytaj najpierw całość, by jak najwięcej skorzystać z lektury. Zyskasz ogólne pojęcie na temat tego, jak stać się człowiekiem o nieodpartej sile przyciągania. Potem wróć do poszczególnych rozdziałów i zacznij stosować się do zawartych tam wskazówek, aby pracować nad omawianym obszarem. W ten sposób wkroczysz na drogę samodoskonalenia, którą podążyły już miliony ludzi korzystających z technik Dale'a Carnegie. Wybranie tego szlaku przyniosło im życiowe sukcesy, osobistą satysfakcję i zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dale Carnegie&Associates

 • Tytuł oryginału: 

  How to Have Rewarding Relationships, Win Trust and Influence People

 • Liczba stron: 

  202

 • Wymiary: 

  130x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-283-4256-9

 • Tłumacz: 

  Bogusław Solecki

 • Rok wydania: 

  2018

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...