Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64049-28-6
Autor: Stefania Korżawska
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: Corsam

Wprowadzenie do książki

Kręgosłup bez bólu

  Kręgosłup to centrum naszego organizmu, podstawa szkieletu, otoczony jest mięśniami i ścięgnami, które mają za zadanie utrzymywać go w prawidłowej pozycji. Wzdłuż kręgosłupa biegną główne nerwy, dzięki którym następuje błyskawiczne przesyłanie informacji między mózgiem, a pozostałą częścią ciała.

  Kręgosłup składa się z kręgów i krążków międzykręgowych, które potocznie zwykliśmy nazywać dyskami. Dysk zaś zbudowany jest z pierścienia włóknistego, w środku którego znajduje się jądro galaretkowate.
Dysk spełnia niezwykle ważną funkcję w kręgosłupie, wszak jest amortyzatorem, ochrania go przed przeciążeniami.

  Jeśli krew jest zdrowa, czyli właściwie dożywiona i oczyszczona, a do tego ciepła, swobodnie dopływa do kręgosłupa, dożywia kręgi, mięśni, ścięgna, także krążki międzykręgowe. I kręgosłup jest zdrowy.

   Problem zaczyna się wtedy, gdy krew płynąca po organizmie jest słabo dożywiona, zanieczyszczona i do tego zimna. Taka krew nie jest w stanie zadbać ani o kręgi, ani o mięśni i ścięgna, ani o nerwy, ani o krążki międzykręgowe. Wszystko więc jest osłabione, zaś krążki międzykręgowe ulegają powolnemu zniszczeniu, aż w końcu dochodzi do uszkodzenia pierścienia i wydostania się jądra na zewnątrz. Tworzy się przepuklina, która naciska na wiązkę nerwów biegnącą wzdłuż kręgosłupa. Nic dziwnego, że odczuwamy silny ból. Jeśli przepuklina natrafi na najgrubszy nerw, tzw. rwę kulszową, wtedy ból jest niezwykle silny i trudny do pokonania.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Stefania Korżawska

 • Liczba stron: 

  32

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64049-28-6

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...