NLP W Praktyce, Czyli Sztuka Kształtowania Przyszłości
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61828-97-6
Autor: Steve Bavister, Amanda Vickers
EAN: 9788361828976
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Samo Sedno

Wprowadzenie do książki

NLP w praktyce, czyli sztuka kształtowania przyszłości

NLP zmieniło życie wielu osób. Może zmienić też twoje. Przeczytaj NLP w praktyce, a przekonasz się, że to prawda.

Trzymasz w ręku książkę, której wydanie dziesięć lat temu stanowiło dla nas szczyt marzeń. Do tej pory opublikowaliśmy pięć pozycji o zbliżonej tematyce, następne czekają w kolejce. Chcieliśmy też założyć ogólnoświatową firmę oferującą szkolenia i coaching - to również się udało. Jednak naszym głównym zadaniem było ustanowienie funduszu charytatywnego. Miałby pomagać osobom, które tego potrzebują. Ten cel także osiągnęliśmy.

Czy swój sukces zawdzięczamy tylko NLP? Oczywiście, że nie. Zrealizowanie marzeń wymagało bowiem wysiłku i działań. Jednak korzystanie z metodologii, procesów i technik NLP pozwoliło nam szybciej i pewniej osiągnąć wyznaczone cele.

Mamy nadzieję, że książka NLP w praktyce udostępni techniki NLP szerokiemu gronu osób. Każdy ma przecież prawo spełniać swoje marzenia, a NLP to umożliwia - czego jesteśmy żywym dowodem.

NLP w praktyce przedstawia najistotniejsze pojęcia NLP w przystępny i praktyczny sposób, chociaż bez nadmiernego upraszczania. Nauczysz się, jak sterować własnym umysłem, lepiej rozumieć innych, osiągać cele, budować lepsze relacje - i dużo, dużo więcej.

Doświadczenie i wiedzę w zakresie NLP zdobywaliśmy przez ponad sto dni szkoleń jako uczestnicy, a także poprzez prowadzenie kursów NLP oraz wykorzystywanie NLP w pracy. Oboje jesteśmy certyfikowanymi coachami NLP, Steve zdobył kwalifikacje hipno-terapeuty ericksonowskiego, oboje też mamy honorowe tytuły naukowe w zakresie psychologii.

Specjalizujemy się w sposobach komunikacji oraz kształtowania relacji interpersonalnych w biznesie, w tym w tematach takich, jak wpływ osobisty, networking, techniki prezentacji handlowych oraz wywieranie wpływu. Codziennie stosujemy zasady NLP zarówno w celu zoptymalizowania wyników naszej pracy, jak i w szkoleniach, coachingu oraz terapii. Jesteśmy dyrektorami Speak First, firmy oferującej klientom na całym świecie szkolenia o najwyższej jakości, z uwzględnieniem różnic lokalnych.

Steve i Amanda

NLP może ci pomóc zmienić stan emocjonalny na przykład poprzez użycie kotwic, czyli pewnych skojarzeń. Mogą być one pozytywne lub negatywne. Kotwice mogą być „zakładane" celowo, przy użyciu pięciu zasad dobrego sformułowania. Jeśli zatem chcesz osiągnąć dany stan emocjonalny lub w pewien sposób „znaleźć się" w konkretnej sytuacji w przyszłości, możesz uczynić to za pomocą kotwicy. Wiele technik NLP, np. Zmiana Historii Osobistej, korzysta z kotwic. Ten wzorzec pomaga zmienić perspektywę albo uczucia związane z doświadczeniem z przeszłości.

Podczas pracy z wykorzystaniem technik NLP ważne jest, by budować relacje z ludźmi i rozwijać swoją wrażliwość. Wiele osób posiada naturalną łatwość nawiązywania kontaktów. Kiedy podzielasz czyjeś zainteresowania, szybko się okazuje, że również dobrze się z nim dogadujesz. W NLP proces ten zostaje wzmocniony, gdy zachowujesz się podobnie jak dana osoba. Człowiek z silnie rozwiniętą wrażliwością sensorycz-ną jest dobrym obserwatorem. Zauważa zmiany w kolorycie skóry, tonie głosu oraz inne szczegóły dotyczące zachowania. Wykorzystuje te informacje, by dopasować się do drugiej osoby i pogłębić kontakt. Następny etap to rozpoznanie wzorców zachowań, czyli tzw. kalibracja. Pracując z kimś, łatwo jest skupić całą uwagę na procesie, zamiast na osobie, oraz zorientować się, czy dana technika odnosi właściwy skutek.

Jednym ze sposobów, w jaki możesz pogłębić kontakt z innymi ludźmi, jest zrozumienie ich „map świata". Proces ten jest wspomagany przez zmianę pozycji percepcyjnej. Wyróżnia się trzy pozycje percepcyjne: 1. postrzeganie innej osoby z naszego punktu widzenia, 2. wyobrażanie sobie, że jest się na jej miejscu, i postrzeganie siebie z jej punktu widzenia, 3. przybranie zewnętrznej, zdystansowanej perspektywy i postrzeganie relacji pomiędzy tobą a drugą osobą. Każda zmiana pozycji daje informacje przydatne w rozwiązywaniu problemów w relacjach.

Nieocenioną zasługą Bandlera i Grindera oraz ich licznych zwolenników jest stworzenie fantastycznych technik, takich jak: Podwójna Dysocjacja (Fast Phobia Cure), Generator Nowych Zachowań czy model S.C.O.R.E. Korzystając z nich, możesz znacznie podnieść jakość życia. Techniki NLP znajdują zastosowanie w wielu sferach życia, jak: rozwój osobisty, wystąpienia publiczne, sport, zdrowie, sprawność fizyczna, relacje, terapia, biznes, sprzedaż, negocjacje, coaching, przywództwo, szkolenia, edukacja, a nawet duchowość. Jedynym ograniczeniem może być twoja wyobraźnia. Pokonasz je, jeśli pozwolisz działać NLP!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Steve Bavister, Amanda Vickers

 • Tytuł oryginału: 

  Essential NLP: Teach Yourself

 • Liczba stron: 

  321

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61828-97-6

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Zimnoch

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy