Wczytuję dane...
KOD: 83-923137-1-2
Autor: Arkadiusz Woźniak
EAN: 8392313712
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Idea Contact

Wprowadzenie do książki

Oleje kluczem do zdrowia

  Dieta dr. Budwig oparta na pewnym oleju z grupy omega 3, daje 90% skuteczność wyleczeń raka. Dlaczego media o tym nie krzyczą na pierwszych stronach? Przecież to jest 90% skuteczność!!! Podobne oleje aż o 60% zmniejszają ryzyko zachorowania na raka piersi - twierdzą naukowcy w „European Journal of Cancer”. Aż 60% mniejsze ryzyko!!! Czy może Państwo coś o tym słyszeli? Nie? To właśnie jest okazja.

100 lat temu
  W USA przed rokiem 1920 praktycznie nie spotykano chorób rakowych ani ataków serca. W Polsce jeszcze do 1955 roku na terenach wiejskich nie notowano raka przewodu pokarmowego, itd.
  Co się stało, że sytuacja aż tak bardzo się zmieniła?
   Mówi się, że mamy coraz bardziej zatrute powietrze, wodę, jedzenie, ale poważne badania pokazują, że są przyczyny poboczne, jakby drugoplanowe. Jest coś niezauważalnego, ale naprawdę kluczowego dla chorób cywilizacyjnych, co w tym czasie zniknęło z naszej codziennej diety. Chodzi o tajemnicze i zarazem cudowne dwa oleje - twierdzi amerykański badacz Brian Peskin. Nasi dziadowie spożywali je codziennie. My zostaliśmy ich pozbawieni. Wiedząc jednak o co chodzi możemy je z powrotem przywrócić do naszej diety. Już po 30 minutach od ich spożycia zaczynają rewelacyjnie działać...

Naukowe odkrycia
  Rak - przyczyna nieznana? - Raczej ukrywana - twierdzi Brian Peskin. Przecież już w 1920 r. niemiecki profesor Otto Warburg (laureat Nagrody Nobla) odkrył, że ludzkie komórki rakowacieją z jednej prostej przyczyny - gdy zabraknie im tlenu. Przez lata publikowano to odkrycie setki razy, ale nie potrafiono zadowalająco odpowiedzieć na pytanie, dlaczego brakuje tlenu, więc o odkryciu wygodnie „zapomniano” i zajęto się innymi metodami leczenia raka.
   Do prac Warburga wrócił jednak dociekliwy Brian Peskin, po czym przeanalizował setki innych współczesnych badań, a zaskakujące rezultaty opisał w swej książce pt. „Ukrywana historia raka”. Wykazał, że kluczem do odpowiedzi o brak tlenu jest błona komórkowa.
   Każda ludzka komórka okryta jest podwójną błoną tłuszczową, tak jak jabłko skórką. Przez tę błonę wnikają do środka pożywienie, tlen i woda, a skoro komórka jest żywa, to w drugą stronę muszą wychodzić odpady. W połowie ta błona składa się z białka i w połowie ze specyficznych rodzajów tłuszczy, z których część działają jak miniaturowe magnesy, przyciągające tlen. Te tłuszcze (kwasy tłuszczowe) nazywają się skrótowo ALA*oraz LA* . Problem w tym, że ALA i LA zużywają się w komórce i muszą być często wymieniane na nowe. Gdy komórce brakuje dobrych tłuszczy ALA i LA, wtedy buduje swą błonę z gorszych gatunków, często uszkodzonych, ale za to dostępnych. Wówczas miniaturowe magnesy są mniej sprawne i zaczynają się kłopoty z dotlenieniem komórki.
   Organizm ludzki nie umie sam wytworzyć owych ALA i LA więc musi je otrzymywać z zewnątrz wraz z pożywieniem. Dlatego tłuszcze te nazwano NIEZBĘDNYMI. Często jednak błędnie nadużywa się słowa NIEZBĘDNY dla innych tłuszczy (np. EPA, DHAz grupy omega 3 i GLA z grupy omega 6), które tak naprawdę nie są niezbędnymi, bo organizm może je wyprodukować samodzielnie, przerabiając ALA i LA.

Zapamiętajmy, że tylko ALA i LA są prawdziwymi niezbędnymi kwasami tłuszczowymi.
   Inni współcześni naukowcy badający niewydolność krążenia wzięli pod lupy to „coś”, co zatyka arterie w ludzkim organizmie. Odkryli, że nie są to żadne złogi cholesterolu ani słoniny, smalcu, masła czy jajka, jak nas straszono, lecz... uszkodzony kwas tłuszczowy LA.
   Czy zatem dwie największe zmory ludzkości: rak i zapchane arterie krwionośne mająjedną wspólną przyczynę? Tak, chodzi o spożywanie uszkodzonych tłuszczy zamiast dobrych - twierdzi Peskin.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Arkadiusz Woźniak

 • Liczba stron: 

  28

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-923137-1-2

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...