Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8116-202-9
Autor: Barbara L. Fredrickson
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Zysk i S-ka

   Naukowe podejście do emocji, które pomaga zmienić życie
   Wszyscy znamy negatywność, która na każdym kroku daje się nam we znaki. Negatywność wnika w nasze myśli i osądy. Wsącza się w stosunki rodzinne i koleżeńskie, pozbawiając nas dobrej woli. Co gorsza, negatywność karmi szkodliwe dla zdrowia negatywne emocje, jak gniew, pogarda i przygnębienie, które zatruwają cały organizm. Odczuwamy to jako skurcze żołądka, wzrost ciśnienia krwi, sztywnienie mięśni karku i szyi.
  A pozytywność? Czy może zmienić nasze życie?
  I czym właściwie jest pozytywność?
   Doktor Barbara L. Fredrickson zajmuje się tymi pytaniami od ponad dwudziestu lat. To, co odkrywa i opisuje, przysporzyło jej sławy w dziedzinie psychologii i nie tylko. W książce     Pozytywność autorka wyjaśnia, jak proporcja 3:1 emocji pozytywnych do negatywnych umożliwia osiągnięcie tego, o czym kiedyś mogliśmy tylko zamarzyć. W niebanalny sposób pokazuje też, że sięganie do własnych wyjątkowych źródeł pozytywności jest mądrą i zdrową inwestycją w przyszłość i że ten potężny, choć niedoceniany, stan psychiczny może mieć korzystny wpływ na nasze relacje, poprawić stan zdrowia, złagodzić depresję i rozszerzyć granice umysłu.„Kiedy po raz pierwszy słuchałem Barbary Fredrickson, siedzący obok słynny psycholog zauważył: 'To jest właśnie to!'. Ta książka, podobnie jak sama Barbara, „to jest właśnie to”. Doskonała mieszanina rzetelnej nauki i mądrych rad, jak stać się szczęśliwszym. Barbara Fredrickson jest geniuszem ruchu psychologii pozytywnej!”.
- Dr Martin E.P. Seligman, autor Prawdziwego szczęścia

„Napisana przez autorkę o wyjątkowych zasługach w rozwoju nowego podejścia w nauce, Pozytywność stanowi znakomitą syntezę osiągnięć psychologii pozytywnej w pierwszej dekadzie jej istnienia. Zawiera mnóstwo głębokich spostrzeżeń dotyczących zachowań człowieka oraz użytecznych wskazówek, jak można owe spostrzeżenia wykorzystać w codziennym życiu.”.
- Dr Mihaly Csikszentmihalyi, autor Przepływu

Szczegóły

 • Autor: 

  Barbara L. Fredrickson

 • Objętość: 

  332

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-8116-202-9

 • Rok wydania: 

  2011

 • Wydanie: 

  1

Polecamy