Prostata Schorzenia I Ich Leczenie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-05-13509-2
Autor: Robert Altman
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788305135092
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Prostata Schorzenia i ich leczenie

   Książka ta została napisana dla laików, starałam się więc, by była jak najłatwiejsza do zrozumienia. Licząc się z tym, że część osób nie przeczyta jej w całości, lecz przejdzie od razu do interesującego ich problemu, powtórzyłam pewne istotne informacje, które nie mogą być pominięte. Na przykład kilkakrotnie wracam do wskazówek dotyczących palpacyjnego badania per rectum, które umożliwia wykrycie raka prostaty we wczesnym, możliwym do wyleczenia stadium. Czasem powtarzam też w nawiasach skróty nazw, tak aby czytelnik nie musiał się cofać, myśląc: „Gdzieś już widziałem te litery... ale co one znaczą?”
   W terminologii medycznej, podobnie jak w każdej innej, niejednokrotnie istnieje więcej niż jedno określenie dla pewnych zjawisk. Może to być mylące, zwłaszcza gdy terminologia ta jest nam obca. Gdy więc coś ma więcej niż jedną nazwę, staram się wymienić je wszystkie.
   Duża część książki dotyczy raka. Nie tylko dlatego, że rak gruczołu krokowego jest najpoważniejszym z jego schorzeń, ale również dlatego, że rak poza cierpieniem fizycznym niesie ze sobą olbrzymie obciążenie psychiczne, zarówno dla chorego jak i jego bliskich.
   Znajdują się tu również praktyczne wskazówki, jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi leczenia schorzeń prostaty, zwłaszcza raka, a także uwagi dotyczące problemów emocjonalnych towarzyszących zaburzeniom funkcji prostaty.
  Czytelnik znajdzie tu też objaśnienia, a wśród nich określenia używane dla gruczołu krokowego.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Robert Altman

 • Tytuł oryginału: 

  The prostate answer book

 • Liczba stron: 

  154

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-05-13509-2

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Dobrogojska

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...