Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7229-622-1
Autor: Yael Adler
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Feeria

Wprowadzenie do książki

Skóra Fascynująca historia

   Skóra jest zwierciadłem duszy, ekranem, na którym wyświetlają się obrazy prosto z naszego wnętrza. Dlatego jak wytrawni detektywi z pasją poszukujemy na skórze różnorakich poszlak. Ślady te prowadzą często do zjawisk zachodzących w głębi organizmu Odkrywamy więc, że skóra stara się nam przekazać informacje o problemach duchowych, stresie, braku równowagi psychicznej albo o stanie narządów wewnętrznych i nawykach żywieniowych. Tak na przykład zmarszczki mówią o smutkach i radościach, blizny o zranieniach, „zamrożona” botoksem mimika o lęku przed starością, gęsia skórka o strachu bądź podnieceniu, a niektóre wypryski o nadmiernym spożyciu mleka, cukru lub białej mąki. Nadwaga powoduje, że w fałdach skóry rozwijają się stany zapalne, a przesuszona lub - odwrotnie - zbyt tłusta skóra może niekiedy świadczyć o problemach z tarczycą. Nasza skóra jest niczym wielkie archiwum, pełne tropów i wskazówek, czasem jawnych, ale czasem przemyślnie zaszyfrowanych. Gdy nauczymy się je odczytywać, będziemy zdumieni, jak to, co widzialne, prowadzi nas często do tego, co ukryte.
   Skóra to fenomenalny narząd, największy, jaki ma do dyspozycji człowiek. To istny cud natury! Celem tej książki jest pomoc w zrozumieniu własnej skóry - a w ten sposób także samego siebie. Gdy tylko zaczniemy poznawać ten fascynujący narząd, na własnej skórze przekonamy się, jakie to ciekawe!

   Książka Skóra Fascynująca historia ma niewiele wspólnego z klasycznym poradnikiem. Mało mówi o tym, jaką terapię zastosować w wypadku konkretnej diagnozy, jakie kremy nadają się do leczenia określonych schorzeń i co należy robić, żeby zachować wieczną młodość i nigdy nie umrzeć.
  Nie jest to również księga zaklęć, zdradzająca magiczne sekrety gwiazd - tajniki ich piękności pozbawionej najdrobniejszej skazy. Musiałoby to być bowiem kompendium o zaletach Photoshopa. Tymczasem jest to książka o uroku skóry, o tym wszystkim, czym ona rzeczywiście jest, o jej istocie, o zadaniach, które spełnia, o jej zapachu.
   Czego się zatem dowiemy? Jeśli chcemy zrobić dla naszej skóry coś dobrego, starajmy się o nią zanadto nie troszczyć... Całkiem nieźle daje sobie radę samodzielnie. Wystarczy para klapek w saunie, oszczędne używanie mydła, zrównoważona dieta, umiar, jeśli chodzi o rzeczy niesprzyjające zdrowiu, oraz brak tegoż umiaru w pieszczotach i pocałunkach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Yael Adler

 • Tytuł oryginału: 

  Haut nah: Alles über unser größtes Organ

 • Liczba stron: 

  381

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7229-622-1

 • Tłumacz: 

  Urszula Szymanderska

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...