Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-580-0
Autor: Petra Neumayer
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
'

Ze wstępu do Uzdrawianie poprzez liczby

EPIGENETYKA - JAK MYŚLI KIERUJĄ ZDROWIEM

  Dziś, w epoce fizyki kwantowej, medycyna informacyjna jest czymś aktualniejszym niż kiedykolwiek. W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, która wychodzi od tego, że cały wszechświat składa się z „materii" i ludzkie choroby należy w związku z tym leczyć przy pomocy materialnych rzeczy, takich jak środki chemiczne, fizyka kwantowa już od lat 30.
   XX wieku wskazuje na to, że wszechświat nie składa się z materii, ale z energii. Osiągnięcia różnych kierunków fizyki kwantowej coraz wyraźniej wskazują na to, że informacje (drgania) wpływają na budowę i organizację materii. Taka jest na przykład podbudowa nowej gałęzi nauki - epigenetyczna teoria medycyny informacyjnej: Także nasze DNA. funkcjonuje jak antena, która odbiera i wysyła drgania. Nasze 60 bilionów komórek ciała komunikuje się nie tylko pomiędzy sobą, pozostaje równocześnie w stałej komunikacji ze światem zewnętrznym.
Epigenetyka kończy też z deterministycznym twierdzeniem, że geny są wszystkiemu winne. Zachęca nas do tego, żebyśmy nadali swojemu życiu wymiar zupełnie nowej wolności i pozwala nam przekonać się, że sami trzymamy w rękach ster swojego życia.
   Na tej podstawie czołowy przedstawiciel epigenety-ki, amerykański biolog komórki Bruce Lipton założył, że możemy nawet zmieniać swoje geny dzięki swojemu umysłowi. Gen jest po prostu fotokopią, wskazówką dla organizmu, jak powinien budować białka, jednak przez nasze myślenie i przez wpływy środowiska jedna proteina może ukształtować się nawet na 30 000 różnych sposobów. Nie jesteśmy więc ofiarami naszych genów, jak próbuje nam to wmówić medycyna konwencjonalna, ale dzięki właściwym informacjom, jak i radosnym i afirmującym życie myślom, a także systemom wierzeń, możemy samodzielnie wpływać na swoje zdrowie. W ten sposób można nawet zmienić formę, którą przybrało jakieś białko.
    Bruce Lipton propagował swoje tezy już od 1985 roku, ale na pozór dopiero teraz nadszedł czas i dojrzało przełomowe odkrycie, że to myśli (informacje) sterują naszym zdrowiem, a nie geny. Możesz wyobrazić to sobie w następujący sposób: każda myśl zawiera jakąś ilość informacji, jest jak wielka orkiestra złożona z drgań. Od tej pory zostań jej dyrygentem. Decyduj sam, czy określony muzyk powinien grać, co chce, nawet jeśli w ten sposób powstaje wprawiający w stres chaos; czy chcesz samodzielnie wybierać nuty tworzące utwór muzyczny, żeby dzięki temu cała orkiestra mogła z poruszającą harmonią zagrać twoją ulubioną piosenkę, tak że dotrzesz do najgłębszego poziomu komórek i wzmocnisz swoje energetyczne drgania.

   W książce Uzdrawianie poprzez liczby chcę wam pokazać, jak w prosty sposób możecie wykorzystać uzdrawiające liczby do dostarczenia pomocnych impulsów do systemu informacyjnego człowieka czy zwierzęcia, ponieważ energia i informacje mają wpływ na fizjologię i procesy biochemiczne całego organizmu. Ta teoria bazuje na nowym punkcie widzenia medycyny holistycznej, jak również na pracach znanego amerykańskiego biologa Bruce''a Liptona. To nie geny decydują o naszym przeznaczeniu i są panami naszego zdrowia lub choroby. Ponad 60 milionów komórek pracuje stale, tworząc system informacyjny człowieka. Przez przenoszenie informacji kierują wszystkimi procesami zachodzącymi w ciele, jak budowa organów, ich funkcjonowanie, wydzielanie hormonów i wiele więcej. Jeśli to przenoszenie informacji jest zakłócone, a więc wytrącone ze swojego pierwotnego stanu naturalnej równowagi, mówimy o chorobie. Co jest więc temu bliższe niż harmonizowanie żywego systemu przez dawki odpowiednich informacji, tak aby mechanizm samoregulacji dalej pracował optymalnie i mogło zachodzić uzdrowienie?
   W pierwszej części książki Uzdrawianie poprzez liczby „O jawnym i ukrytym sensie liczb" chcę na początek wprowadzić cię w fascynujący świat liczb. Dowiesz się tego, co warto wiedzieć o znaczeniu i historii liczb - nawet proces stworzenia daje się wytłumaczyć dzięki liczbom.
   W drugiej części książki chcę przedstawić ci przeróżne systemy uzdrawiania, które bazują na leczeniu przez drgania przenoszone przez liczby. Najbardziej znane są prawdopodobnie kody liczbowe rosyjskiego uzdrowiciela Grigorija Grabovoja. W aneksie znajdziesz do tego listę 100 najważniejszych uzdrawiających liczb przyporządkowanych ułożonym alfabetycznie dolegliwościom i dalszym podporządkowanym im tematom, których zestawienie sporządziłam specjalnie dla ciebie. Obok rosyjskich kodów liczbowych w drugiej części chcę również przedstawić inne fascynujące praktyki i uzdrawiające liczby z całego świata.
   Z trzeciej części Uzdrawianie poprzez liczby „Możliwości praktycznego zastosowania ciągów liczbowych" dowiesz się, jak w praktyce zastosować wibracje uzdrawiających liczb dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Przy pomocy listy testów (aneks) możesz w łatwy sposób odkryć, jaka metoda najlepiej nadaje się przy konkretnym przypadku. Kolejna lista umożliwi ci nawet samodzielne wypróbowanie na sobie własnych uzdrawiających liczb.
   Oczywiście chcę podkreślić, szczególnie jeśli chodzi o ciężkie czy chroniczne przypadłości, że nie polecam korzystania z ciągów liczbowych jako jedynego środka leczniczego. Łącz raczej uzdrawiające liczby z innymi metodami terapii, uzupełniaj je uzdrawiającymi drganiami płynącymi ze świata liczb i wspieraj w ten sposób proces uzdrawiania i regeneracji ciała.
   W książce Uzdrawianie poprzez liczby znajdziesz wiele przykładów wyraźnie wskazuje na to, jak dobrze kody liczbowe mogą być integrowane z innymi cegiełkami budującymi terapię, co prowadzi do holistycznej koncepcji leczenia - postępy w zdrowieniu przy takim postępowaniu są warte uwagi.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Petra Neumayer

 • Tytuł oryginału: 

  Heilen mit Zahlen. Von der Zahlenmystik bis zum spirituellen Codesystem: Mit großem Praxisteil

 • Liczba stron: 

  165

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-580-0

 • Tłumacz: 

  Kamila Pietrikowska

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...