Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7778-596-6
Autor: Beata Pawlikowska
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788377785966
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Burda

Wprowadzenie do książki

W dżungli życia

  Szukałam w życiu szczęścia.
  Wyruszałam w podróż po dobrze oznakowanych drogach. Myślałam, że prowadzą we właściwym kierunku. A potem nagle odkryłam, że te wydeptane trakty to bezduszne pustkowia, gdzie hula dziki wiatr.

  Zaczęłam więc szukać dziewiczych ścieżek, przez które przedzierałam się wbrew woli i wbrew radom innych ludzi. Ostrzegano mnie, że źle skończę.

  A ja po prostu nie byłam gotowa, żeby wyjść za mąż, urodzić dzieci, znaleźć bezpieczną pracę i zrobić kilka innych rzeczy, które „przecież należy zrobić”.

   Zamiast tego pasjami pisałam opowiadania i książki, malowałam, rozmyślałam, obserwowałam siebie, organizowałam kolejne wyprawy do Ameryki Południowej, Afryki czy Azji. Szukałam czegoś. Nie wiedziałam czym jest to „coś”, ale miałam przeczucie, że jeśli zostanę wierna sobie, to prędzej lub później to znajdę.

   Wiele razy byłam bliska utonięcia w trzęsawiskach dżungli amazońskiej i życiowych bagnach, takich jak narkotyki, alkohol, anoreksja, bulimia, samotność czy przemoc. Ale zawsze w ostatniej chwili ratował mnie wewnętrzny głos, który zaczynał krzyczeć, że przecież nie tego szukałam. Nie chciałam kończyć nieszczęśliwie jako bohaterka tragedii.

Chciałam żyć i być szczęśliwa.

  Powracałam więc do przerwanej podróży przez rzeczywistość i wyruszałam na kolejny koniec świata, żeby znów próbować znaleźć drogę we właściwym kierunku.
  Gdybym wiedziała dokładnie czego szukam albo jakie pytania powinnam zadać spotykanym po drodze ludziom, być może byłoby mi łatwiej. Ja tylko czułam, że powinno być inaczej, że życie nie może być beznadziejnym splotem okoliczności, w których człowiek jest bezradnym więźniem.

I rzeczywiście.

  Odkryłam kilka ważnych rzeczy. Być może ktoś mi o nich mówił wcześniej, ale ja nie potrafiłam słuchać.
  Musiałam więc sama sparzyć się wiele razy, żeby je zrozumieć. Dlatego postanowiłam o nich napisać.
  Nauczyłam się pokonywać trudności i rozwiązywać problemy. Metodą prób i błędów odkryłam wreszcie jak sobie radzić i co w życiu jest najważniejsze. Ułożyłam swoje życie tak, że jestem szczęśliwa.
  Ta książka opowiada o tym, jak szukałam właściwej drogi i jak ją odnalazłam. Mam nadzieję, że pomoże Wam odnaleźć siebie i swoje miejsce w świecie.

Caracas - Hawana - Warszawa 2005

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Beata Pawlikowska

 • Liczba stron: 

  300

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7778-596-6

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...