Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65717-40-5
Autor: Prandota Mirosław
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788365717405
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: ABA

   Jeśli tylko zechcemy, możemy skutecznie kontrolować stan własnego zdrowia. Suplementy to nie tylko środki zapobiegawcze, ale również naprawcze. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, że skoro „działaliśmy na własną szkodę” przez ćwierć wieku albo jeszcze dłużej, to nie odrobimy zaległości w ciągu tygodnia czy miesiąca. Suplementacja to proces, a więc nie powinno się go przerywać nawet wtedy, gdy upragnione efekty już się pojawią.

Mirosław Prandota – dziennikarz, instruktor kulturystyki, były członek kadry narodowej w trójboju siłowym, reportażysta, autor kilkunastu powieści oraz książek reportażowych.

   Ukończył psychologię ze specjalizacją kliniczną i przez długi czas pracował w służbie zdrowia, zajmując się mechanizmami zaburzeń osobowości, a także promocją zdrowia psychicznego. Przez ten okres miał wiele okazji do praktycznej weryfikacji sensu optymistycznego porzekadła „w zdrowym ciele zdrowy duch” (inaczej: psychika). Jego zainteresowania są więc ukierunkowane na potrzeby ciała, co w konsekwencji poprawia stan ducha.

Sam autor tak uzasadnia nieprzepartą chęć podzielenia się swoją wiedzą z czytelnikami:

Gdy zorientowałem się, że w kręgu moich licznych kolegów i znajomych – ludzi wykształconych, utytułowanych, bez wątpienia inteligentnych – nikt nie ma pojęcia, jak w prosty sposób ustrzec się przed chorobami, a przynajmniej znacznie je opóźnić, postanowiłem przekazać im pewne rady. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek z nich wybrał się do lekarza z pytaniem: „Doktorze, co robić, aby czuć się dobrze, biegać i skakać jak dawniej, podziwiać piękno płci przeciwnej i umrzeć w dobrym zdrowiu, byle nie za wcześnie?”

Jakiej odpowiedzi należałoby oczekiwać? „Proszę jeść dużo warzyw i owoców, nie pić alkoholu, nie palić, unikać stresu, następny pacjent, proszę!”

No cóż? Jak powszechnie wiadomo, lekarze są od leczenia chorób, a nie od … zdrowia. Przepis na dobre zdrowie znajdziemy dopiero w tej książce.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Prandota Mirosław

 • Liczba stron: 

  424

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65717-40-5

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...