Wczytuję dane...
KOD: 978-83-88872-36-5
Autor: Mantak Chia
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788388872365
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: ABA

Wprowadzenie do książki

Taoistyczna joga ezoteryczna

  Mistrz Chia uważa, że nadszedł czas, kiedy populacja potrzebuje i zasługuje na jasne przedstawienie nauk o uzdrawiającej mocy, które skryte były pod zasłoną tajemnicy równie wielkiej, jak średniowieczna alchemia w Europie.   Podobieństwo historyczne nie jest przypadkowe, jako że taoistyczna „Orbita Mikrokosmiczna” jest procesem ludzkiej alchemii, pierwszym krokiem w kierunku transformacji ludzkiej energii do jej najczystszej postaci. Ta destylacja ludzkiej energii doskonalona była przez pokolenia mędrców, którzy spędzali całe życia na odkrywaniu rozmaitych jej zastosówań.
   Zastosowania owe wnoszą naprawdę wielki wkład do życia codziennego. Nie byłoby przesadą stwierdzenie, że cyrkulacja ludzkiej energii lub „chi” przez całe ciało stoi za wieloma przypadkami chińskiego geniuszu. Jest ona odpowiedzialna za chińskie osiągnięcia w medycynie (akupunktura), sztukach walki i medytacji (Kung Fu, Tai Chi Chuan, Pa Kua Zhang, Hsing I Chuan, Wewnętrzna Alchemia), inspirację dla rozległego skarbu poezji i filozofii (I Ching, Tao Te Ching). Można by argumentować, że zwiększony potencjał zdrowia i twórczej inteligencji taoistycznych praktyków pomógł stworzyć wczesne, imponujące chińskie osiągnięcia w dziedzinie technologii i zarządzania. Konfucjusz był solidnie oczytany w filozofii taoistycznej i wyrażał dla niej swój wielki podziw; niewykluczone, że sam również praktykował.
   Od czasu publikacji pierwszej edycji niniejszej książki uczniowie rozmaitych sztuk chińskich przyszli do Mantaka Chia i przyznali, że byli bardzo zszokowani, kiedy zobaczyli jego książkę na półkach księgarń. Nauki, jakie zawierała, otrzymywali oni jedynie po latach praktyki np. Tai Chi, medytacji lub sztuk walki. Uczono ich, że cyrkulacja orbity mikrokosmicznej była „najwyższym wtajemniczeniem”, służącym uzyskaniu wewnętrznej mocy umysłu i ciała, które nie mogło być wyjawiane ludziom spoza „wewnętrznego kręgu”.
  Mistrz Chia, opanowawszy wiele różnych systemów ezoterycznej wiedzy chińskiej, posiada inną perspektywę, niż większość innych nauczycieli. Według Mistrza Chia edukacja zaledwie zaczyna się od przebudzenia tej uzdrawiającej energii. Jest ona najważniejszym składnikiem budulca. Gdy opanujesz krążenie swej energii, nauka innych dyscyplin przychodzi szybciej. Otwarcie głównego kanału, po jakim krąży energia w ciele (nazywanego w tej książce „orbitą mikrokosmiczną”) jest podobne do opanowania alfabetu w pierwszej klasie podstawówki.
   Bez znajomości alfabetu nie da się budować wyrazów, zdań, ani zrozumieć złożonych idei uczonych na poziomie uniwersyteckim. Tak samo jest z uzdrawiającą mocą Tao - bez uchwycenia przepływu energii, o którym jest mowa w tej książce, ćwiczącemu będzie trudno uzyskać efekty na wyższych poziomach odpowiednich praktyk. Można też spędzić całe lata na ćwiczeniu mniej bezpośrednich metod, by osiągnąć ten sam rezultat, np. powtarzać pewne ruchy fizyczne tak długo, aż „nadejdzie” przepływ, siedzieć twarzą do ściany przez 20 lat, lub przez całe życie powtarzać mantrę.
    Późniejsze tomy „Encyklopedii Taoistycznej Jogi Ezoterycznej” Mistrza Mantaka Chia rozświetlają kilka bardziej zaawansowanych taoistycznych praktyk służących uzdrawianiu, medytacji i samoobronie oraz ich zastosowań w równoważeniu mocy, które pojawiają się w nas codziennie. Kung Fu Nasienia (seksualna praktyka dla mężczyzn) i Kung Fu Jajeczek (praktyka dla kobiet) ujawnia taoistyczne sekrety przekształcania czystej energii seksualnej w moc twórczą. Chi Kung Żelaznej Koszuli wzmacnia powięź, narządy, ścięgna i kości w całym ciele i uczy „zakorzenienia” ludzkiej energii w ziemi. Fuzja Pięciu Żywiołów uczy przekształcania emocji, uzdrawiania uszkodzonych narządów i uzyskiwania większej równowagi oraz wglądu w siebie. Tai Chi Chi Kung, Śmiertelny Dotyk Dan Mu oraz Kung Fu Pięciu Palców rozbudowują moc wewnętrzną, wyrównują ciało i pozwalają szybciej opanować długie formy Tai Chi Chuan, Pa Kua i Hsing I Chuan.
    „Budzenie Uzdrawiającej Energii Tao” jest naukowe w ten sposób, że demistyfikuje niektóre z zasad, na których opierają się cudy samo-uzdrowienia i innych uczt energetycznych. Jest głęboko zakorzenione w starożytnej tradycji duchowego mistrzostwa, które krok po kroku wiedzie ku zrozumieniu tajemnicy Tao w jej pełni.

Michael Winn - redaktor naczelny
Encyklopedii Taoistycznej Jogi Ezoterycznej

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Mantak Chia

 • Tytuł oryginału: 

  Awaken healing energy through the Tao

 • Liczba stron: 

  160

 • Wymiary: 

  155x225

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-88872-36-5

 • Tłumacz: 

  Bartosz Samitowski

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...