Wczytuję dane...
KOD: 978-83-268-1226-2
Autor: Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788326812262
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Agora

Wprowadzenie do książki

Żyj wystarczająco dobrze

  W książce Żyj wystarczająco dobrze pytanie „Jak żyć?” pada wiele razy. Niekoniecznie wprost. Pytamy naszych rozmówców o to, dlaczego boimy się być sobą. Jak docenić to, co mamy? Jak sobie radzić z zazdrością i zawiścią? Jak nie zapracować się na śmierć? Jak przetrwać kryzys w związku? Co nam dali rodzice? Dlaczego uciekamy w uzależnienia?
  Rozmawiamy z najlepszymi polskimi terapeutami i psychoanalitykami, którzy pomogli tysiącom ludzi stanąć na nogi. Nasi rozmówcy często wracają do najważniejszego: dobrych, prawdziwych relacji z innymi ludźmi. I uspokajają, że nawet jeśli ten świat pędzi w zawrotnym tempie, to mamy prawo poruszać się w swoim własnym.
  Staraliśmy się, aby ta książka była dla was ciekawą podróżą do własnego wnętrza, przewodnikiem po zachwycających sprzecznościach osobowości. Czytajcie i dziwcie się samym sobie!

Agnieszka Jucewicz
Grzegorz Sroczyński

Książka Żyj wystarczająco dobrze zawiera rozmowy m.in. z:

DR BARBARA ARSKA-KARYŁOWSKA
wykładowca, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dziecka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Prowadzi terapię w Laboratorium Psychoedukacji.

EWA CHALIMONIUK
certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego związana z Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi terapię indywidualną, rodzinną i grupową. Ma duże doświadczenie w pracy z osobami po stracie i z doświadczeniem traumy. Prowadzi warsztaty na tematy dotyczące mitów i przekazów rodzinnych, rodzeństwa i przeżywania żałoby.

DR HAB. BARTŁOMIEJ DOBROCZYŃSKI
pracownik naukowy w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem m.in. książek: „Ciemna strona psychiki. Geneza i historia idei nieświadomości” (Kraków 1993), „Kłopoty z duchowością. Szkice z pogranicza psychologii” (Kraków 2009), „Listy profana. Między psychologią a religią” (Kraków 2010). Uprawia grafikę komputerową, gra na bębnie i pianinie, podgląda ptaki i owady.

WOJCIECH EICHELBERGER
psycholog, psychoterapeuta. Współzałożyciel Laboratorium Psychoedukacji i Instytutu Psychoimmunologii. W swoich projektach odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę też ciało, energię i duchowość. Stały współpracownik „Zwierciadła”.

DANUTA GOLEC
psycholog, psychoterapeutka. Tłumaczka i wydawca. Założycielka Oficyny Ingenium, która wydaje książki z dziedziny psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej.

MARTA LIZIS-MŁODOŻENIEC
psychoterapeutka, psycholożka, pracuje w ośrodku Aleja Wyzwolenia w Warszawie (www.alejawyzwolenia.pl), współpracuje z Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobistego SWPS (swps.pl/psychoterapia).

ZOFIA MILSKA-WRZOSIŃSKA
psycholog, psychoterapeutka, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, związana z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

TATIANA OSTASZEWSKA-MOSAK
psycholożka i psychoterapeutka. Współzałożycielka Centrum Doradztwa i Terapii (www.psycholog.com.pl). Pracuje w Europejskim Centrum Macierzyństwa „InviMed” w Warszawie, współpracuje z FertiMedica Centrum Wspierania Płodności oraz ze Stowarzyszeniem „Nasz Bocian”. Opiekunka wolontariuszy Linii Pomocy „Pacjent dla Pacjenta”. Ekspert kampanii Naszego Bociana „Powiedzieć i rozmawiać”. Współautorka książki „Drogi ku płodności”.

LUBOMIRA SZAWDYN
jest lekarzem psychiatrą i psychoterapeutką uzależnień, prekursorką lecznictwa odwykowego w Polsce. Prowadzi prywatną praktykę. Wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

PROF. DR HAB. EWA TRZEBIŃSKA
w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej kieruje Instytutem Psychologii Klinicznej, prowadzi zajęcia z zakresu psychoterapii, psychologii pozytywnej, zaburzeń osobowości. Założycielka czasopisma naukowego „Psychologia Jakości Życia”.

PROF. NADZW. DR HAB. N. MED. BOHDAN W. WASILEWSKI
od 1972 r. prowadzi praktykę psychiatryczną i psychoterapeutyczną. Jest współzałożycielem i prezesem Sekcji Medycyny Psychosomatycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Stowarzyszenia Balintowskiego. Pracuje w Centrum Medycznym Instytutu Psychosomatycznego w Warszawie.

DR ANDRZEJ WIŚNIEWSKI
psycholog, psychoterapeuta, doktor filozofii. Od 1998 r. związany jest z warszawskim Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi terapię rodzinną indywidualną i grupową. Jest kierownikiem Studium Terapii Rodzin oraz superwizorem treningu psychologicznego i psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

EWA WOYDYŁŁO-OSIATYŃSKA
do 2011 r. psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W Fundacji im. Stefana Batorego kieruje programem edukacji o uzależnieniach w regionie Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Autorka wielu książek, m.in.: „Wybieram wolność”, „Sekrety kobiet”, „My, rodzice dorosłych dzieci”, „Bo jesteś człowiekiem: żyć z depresją, ale nie w depresji”.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński

 • Liczba stron: 

  264

 • Wymiary: 

  150x240

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-268-1226-2

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...