Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7572-912-2
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Literat

Wprowadzenie do książki

Analiza i interpretacja wyników badań laboratoryjnych

  Najbardziej wiarygodnym źródłem norm laboratoryjnych jest zwykle personel laboratorium, który wykonuje badania, oraz lekarz. Wynika to przede wszystkim z korzystania z rozmaitych metod analitycznych mających różną dokładność.

   Poniższe dane pochodzą z literatury medycznej i są wartościami uznawanymi za prawidłowe. Mogą się one zmieniać w ciąży. Wszelkie wyniki badań laboratoryjnych odbiegające od niżej podanych należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Pamiętajmy jednak, że każdy wynik morfologii krwi jest obarczony pewnym ryzykiem błędu. Może to być spowodowane nieprawidłowym odczytem aparatu lub pomyłką w laboratorium. Nie wpadajmy więc w panikę i nie doszukujmy się ciężkiej choroby np. po jednorazowym podwyższeniu OB. Nie każde bowiem odchylenie od normy jest chorobą i nie każdy prawidłowy wynik morfologii krwi świadczy o pełni zdrowia.

   Częste infekcje, apatia, wzmożone pragnienie to oznaka, że trzeba skontrolować swoje zdrowie! Nawet jeżeli nic nam nie dolega, warto robić okresowe badania laboratoryjne. Jeśli wykryjemy szybko chorobę, to leczenie będzie skuteczniejsze i tańsze!

   W wynikach badań odzwierciedlają się dieta, stresy i codzienna aktywność.

Szczegóły

 • Objętość: 

  32

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-7572-912-2

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...