Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63046-21-7
Autor: Frank Kinslow
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: P&G Editors
'

Wprowadzenie do książki

Ponad Szczęściem

   Ponad Szczęściem to przejmujący i praktyczny przewodnik po osobistym wewnętrznym spokoju. Wyraźnie określa, czym jest spokój, dlaczego tak rzadko go doświadczamy, dlaczego jest tak ważny dla naszego dalszego życia i jak można go osiągnąć nie zmieniając stylu życia. Ponieważ jest wyjątkowy w porównaniu do niezliczonych poradników i książek zorientowanych na duchowość, łączy w sobie trzy główne metody nauczania w jednej prostej prezentacji poszerzającej jego atrakcyjność i zwiększającej jego skuteczność. Samotnie wychowujący dzieci rodzic, dyrektor generalny, święty lub grzesznik mogą sięgnąć po egzemplarz Ponad Szczęściem i w ciągu minut doświadczyć wewnętrznego spokoju.
   Często przypomina nam się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale z mojego doświadczenia wynika, że pieniądze mogą dać szczęście. Podobnie jak seks, religia i stanowisko. Szczęście jest jednak warunkowe. Warunki zależne są od jednostki. Zarabianie setek dolarów dziennie uczyniłoby biedaka szczęśliwym, a bogacza doprowadziłoby do łez. To, co uszczęśliwia nas dzisiaj, jutro może być przyczyną smutku. Otrzymanie awansu może nieść ze sobą stresory, które znacznie przeważają nad podwyżką i zmianą statusu. Raz osiągnięte szczęście bardzo szybko rozpływa się we mgle wspomnień, zmuszając nas, byśmy żyli przeszłością.
   Spokój jest bezwarunkowy. Jest wszędzie, przez cały czas. Nie kupisz spokoju za pieniądze. Nie można go też osiągnąć ciężką pracą, silną wolą ani długimi godzinami duchowego trudu. Żyjemy w perfidnym nieporozumieniu. To spokój, nie szczęście, poskramia ogień pragnienia i pozostawia serce naprawdę zadowolone. Spokój jest esencją emocji i myśli, a jednak jest poza zasięgiem obu.
   Utrzymujący się wewnętrzny spokój jest rzadkością. Nawet najkrótsze jego mgnienie jest dla wielu nieznane. Istnieje ogólne zamieszanie związane z tym, czym naprawdę on jest i czy posiada jakąkolwiek praktyczną wartość. Niewielu ma świadomość, że wewnętrzny spokój jest symptomem tego, jak postrzegamy naszą Jaźń. Jaźń jest fundamentem, z którego wywodzą się wszystkie myśli, uczucia i działania.    Nieograniczona, niezmienna Jaźń jest prekursorem spokoju. To jest ten sekret, ostateczna tajemnica.

Jak działa ta książka?

   Ponad Szczęściem ukazuje ten sekret w wyjątkowy sposób. Podchodzi do osobliwości Jaźni z wielu różnych perspektyw, wykorzystując twoje doświadczenie i co za tym idzie, podsycając twoje zainteresowanie. Paradoks nauczania wewnętrznego spokoju jest taki, że nie można się go nauczyć. Jednak istnieje sposób na tę wyraźną sprzeczność. Każda zasada odnalezienia spokoju przedstawiana jest ci poprzez stymulowanie zarówno intelektu, jak i serca. Ta metoda trafia zarówno do czytelników wykorzystujących bardziej lewą półkulę mózgową, jak i do tych, którzy bardziej korzystają z prawej.    Tradycyjnie ograniczone duchowe nauki zostają rozkodowane i przełożone na prosty, logiczny język. Anegdoty, analogie, humor i podnoszące na duchu historie zostały stworzone po to, by wciągnąć cię głębiej w materiał, jednocześnie tworząc bardziej żywą więź z książką. Trzecim elementem jest właściwe doświadczenie spokoju, które zyskasz dzięki interaktywnym ćwiczeniom. Samoświadomości nie można się nauczyć, ale przy wykorzystaniu unikalnej metody „nie-wiedzy”, wspieranej przez osiem „doświadczeń" wewnętrznej eksploracji, twoja świadomość łagodnie i nieustannie sprowadzana jest z powrotem do ja. Ten potrójny proces odkrywania serca, umysłu i doświadczeń przebiega cicho w tle. Z przodu wytwarza poczucie zabawy, radosnej eksploracji i cichego podniecenia odkrywaniem głębszych ekspresji twojego ja.
   Ale jak rozwiążemy paradoks, że spokoju nie można się nauczyć? Techniką jest most, który zostawiamy za sobą, gdy już pokonamy przeszkodę. Wiara w technikę uzależnia nas od techniki, a wewnętrzny spokój kwitnie wolny od zależności. Trzymanie się techniki byłoby jak przechodzenie tam i z powrotem przez most, za każdym razem, gdy pragniemy wewnętrznego spokoju. Stały spokój staje się niemożliwy.    Czytając kolejne strony zostaniesz poproszony, by porzucić swoją zależność od techniki. Prośba kryje się zarówno w tekście, jak i w ćwiczeniach. Gdy skończysz tę książkę, doświadczysz wewnętrznego spokoju bez zależności od nauczyciela lub techniki.
I na koniec, uwolnienie się od techniki szybko prowadzi do czegoś, co nazywam impetem. Impet charakteryzuje się intuicyjnym odrodzeniem spokoju, gdy ten zostanie utracony. To doświadczenie tych, którzy dążą do osiągnięcia wewnętrznego spokoju, tak że każdy wysiłek odsuwa go jeszcze dalej od nich. W momentach traumy spokój znika zupełnie, przesłonięty wirem wstrętnych emocji i nieustępliwych myśli.    Po pojawieniu się impetu, gdy wewnętrzny spokój zostaje utracony, zostaje on natychmiast przywrócony, bez wysiłku ani wcześniejszego myślenia. W tym punkcie kolczaste problemy życia nie mogą się przykleić i życie staje się wolniejsze i pozbawione napięć.
   Ponad Szczęściem napisana jest zwykłym, prostym językiem. To zeszyt do pracy bez pracy. To rzeczowe podejs''cie do tradycyjnie głębokich lub ograniczonych zasad utrzymuje twój umysł płodnym, natomiast ćwiczenia usuwają zamęt i zwiększają jasność umysłu. Wkładam intensywny wysiłek, by zdefiniować decydujące słowa, które mogą spowodować zamieszanie. Zaglądaj często do słowniczka. Będzie dla  ciebie nieocenioną pomocą i ułatwi ci przejście do impetu.
Nigdy nie poproszę cię, byś wierzył mi na słowo. Zachęcam cię, byś czerpał z własnego doświadczenia i empirycznie sprawdzał wymienione koncepcje wykonując związane z nimi odpowiednie ćwiczenia.    Tylko wtedy będziesz w stanie rozłożyć tajemnicę Jaźni na łatwe do strawienia kawałki. To podwójne uderzenie jasnego zrozumienia i wsparcia go odpowiednimi i znaczącymi doświadczeniami daje ci ożywione i bezpośrednie doświadczenie twojej Jaźni.
   Przyjmij moje zaproszenie do przeczytania tej książki i dziel się jej przesłaniem z innymi. To niewinne zaproszenie do celebrowania życia. To ofiara jednego serca dla drugiego, od Jaźni dla Jaźni.

Dr Frank Kinslow

'

Szczegóły

 • Autor: 

  Frank Kinslow

 • Tytuł oryginału: 

  Beyond Happiness: Finding and Fulfilling Your Deepest Desire

 • Objętość: 

  320

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  136x212

 • ISBN: 

  978-83-63046-21-7

 • Tłumacz: 

  Barbara Mińska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...