Dobry Sen Przyczyny I Leczenie Zaburzeń Snu
Wczytuję dane...
KOD: 978-3-931154-53-0
Autor: Thomas Weiss
EAN: 9783931154530
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: mak

Wprowadzenie do książki

Dobry sen Przyczyny i leczenie zaburzeń snu

  Zaburzenia snu często w ogóle nie są rozpoznawane. Wynika to po części z tego, że medycyna przez lata nie zajmowała się poważnie tym tematem, a po części z faktu, że osoby dotknięte tym problemem same niewiele wiedzą o tym, jak sypiają. Kłopoty ze spaniem traktuje się jak zrządzenie losu, akceptuje się je i nie robi nic, by z nimi walczyć.

  Zły sen ma jednak poważny wpływ nie tylko na nasze życie zawodowe, ale też rodzinne, partnerskie i seksualne. Powoduje także wzrost ryzyka zachorowania na nadciśnienie, doznania zawału serca i udaru mózgu, a także sprawia, że pięciokrotnie zwiększa się prawdopodobieństwo wypadków w domu, miejscu pracy i na drodze. Dane statystyczne dowodzą, że przyczyną co czwartego wypadku drogowego jest sekundowa drzemka za kierownicą.

Tajemniczy sen

   Jeszcze całkiem niedawno sen był zjawiskiem niezrozumiałym. Ale przecież tak samo było z ciśnieniem krwi, dopóki nie wynaleziono aparatu do jego mierzenia. Zaburzenia snu długo stanowiły zagadkę, aż skonstruowano aparaty do jego badania i rozwinęła się tak zwana polisomnografia (proces rejestrowania poszczególnych stadiów snu, ruchów gałek ocznych i ewentualnych odstępstw od normy). Dopiero wówczas stało się możliwe rozpoznanie złożonych procesów, które dzieją się w naszym organizmie, gdy świadomość traci kontrolę.
   Badania nad snem rozwijają się w błyskawicznym tempie i umożliwiają powstawanie nowych metod terapeutycznych.

Miłych snów!

   Celem tej książki jest opowiedzenie w przystępny sposób o ważnych osiągnięciach nowoczesnych badań nad snem, o chorobach, zaburzeniach snu i różnorodnych terapiach stosowanych w ich leczeniu. Wreszcie dobrze się wyspać” - może stać się pragnieniem możliwym do zrealizowania, i to bez stosowania tabletek!
   Życzę więc wszystkim Czytelnikom cudownych nocy ze spokojnym, odprężającym snem, który pozwoli w pełni cieszyć się życiem.
 

dr n. med. Thomas Weiss

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Thomas Weiss

 • Tytuł oryginału: 

  Gut schlafen: Ursachen und Therapien bei Schlafstörungen

 • Liczba stron: 

  144

 • Wymiary: 

  130x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-3-931154-53-0

 • Tłumacz: 

  Joanna Berska

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...