Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7660-757-3
Autor: Jordina Casademunt
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Jedność

Wprowadzenie do książki

Czuję się świetnie bo jem w zgodzie z naturą

   Książka Czuję się świetnie bo jem w zgodzie z naturą stara się w sposób wyczerpujący przedstawić wszystkie aspekty właściwego odżywiania, a także aktualne zagadnienia odnoszące się do tej dziedziny. Treść zredagowana została w sposób przejrzysty, ułatwiający jej zrozumienie przez wszystkich zainteresowanych właściwym odżywianiem - od amatorów po ekspertów. Prezentowana tu wiedza bazuje na najnowszych publikacjach ekspertów i niekwestionowanych autorytetów w dziedzinie dietetyki.
    Uwagę Czytelników pragnę zwrócić na te części książki, które pokazują, w jaki sposób możemy się uwolnić od pokarmów szkodliwych, od tego, czego tak naprawdę powinniśmy się wystrzegać, a czym niestety wypełnione bywają menu świata zachodniego. Anonsuję ponadto rozdział poświęcony olejkom eterycznym - wszak aromaterapia to coraz lepiej ugruntowana naukowo wiedza teoretyczna, a zarazem tysiącletnia praktyka terapeutyczna. Ważna część książki poświęcona jest podsumowaniu zależności zachodzących pomiędzy uczuciami, stresem i żywieniem - ze szczególnym uwzględnieniem kluczowej roli układu neurowegetatywnego jako „wielkiej orkiestry'", harmonizującej nasze biologiczne środowisko organiczne.
   Stres oznacza stratę czasu koniecznego do podjęcia właściwej decyzji, rozstrzygającej o skutecznym zajęciu się problemem, który zaprząta w danej chwili naszą uwagę. Jeśli pomimo stresu podejmujemy działania i nic odwlekamy decyzji, wtedy okazuje się on być tym, czym powinien - systemem ostrzegawczym, który wpływa na przebieg zdarzeń.
    Najbardziej właściwym nastawieniem, które pozwoli nam podejść w odpowiedni sposób do stresujących sytuacji, jest dążenie do doskonałości. Oznacza ono robienie właśnie tego, co w danej chwili powinniśmy robić. Warto pamiętać, że rozumienie siebie, dostrzeganie własnych potrzeb, dążeń i oczekiwań nie musi oznaczać wyłącznie budowania harmonii za wszelką cenę, lecz może być także rodzajem kanalizowania napięć (kiedy pojawia się spokój - następuje odprężenie, gdy wybucha wojna - trzeba jej stawić czoła). Spokój i harmonia nic są więc jedynie celami, lecz także konsekwencjami utrzymywania równowagi z otaczającym nas środowiskiem.
   Kiedy pozostajemy w stałym kontakcie z naszym ciałem i duszą, wówczas zwracamy baczniejszą uwagę na wszelkiego rodzaju zaburzenia równowagi w dwumianie: zdrowie - choroba, a także sprawniej uczymy się ją odzyskiwać. Jeśli znamy nasze ciało i poświęcamy mu należną uwagę, stajemy się bardziej wyczulonymi na różnego rodzaju sygnały od niego pochodzące. Jeżeli nauczymy się dostrzegać i rozumieć nasze emocje, wtedy przestaną one posiadać charakter wyłącznie organiczny, my sami natomiast staniemy się tymi, którymi być powinniśmy, a w związku z tym łatwiej stawimy czoła wyzwaniom, jakie stawia przed nami życie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jordina Casademunt

 • Tytuł oryginału: 

  Salud interior

 • Liczba stron: 

  264

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7660-757-3

 • Tłumacz: 

  Karolina Sikora-Zachariasz

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...