Wyzwalająca Inwokacja Samantabhadry
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89978-33-2
Autor: Dzogczen Ponlop
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Wydawnictwo A
'

Wprowadzenie do książki

Wyzwalająca inwokacja Samantabhadry

  Wyzwalająca Inwokacja Samantabhadry jest komentarzem Dzogczena Ponlopa Rinpoczego do tekstu Inwokacja Samantabhadry. Jako Siódmy Dzogczen Ponlop, Rinpocze jest bezpośrednim duchowym spadkobiercą tych nauk. Przekaz tego tekstu otrzymał od J.S. Dilgo Khjen-tsego Rinpoczego. Wielka erudycja    Rinpoczego i bezpośrednie zrozumienie tych nauk umożliwiają mu przekazywanie zarówno słów, jak i znaczenia tej Inwokacji Samantbhadry. Nauki te są dla nas cennym darem bezpośrednio od linii dzogczen.
  Wydanie tej książki oraz asystowanie Rinpoczemu w udzielaniu nauk większemu kręgowi słuchaczy było naszym wielkim przywilejem. Komentarz ten został przekazany w dwóch seriach wykładów dla uczniów w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Dzięki niemu tekst staje się żywy i jego czytelnicy są w stanie zastosować go w codziennym życiu. Użycie przez Rinpoczego potocznego języka angielskiego wraz z dokładnymi przekładami zarówno sanskryckich jak i tybetańskich terminów daje nieoceniony wgląd w znaczenie tekstu.
   Dla ułatwienia, każdy rozdział rozpoczyna się wersami rdzennego tekstu, którego dotyczy dana część komentarza. Zarówno tybetańskie, jak i sanskryckie terminy przedstawiono w formie fonetycznej.
  Glosariusz zawiera terminy w językach angielskim, sanskryc-kim i tybetańskim. Terminy tybetańskie są zapisano w transliteracji Wylie''go i w formie fonetycznej.
   Wydawanie tego rodzaju komentarza jest trudnym zadaniem. Podjęliśmy się tego na prośbę Rinpoczego. Za wszelkie błędy, które się zakradły, winę w całości ponosi wydawca. Owoc tego projektu nie mógłby się pojawić bez wysiłków i poświęcenia wielu uczniów Rinpoczego. Składamy im wszystkim wyrazy uznania i podziękowanie.
  Jednakże, przede wszystkim, najbardziej jesteśmy wdzięczni Rinpoczemu za jego dobroć i przejrzystość tych nauk. Wszelką zasługę, która może wyniknąć z publikacji tej książki, dedykujemy długiemu życiu i ciągłemu rozszerzaniu aktywności Rinpoczego, która bez wątpienia przynosi pożytek wszystkim istotom.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Dzogczen Ponlop

 • Tytuł oryginału: 

  Penetrating Wisdom: The Aspiration Of Samantabhadra

 • Liczba stron: 

  170

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-89978-33-2

 • Tłumacz: 

  Marek Macko

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...