Wczytuję dane...
KOD: 978-83-200-3874-3
Autor: Kuan Hin
EAN: 9788320038743
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: PZWL

Wprowadzenie do książki

Chiński masaż i akupresura

    Książka Chiński masaż i akupresura w całości poświęcona jest zapobieganiu i samoleczeniu za pomocą masażu i akupresury. Bez wątpienia jednak samoleczenie ma pewne granice i czasami wizyta u lekarza jest jednak konieczna. Naturalnie w pierwszej kolejności u lekarza dotychczas prowadzącego.     Mogą pojawić się wątpliwości dotyczące zaufania akupunkturzyście, jak również inne, np.: czy to sprawia ból? czy igły są rzeczywiście czyste? czy wszystko przebiega prawidłowo? Następujące krótkie dygresje nie są niczym innym, jak zwróceniem uwagi, w jaki sposób akupunkturzysta powinien postępować. W miarę swoich możliwości powinien on udzielić informacji — podobnie jak chirurg, który informuje o teoretycznym przebiegu operacji wyrostka robaczkowego. Powinniśmy więc informować również lekarza prowadzącego o planowanym leczeniu akupunkturą. Natomiast po zakończeniu zabiegu trzeba powiedzieć lekarzowi o przebiegu i o leczeniu. Równie ważne jest przekazanie istotnych informacji akupunkturzyście o wynikach: proszę opowiedzieć o dotychczasowej terapii i lekarstwach przyjmowanych lub o przewidzianym planowanym leczeniu. W akupunkturze są określone punkty, które w większości przypadków stymulowane są punktami meridianów za pomocą igieł, zarówno złotych, srebrnych, jak też z innych metali. Posługujemy się igłami o przekroju poniżej pół milimetra. Głębokość nakłucia — w zależności od miejsca — wynosi od kilku milimetrów do paru centymetrów. Igła wkłuwana jest pod ściśle określonym kątem w stosunku do powierzchni ciała. Jedynie przy nierozsądnym postępowaniu lub w razie poruszenia się chorego podczas zabiegu może wystąpić ból spowodowany dotykiem ścian tętnic lub związany ze zranieniem ogranów wewnętrznych. Istnieją poza tym punkty wrażliwe, które powinni nakłuwać jedynie długo praktykujący lekarze — specjaliści akupunktury.

  • Jeżeli przyjmiecie masaż jako element codziennej higieny ciała, to w ten sposób wpłyniecie na swobodny przepływ energii, przez co bloki energetyczne będą mogły być usunięte już w początkowym stadium. Zasadą tego postępowania jest masowanie dużą powierzchnią dłoni, w krótkim czasie, całego ciała. Aktywizowane są wówczas wszystkie meridiany i wszystkie drogi, po których krąży energia w ciele. Masaż może być stosowany jako leczenie; bezpośrednio wpływa na całą powierzchnię ciała, zwalczając zaburzenia krążenia krwi, choroby mięśni i stany zapalne stawów. Jest także cudownym środkiem w przypadku leczenia nerwic uwarunkowanych stresami, a także szybko działającą i skuteczną techniką relaksującą u osób szczególnie obciążonych zawodowo. Nawet już krótki masaż — jeśli znajdziecie oczywiście czas między dwoma posiedzeniami lub w przerwie w pracy — może natychmiast przywrócić zdolność koncentracji. Sam masaż tego jednak nie sprawi. Jest to osiągalne również dzięki koncentracji myśli w czasie masażu, tzn. przez zatopienie myśli, co wpływa po powrocie do pracy na dobrą koncentrację. Wszystkie informacje o poszczególnych rodzajach masażu i ich właściwościach zapobiegawczych i leczniczych można znaleźć w rozdziale „Osiem cudów chińskiego masażu".
  • Celem akupresury jest leczenie skomplikowanych chorób i różnych ostrych i przewlekłych dolegliwości. Wynika to już z techniki zabiegu. W tego rodzaju przypadkach zabieg wykonujemy nie całą ręką jak w masażu, ale tylko opuszkiem palca, który w ściśle określonym, strategicznym miejscu (punkt akupunktury) musi być tak przyłożony, że uciskając ten punkt aktywizujemy meridiany. Dobór punktów odbywa się na tych samych zasadach co przy nakłuwaniu igłami w akupunkturze — punkty zawsze są takie same, niezależnie od tego, czy je nakłuwamy, czy uciskamy palcami. Wykonujemy akupresurę tych punktów, które działają na istniejące obecnie symptomy chorobowe i równocześnie stale na takie punkty, które zapobiegają chorobom

Szczegółowe Informacje

  • Autor: 

    Kuan Hin

  • Tytuł oryginału: 

    Chinesische Massage und Akupressur

  • Liczba stron: 

    215

  • Wymiary: 

    145x205

  • Oprawa: 

    Miękka

  • ISBN: 

    978-83-200-3874-3

  • Tłumacz: 

    Wiesław Salach

  • Rok wydania: 

    2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...