Dlaczego Mężczyźni Umierają Pierwsi
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-287-1
Autor: Marianne Legato
EAN: 9788375102871
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Dlaczego mężczyźni umierają pierwsi

    Pisanie tej książki skłoniło mnie do przemyśleń na temat moich doświadczeń z ojcem, mężem, synem, braćmi oraz innymi mężczyznami, którymi się opiekowałam lub z którymi przeprowadziłam wywiady. Kiedy skończyłam pisać, okazało się, że mam zupełnie nowe pojęcie o mężczyznach - o tym, co sprawia, że są wyjątkowo silni i kompetentni, a zarazem tak mało odporni przez całe swoje życie. Kiedy po raz pierwszy zapoznałam się z zestawieniami zatytułowanymi „Główne przyczyny zgonów według grup wiekowych dla populacji mężczyzn w Stanach Zjednoczonych”, opracowanymi przez Centers for Disease Control and Prevention, dowiedziałam się, że 6 procent chłopców umierających przed ukończeniem 10 lat ginie w wyniku zabójstwa, że w wypadku mężczyzn w wieku 15-34 lat wiodącymi przyczynami śmierci po „niezamierzonych urazach” są samobójstwo i zabójstwo oraz że choroba serca zaczyna uśmiercać mężczyzn, kiedy mają zaledwie 35 lat1. Dane te naprawdę mną wstrząsnęły. Jako lekarz uznałam, że jest to sytuacja nie do zaakceptowania.
   Pragnęłabym, żeby książka ta pozwoliła każdemu czytelnikowi wypracować sobie nowy pogląd na mężczyzn, pogląd doceniający wasze wyjątkowe znaczenie dla naszego społeczeństwa oraz cenę, jaką płacicie za zapewnianie nam bezpieczeństwa. Jesteśmy wam winni wdzięczność. Chętnie wykonujecie najniebezpieczniejsze prace i to wielkim kosztem, często poświęcając nawet własne życie, a na dodatek robicie to bez słowa skargi. Chciałabym, żeby mężczyźni — oraz kobiety, które ich kochają — przeczytali tę książkę i zrozumieli, dlaczego tak ważne jest ukierunkowanie badań na odkrycie przyczyn męskiej wrażliwości. Chciałabym, żeby wszyscy zrozumieli, że często płacicie straszną cenę za swoją wspaniałą służbę dla społeczeństwa.
   Medycyna weszła obecnie w nową erę niosącą nadzieję na dłuższe i zdrowsze życie. Do jej najwspanialszych osiągnięć można niewątpliwie zaliczyć odkrycie struktury i funkcjonowania DNA, dzięki któremu jesteśmy tym, kim jesteśmy.    Znajdujemy się u zarania ery, kiedy opiekę zdrowotną będzie można dostosowywać do indywidualnych potrzeb dzięki lepszemu zrozumieniu genetycznej odrębności każdego z nas. Naukowcy twierdzą, że maleńka próbka naszego DNA dostarczy informacji o naszych indywidualnych słabościach i mocnych stronach, dzięki czemu lekarze będą mogli się skoncentrować na zapobieganiu chorobom i ich leczeniu. Medycyna płci dostarcza pierwszych wskazówek do rozwiązania zagadki naszej odrębności - jest przepustką do zrozumienia, co sprawia, że kobiety i mężczyźni są tak różni. Zdobycie takiej wiedzy nieuchronnie zmieni sposób, w jaki opiekujemy się pacjentami.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Marianne Legato

 • Tytuł oryginału: 

  Why Men Die First: How to Lengthen Your Lifespan

 • Liczba stron: 

  300

 • Wymiary: 

  135x220

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-287-1

 • Tłumacz: 

  Bożena Jóźwiak

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...